501
Szklanica z nakrywą
Szkło bezbarwne, farby emaliowe; 39,3 x 16,2 cm.
2 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
503
Wazon
Szkło uranowe-zielone, szlifowane,
krakelury; 16 x 19 cm.
Czechy, lata 20. - 30. XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
505
Wieśniaczka z herbem i snopem
Węgry, wytwórnia nieustalona,
Gyorgy Gyarmati, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
507
Galopujący rumak
Niemcy, Bahnhof Selb (Bawaria),
Rosenthal AG, 1940.
Cena wywoławcza.
2 800 zł
509
Dziewczynka z lalką
Miśnia, model Konrada Hentschla z ok. 1906 roku,
powtórzenie późniejsze.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
511
Wazon z motywem pajęczyny
Glinka ceramiczna terakotowa, farby ceramiczne
matowe (redukcyjne) w typie szkliw ziemnych;
Czechy, Trnovany - Josef Strnact, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
513
Cache-pot na słupku - komplet
secesyjny do ogrodu lub oranżerii;
Czechy, Biela, wytwórnia fajansu , majoliki i porcelany
Juliusa Dresslera (zał. 1888) , pocz. -1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
7 500 zł
515
Krawiec jadący na koźle
Miśnia, model Johanna Joachima Kaendlera
z ok. 1740, powtórzenie - kon. XIX w.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
517
Wazon kielichowy z tańczącą
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala
- Dział Sztuki, 1941
Cena wywoławcza.
2 000 zł
519
Amfora z dekoracją reliefową
fajans delikatny typu cream ware, nakładki ,
szkliwo przejrzyste ołowiowo-boraksowe;
Rosja, Mieżygorska Fabryka Fajansu, Kijów, 1847
Cena wywoławcza.
16 000 zł
602
Cukiernica art deco
wnętrze złocone; plater, wys. 14 cm, średn. 14,5 cm;
Warszawa, firma Frageta, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
604
Cukiernica
wnętrze złocone; plater;
wys. 9,5 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 12,5 cm;
Warszawa, firma Frageta, lata 30.XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
606
Pojemnik na miód
plater srebrny na mosiądzu, szkło;
wys. 8,5 cm, szer. 17 cm, głęb. 11,6 cm
Warszawa, firma Frageta, k. XIX/ pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
608
Koszyk z pałąkiem
wnętrze złocone; srebro pr. 84; waga 428 g.
Moskwa, 1882, złotnik S. Ikonnikow
(czynny 1860-1882), probierz IK (w latach 1872-81)
Cena wywoławcza.
4 500 zł
610
Para świeczników klasycystycznych
srebro kute, cz. odlewane; waga 769 g.;
Augsburg, 1787-89, złotnik
Johann Rudolf Haller (czynny 1785-1844)
Cena wywoławcza.
13 000 zł
612
Mlecznik
srebro kute; wys. 15,5 cm, szer. 13,5 cm,
waga 243 g.; Berlin, k. XVIII/ pocz. XIX w.
(pruski znak kontrybucyjny z 1809 r)
Cena wywoławcza.
4 500 zł
614
Kielich mszalny barokowy
srebro kute cz. złocone; Augsburg,
1725-30, złotnik Ignaz Franz Berdolt
(Berchtold) Złotnik augsburski czynny w latach 1710-62.
Cena wywoławcza.
11 500 zł
616
Komplet sztućców na 12 osób
w kantynie; srebro pr. 3 z głową Diany,
waga (bez noży) 2700 g. Wiedeń, pocz. XX w.,
ostrza - Solingen, firma J.A.Henckels Zwillingswerk
Cena wywoławcza.
20 000 zł
702
Pudełko gabinetowe do cygar,
w typie secesji wiedeńskiej;
mahoń, miedź złocona;
Austro-Węgry? pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
704
Misa dekoracyjna
żeliwo; wys. 6 cm, dł. 54,7 cm, szer. 42,5 cm;
Pruskie Królewskie Odlewnie Żeliwa?
(Gliwice -Berlin -Seyn) 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Hans Stoltenberg LERCHE (1867-1920)
Nr katalogowy706
Wazon secesyjny
sygn na brzuścu: "H. St. Lerche";
cyna; wys. 19 cm, średn. ca 25 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
708
Tasak piechoty rosyjskiej,
żołnierski wz. 1848.
Cesarstwo Rosyjskie. II poł. XIX wieku.
Cena wywoławcza.
800 zł
710
Rewolwer kapiszonowy,
wiązkowy tzw. Pieprzniczka.
Stany Zjednoczone A.P., Nowy York,
Spragle and W. Roton, koniec 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
712
Pistolet wojskowy, kawaleryjski
wz. 1816 zmodyfikowany
na kapiszonowy M 1822 T bis.
Francja, Mutzig, lata 20-te XIX wieku.
Cena wywoławcza.
5 000 zł