101
Album z fotografiami Zangakiego, ok 1870 1. strona okładki ze sceną japońską 2. strona okładki - motyw kwiatowy z pszczołą; wewnątrz albumu 50 fotografii - z motywami z Egiptu
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Marie Alexandre ALPHE (1812 - 1883)

102
Cztery portrety tancerek: Mlle Caglioni; Mlle Emarot; Mlle Caroline wyd. Auguste Bry, Paryż; litografia ręcznie kolorowana, papier,
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

103
Kościół św.Andrzeja od strony wschodniej litografia, papier, 37 x 30 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: SF
Cena wywoławcza. 500 zł

wg Jean-Baptiste GREUZE (1725 - 1805)

104
Para rycin 1. Laurent CARS (1699 - 1771) "Scena rodzajowa - w wiejskiej izbie" 2. H. NIELSEN (XIX w.) "Pobożne Słowo"
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836 - 1893) - według

105
Mikołaj Kopernik, jego poprzednicy i następcy; drzeworyt, papier, 52 x 65,5 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie - p.d.: Andriolli / w Warszawie 1872
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

106
Rynek we Lwowie ołówek, papier, 17,5 x 28 cm; napis autorski u dołu: LWÓWWIEWSIMIASTOROSYTAWILLASEŁO
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

107
Żołnierze armii francuskiej piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 15,8 x 23,5 cm; sygn. p. g.: St. Kamocki
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Karol FRYCZ (1877 - 1963)

108
Marian Jednowski, Józefa Wójcicka i Aleksander Zelwerowicz jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Władysława L. Anczyca "Kościuszko pod Racławicami"
Cena wywoławcza. 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

109
Kobieta we wnętrzu kredka, papier, 18 x 27,9 cm Na odwrocie słabo czytelny szkic.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

110
Szkice postaci trzech kobiet ołówek, papier, 14 x 20,5 cm Na odwrocie szkice kobiet, zarys grupy postaci
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

111
Śmiejąca się dziewczyna ołówek, papier, 30 x 21 cm; sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903 - 1979)

112
Radziwiłł tusz, piórko, papier, 29,4 x 20,4 cm
Cena wywoławcza. 1 000 zł

113
Scena z wydarzeń rewolucji francuskiej piórko, tusz, papier, 29,4 x 20,8 cm; sygn. p.d.: AU
Cena wywoławcza. 1 000 zł

114
August II Mocny piórko, tusz, papier, 29,5 x 21,2 cm; sygn. p.d.: AU
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Adam STYKA (1890 - 1959)

115
Ilustracje do "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza - 7 plansz numerowanych i opisanych na ozdobnym passe-partout
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872 - 1934)

116
Rozmowa przy stole węgiel, papier, 26 x 34 cm; sygn. p. d.: A. MARKOWICZ
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905 - 1995)

117
Dziewczęta grające w koszykówkę piórko, tusz, papier, 34,5 x 30,5 cm; sygn. p. d.: Rzepiński
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900 - 1963)

118
Powrót ołówek, papier, 13 x 16 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: S. E.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

David TENIERS mł. (1610 - 1690)

119
Rozbój na drodze ołówek, papier, 9,5 x 12 cm; napis - sygnatura? - p. d.: D.Tenier (tuszem)
Cena wywoławcza. 19 500 zł

201
Stadion akwarela, papier, 27 x 39,5 cm; u dołu napis autorski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

202
Motyw miejski z kościołem i postacią świętego; gwasz, tektura, 20,5 x 12,3 cm; napis autorski u dołu: JAROW SWIATYSEŁO
Cena wywoławcza. 2 200 zł

203
Mężczyzna w futrzanej czapce na tle pejzażu; kredki, papier, 12 x 9,5 cm; napis autorski u dołu: BHOS DRS
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852 - 1922)

204
Pejzaż nadwodny gwasz, papier, 41 x 29 cm; sygn. l. d.: J. Guranowski / 1910 r.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892 - 1965)

205
Widok z okna artysty akwarela, papier, 24 x 31 cm; Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych córki artysty.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

206
Ilustracja do "Monachomachii" Ignacego Krasickiego, Kraków 1921; gwasz, papier, 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Marek WŁODARSKI (1903 - 1960)

207
Mężczyzna nalewający wino gwasz na podrysowaniu ołówkiem, kalka, 28 x 31 cm; na odwrociu powtórzona kompozycja w lustrzanym odbiciu
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Julian FAŁAT (1853 - 1929)

208
Polesie zimą akwarela, gwasz, papier, 37 x 74 cm; sygn. l. d.: jFałat / Polesie
Cena wywoławcza. 28 000 zł

209
Jacek Malczewski odpoczywający w trakcie jesiennego spaceru; akwarela, papier, 35 x 50 cm; Praca pochodzi ze zbiorów córki artysty.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

210
Portret młodej kobiety ołówek, pastel, tektura, 42 x 35,7 cm (w świetle oprawy); sygn. a. karpiński - 925 -
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Henryk EPSTEIN (1890 - 1944)

211
Portret kobiety w czerwonym berecie olej, płótno, 35 x 27 cm; sygn. p. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

212
Wnętrze pracowni artystki akwarela, papier, 34,5 x 49 cm;
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882 - 1932)

213
Dzieci na plaży akwarela, papier, 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: T. Makowski
Cena wywoławcza. 70 000 zł

214
Wiosna olej, tektura, 55 x 49,5 cm; sygn. l.g.: JMalczewski
Cena wywoławcza. 60 000 zł

215
W góralskiej chacie gwasz, płótno, 68 x 56 cm; sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

216
Chłopiec w ogrodzie, ok. 1910 olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann
Cena wywoławcza. 15 000 zł

217
Za chlebem olej, tektura, 48 x 35 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1917 na odwrocie nalepka TPSP w Poznaniu
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

218
Akt kobiety olej, płótno, 51 x 66 cm; sygn. l.d.: WW Na odwrocie na płótnie oznakowanie: 0844 / WW4
Cena wywoławcza. 25 000 zł

219
Dzieci z ptaszkiem olej, płótno, 61 x 50 cm; sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

220
Pejzaż z rzeką olej, tektura, 65 x 89,5 cm; sygn. l.d.: FPautsch 29
Cena wywoławcza. 25 000 zł

221
Zima olej, płótno, 94,5 x 150,5 cm; sygn. p. d.: SKamocki
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

222
Rybacy ciągnący sieć olej, płótno, 60,5 x 90 cm;sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Zygmunt GRABOWSKI (1892 - 1939)

223
Łodzie w zatoce olej, płótno, 63 x 90 cm; sygn. l. d.: Grabowski 39
Cena wywoławcza. 7 000 zł

224
Zaułek przy kościele św. Barbary w Krakowie; olej, płótno dublowane, 74 x 73,5 cm; sygn. p.d.: SKamocki
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890 - 1944)

225
Łodzie rybackie na brzegu olej, płótno, 38 x 46 cm; sygn. p. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 49 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

226
Saint Tropez olej, płótno, 81 x 100,5 cm; sygn. l. d.: Włod Terlikowski
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

227
Pejzaż olej, płótno, 66 x 105 cm; sygn. p. d.: W KORECKI / 1929.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

228
Chaty w śniegu olej, płótno, 42,5 x 71 cm; sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Marcin SAMLICKI (1878-1945)

229
Uliczka w Sevres olej, płótno, 46 x 56 cm; sygn. p. d.: Samlicki 923.
Cena wywoławcza. 12 000 zł