Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

101
Akt na schodach fotografia czarno-biała, brom, papier; 29 x 18, 5 cm;
sygn. p. d.: COPYRIGHT /
DRITKOL PRAGUE (sucha pieczęć)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

102
Portret Danuty Szaflarskiej fotografia czarno-biała, brom, papier; 24 x 18 cm;
sygn. p. d.: EHartwig;
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Josef VETROVSKY (1897 - 1944)

103
Akt w kręgach fotografia czarno-biała, brom, papier; 31,5 x 22 cm;
sygn. p. d.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

104
Akt kobiecy - portret fotografia czarno-biała, brom, papier, 32 x 23,5 cm;
sygn. suchą pieczęcią p. d.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Henryk HERMANOWICZ (1912-1992)

105
Kościół św. Anny w Warszawie - Widok z Mariensztatu fotografia czarno-biała, brom, papier;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Marian SANECKI

106
Czesław Niemen fotografia czarno-biała, brom, papier; 24 x 18 cm;
stempel autorski na odwrociu
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

107
Akt z kołem fotografia czarno-biała, brom, papier; 35 x 26 cm;
sygn. u dołu (sucha pieczęć)
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Leonard IDZIAK (1913-2001)

108
Pejzaże nadwodne - Teka 12 fotogramów fotografia czarno-biała; 40 x 50 cm (wymiar w arkusza)
Cena wywoławcza. 2 100 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

109
Jacek Malczewski litografia, papier; 15 x 15 cm;
Praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR"
Cena wywoławcza. 250 zł

110
Wojciech Weiss litografia, papier; 15 x 15 cm;
Cena wywoławcza. 250 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

111
Spowiedź, 1905 litografia, papier, 20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH
Cena wywoławcza. 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

112
Autoportret litografia, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany na płycie);
Cena wywoławcza. 500 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932) - według

113
Z cyklu: Boże Narodzenie Plansze za: "Pastorałki Tytusa Czyżewskiego
z drzeworytami Tadeusza Makowskiego",Paryż 1925 r.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Władysław GŁÓWCZEWSKI (1843-1905), Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

114
Tadeusz Kościuszko chromolitografia, papier,
49,3 x 36,5 cm
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

115
Warszawa - Ogród Saski akwaforta, sepia, papier;
14,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 600 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

116
Chrystus z kościoła Mariackiego w Krakowie z teki: “Kraków 12 autolitografii kredą i piórem”, 1915
litografia, papier; 18,5 x 28 cm
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Die Fibel

117
- teka pięciu grafik niemieckich ze wstępem Georga Kaisera, Munchen 1919
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

118
Bitwa pod Płowcami heliograwiura, papier; 53 x 83 5 cm (odcisk płyty)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

119
Wjazd króla Polski do Warszawy, 2 poł. XVIII w. miedzioryt podkolorowany, papier żeberkowy;
34,7 x 51,7 cm;
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Władysław LAM (1893-1984)

120
Dysputa, 1925 drzeworyt, bibułka; 26 x 18,5 cm;
napis na odwrocie: W. Lam
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

121
Św Wojciech - projekt malowidła sciennego ołówek, papier; 34 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

122
Projekt kolumny ornatu - Ukrzyżowanie węgiel, pergamin; 54 x 70 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

123
Projekt kolumny ornatu - św. Karol Boromeusz węgiel, pergamin; 56 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

124
Pejzaż z Czajkowic, 1906 ołówek, papier; 9,6 x 16 cm (w świetle oprawy);
napis p. g.: Czajkowice 1906;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Maria PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA

125
Pan Bazyli na fajfie, ok. 1920 ołówek, akwarela, papier; 23,5 x 28,5 cm,
sygn. p. d.: Pawlikowska
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

126
Widok ze Wzgórza Wawelskiego na Wisłę, most Dębnicki, kopiec Kościuszki i Bielany ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Włodzimierz TETMAJER (1861-1923)

127
Jesienią - szkic kompozycji, ok. 1905 ołówek, piórko, tusz, papier;
5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Norbert STRASSBERG (1912 - 1941?)

128
Filozof i jego uczeń, 1931 ołówek, papier kremowy, 44,1 x 62,1 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

129
Korowód ołówek, papier; 9 x 29 cm
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

130
Florencja - Palazzo Vecchio, 1932 tusz, papier; 26 x 18 cm;
sygn. l. d.: JMB 32
Cena wywoławcza. 900 zł

Artysta nieokreślony (XIX w.)

131
Woźnica piórko, tusz, papier; 21 x 16 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 700 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

132
Kompozycja historyczna, wielopostaciowa ołówek, papier; 23 x 17,3 cm;
sygn. p. d.: JM
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Stanisław NIESIOŁOWSKI (1874 -1948)

151
Gra w karty miedzioryt, papier;
37 x 28, 5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 400 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

152
Szachy akwaforta, sucha igła; 4,7 x 4,5 cm;
sygn. p. d.: Brandel. (ołówkiem),
Cena wywoławcza. 600 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

153
Gra w szachy - scena z czasów renesansu ilustracja do „Gra w szachy” Karola Fr. Libelta
Cena wywoławcza. 700 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

154
Szach, mat!, 1956 piórko, tusz, akwarela; 29 x 23 cm;
sygn. u dołu: Maja Berezowska 56
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jerzy ZARUBA (1891-1971)

155
Franciszek Fischer i Bolesław Leśmian grający w szachy, 1936 [?] tusz, akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

156
Gra w szachy, 1956 - ilustracja do „Poety i dworzanina.
Rzeczy o Janie Kochanowskim” Mieczysława Jastruna
tusz, biały gwasz, papier
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

157
Beniowski grający w szachy - ilustracja do powieści „Beniowski”
Wacława Sieroszewskiego
piórko, tusz, papier;
Cena wywoławcza. 700 zł

158
Król Jan III Sobieski z Marysieńką grający w szachy piórko, tusz, akwarela, papier;
28 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

159
Gra w szachy piórko, tusz, akwarela, papier żeberkowy;
21 x 23,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

160
Maung Minn Latt gwasz, tusz, papier; 37 x 31 cm;
sygn. p. d.: Lachur/ Burma/ MAUNG MINN LATT
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

161
Szachiści, 1976 gwasz, tusz, papier; 28 x 20 cm ;
sygn. l. d. z dedykacją
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

162
Kompozycja abstrakcyjna wykonana przez artystę na kopercie (i znaczkach)
adresowanej do Ireny i Jerzego Giżyckich
gwasz, papier; 17,5 x 25 cm;
Cena wywoławcza. 400 zł

163
Projekty kart do gry, 1947 osiem projektów kart [we wspólnej oprawie],
gwasz, papier; wszystkie prace sygn.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

164
Fritjof. Gra w szachy - ilustracja do skandynawskiej sagi „Frytjof. Poemat
bohaterski we XXIV pieśniach” Izajasza Tegnera
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

165
Żydowscy chłopcy grający w szachy w gettcie, 1975
olej, płyta pilśniowa; 71,5 x 48,5 cm,
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

166
Szachista, 1984 gwasz, papier, 25 x 16 cm;
sygn. p. d.: Stasys/1984
Cena wywoławcza. 2 600 zł