501
Szklanica z nakrywą Szkło bezbarwne, farby emaliowe; 39,3 x 16,2 cm. 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

502
Wazon Szkło zielonkawe, farby transparentne, opalizowane; 31,8 x 15,3 cm. Czechy lub Śląsk, lata 20. - 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

503
Wazon Szkło uranowe-zielone, szlifowane, krakelury; 16 x 19 cm. Czechy, lata 20. - 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

504
Lampa secesyjna Sygn. (trawiona) na podstawie i kloszu: Gallé; Francja, firma E. Gallé, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 70 000 zł

505
Wieśniaczka z herbem i snopem Węgry, wytwórnia nieustalona, Gyorgy Gyarmati, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

506
Baraszkujące niedźwiadki Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala, model Gustawa Oppla (1891-1978), model z 1936 roku - powtórzenie powojenne
Cena wywoławcza. 1 600 zł

507
Galopujący rumak Niemcy, Bahnhof Selb (Bawaria), Rosenthal AG, 1940.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

508
Rosyjska para zakochanych Niemcy, Unterweissbach, Warsztaty Porcelany Artystycznej, model Ernsta Barlacha, realizowany w okresie międzywojennym
Cena wywoławcza. 4 500 zł

509
Dziewczynka z lalką Miśnia, model Konrada Hentschla z ok. 1906 roku, powtórzenie późniejsze.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

510
Dzban secesyjny, z pokrywą cynową Kamionka szara, kobalt, szkliwo solne, cyna; wys. 30,5 cm; Niemcy, Westerwald - Höhr (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

511
Wazon z motywem pajęczyny Glinka ceramiczna terakotowa, farby ceramiczne matowe (redukcyjne) w typie szkliw ziemnych; Czechy, Trnovany - Josef Strnact, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

512
Wazon dekoracyjny z parą na huśtawce Jasna glinka ceramiczna w typie terrakoty, farby ceramiczne matowe, nakładane malarsko na relief; Czechy (?), Austro- Węgry (?), pocz. - 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

513
Cache-pot na słupku - komplet secesyjny do ogrodu lub oranżerii; Czechy, Biela, wytwórnia fajansu , majoliki i porcelany Juliusa Dresslera (zał. 1888) , pocz. -1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

514
Słupek z beczką na piwo (lub wino?) Kamionka szara, kobalt, szkliwo solne; wys. kolumienki: 77 cm; wys. beczki: 38 cm; Niemcy, Westerwald, XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

515
Krawiec jadący na koźle Miśnia, model Johanna Joachima Kaendlera z ok. 1740, powtórzenie - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

516
Talerz z reliefem "łabędzim" Powtórzenie z XX w. słynnego wzoru z serwisu "łabędziego" dla ministra Augusta III, hrabiego Henryka Brühla
Cena wywoławcza. 1 000 zł

517
Wazon kielichowy z tańczącą Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala - Dział Sztuki, 1941
Cena wywoławcza. 2 000 zł

518
Pot-pourri z dekoracją kwiatową Prószków Śląski/ k Opola, manufaktura fajansu, Jan Gottlieb Leopold, po 1784 - XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

519
Amfora z dekoracją reliefową fajans delikatny typu cream ware, nakładki , szkliwo przejrzyste ołowiowo-boraksowe; Rosja, Mieżygorska Fabryka Fajansu, Kijów, 1847
Cena wywoławcza. 16 000 zł

601
Cukiernica plater srebrny na białym metalu, wys. 9 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 10,3 cm; Warszawa, firma Frageta, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

602
Cukiernica art deco wnętrze złocone; plater, wys. 14 cm, średn. 14,5 cm; Warszawa, firma Frageta, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

603
Patera plater na miedzi, szkło kryształowe; wys. 31,5 cm, średn. talerza 26,5 cm Polska ?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

604
Cukiernica wnętrze złocone; plater; wys. 9,5 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 12,5 cm; Warszawa, firma Frageta, lata 30.XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

605
Komplet do kawy plater na białym metalu; Niemcy, Geislingen n.Steige, Württembergische Metallwarenfabrik, 1 ćw. XX w. (po 1910 r.)
Cena wywoławcza. 900 zł

606
Pojemnik na miód plater srebrny na mosiądzu, szkło; wys. 8,5 cm, szer. 17 cm, głęb. 11,6 cm Warszawa, firma Frageta, k. XIX/ pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

607
Żardiniera secesyjna plater, szkło; wys. 16,5 cm, szer. 59 cm, głęb. 15,5 cm; Petersburg (Piotrograd), firma Chlebnikow, po 1914 r.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

608
Koszyk z pałąkiem wnętrze złocone; srebro pr. 84; waga 428 g. Moskwa, 1882, złotnik S. Ikonnikow (czynny 1860-1882), probierz IK (w latach 1872-81)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

609
Puchar z łupiny orzecha kokosowego (brak nakrywy); srebro kute, repusowane, orzech kokosowy; wys.18 cm, Niemcy?, k. XVII/ pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

610
Para świeczników klasycystycznych srebro kute, cz. odlewane; waga 769 g.; Augsburg, 1787-89, złotnik Johann Rudolf Haller (czynny 1785-1844)
Cena wywoławcza. 13 000 zł

611
Puchar Gdańsk, lata 70. XVIII w., złotnik Ephraim Wischcke, (czynny 1755 -1799); probierz Johann Adam Lange (probierz w latach, 1768,1772,1776,1786,1790)
Cena wywoławcza. 9 000 zł

612
Mlecznik srebro kute; wys. 15,5 cm, szer. 13,5 cm, waga 243 g.; Berlin, k. XVIII/ pocz. XIX w. (pruski znak kontrybucyjny z 1809 r)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

613
12 talerzy srebro cechowane głową Minerwy, Paryż, k. XIX w.. wytwórca i sprzedawca firma Keller Frčres (czynna 1881-1925)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

614
Kielich mszalny barokowy srebro kute cz. złocone; Augsburg, 1725-30, złotnik Ignaz Franz Berdolt (Berchtold) Złotnik augsburski czynny w latach 1710-62.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

615
Komplet do kawy i herbaty na tacy srebro cechowane głową Minerwy, mosiądz srebrzony (buliera z palnikiem i miseczką oraz taca) Paryż, firma Risler, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

616
Komplet sztućców na 12 osób w kantynie; srebro pr. 3 z głową Diany, waga (bez noży) 2700 g. Wiedeń, pocz. XX w., ostrza - Solingen, firma J.A.Henckels Zwillingswerk
Cena wywoławcza. 20 000 zł

701
Tacka na pióra Austro-Węgry, firma "AMPHORA", 1900 (założona w 1892 przez Eduarda Stellmachera, czynna do 1910).
Cena wywoławcza. 900 zł

702
Pudełko gabinetowe do cygar, w typie secesji wiedeńskiej; mahoń, miedź złocona; Austro-Węgry? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

703
Lustro uchylne, toaletowe drewno dębowe, tafla lustrzana, macica perłowa; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

704
Misa dekoracyjna żeliwo; wys. 6 cm, dł. 54,7 cm, szer. 42,5 cm; Pruskie Królewskie Odlewnie Żeliwa? (Gliwice -Berlin -Seyn) 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

705
Wazon secesyjny cyna, wys. 38 cm, szer. ca 24 cm; Francja, Paryż, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Hans Stoltenberg LERCHE (1867-1920)

706
Wazon secesyjny sygn na brzuścu: "H. St. Lerche"; cyna; wys. 19 cm, średn. ca 25 cm; Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

707
Szabla "karabela" w typie tureckiej szabli "pala"; Stal, mosiądz, srebro, kość słoniowa. k. XVIII, I poł. XIX wieku.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

708
Tasak piechoty rosyjskiej, żołnierski wz. 1848. Cesarstwo Rosyjskie. II poł. XIX wieku.
Cena wywoławcza. 800 zł

709
Pałasz (Offizirsdegen) paradny oficera Niemieckiej Cesarskiej Marynarki Wojennej; Cesarstwo Niemieckie. Koń. XIX / pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

710
Rewolwer kapiszonowy, wiązkowy tzw. Pieprzniczka. Stany Zjednoczone A.P., Nowy York, Spragle and W. Roton, koniec 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

711
Pistolet wojskowy, kawaleryjski wz. 1816 zmodyfikowany na kapiszonowy M 1822 T bis. Francja, Charlevill, lata 20-te XIX wieku.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

712
Pistolet wojskowy, kawaleryjski wz. 1816 zmodyfikowany na kapiszonowy M 1822 T bis. Francja, Mutzig, lata 20-te XIX wieku.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Januarius GAGLIANUS (Gennaro GAGLIANO)

713
Skrzypce 4/4, w futerale + 2 smyczki Neapol, lutnik Januarius Gaglianus (Gennaro Gagliano), uczeń Antoniego Stradivariusa, 1740
Cena wywoławcza. 13 000 zł