15 listopada 2023

Aukcja: 15 listopada 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

802
Wisior z cytrynem cytryn naturalny + 4 szt. okrągłych szafirów + 4 szt. rubinów
oraz 13 szt. rautów diamentowych, biała emalia złotnicza; masa całk. wisiora 27.530 g.
estymacja: 28 000 - 34 000 zł

803
Wisior ze szmaragdem szmaragd naturalny w szlifie kaboszon;
wisior - złoto pr. 0.750, masa całkowita 10.550 g.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

804
Bransoleta złota złoto pr. 0.750, masa całkowita 19.650 g.
Francja, okres międzywojenny XX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

805
Kolczyki z perłami 2 szt. pereł hodowanych + 2 szt. diamentów w szlifie tzw. przejściowym;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 7.100 g.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

806
Pierścionek z perłami 6 szt. szafirów naturalnych + 3 szt. rubinów + 6 szt. diamentów
oraz 18 szt. pereł; złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.800 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

807
Pierścionek z szafirem szafir naturalny oraz 14 szt. diamentów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.700 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

808
Pierścionek z szafirami 4 szt. trójkątnych szafirów naturalnych oraz 17 szt. diamentów;
platyna pr. ok. 0.950, masa całkowita 3.080 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

809
Pierścionek ze szmaragdem naturalny szmaragd oraz 2 szt. diamentów;
złoto pr. 0.583, masa całkowita 4.400 g.
estymacja: 4 400 - 5 200 zł
Cena oferowana 4 000 zł

810
Pierścionek z diamentami diament centralny + 20 szt. brylantów + 26 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.920 g.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

811
Bransoleta z diamentami 200 szt. diamentów w szlifie tzw. przejściowym;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 22.100 g.
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

Karol TCHOREK (1904-1985), Władysław MIECZNIK (1903-1989)

812
Syrenka Warszawska - plakietka brąz, odlew patynowany; 17 x 12 cm.
Warszawa, lata 50. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Zakład brązowniczy FERENSTEIN i SYN

813
Medalion „Rozbrajanie Niemców w Warszawie 1918” brąz; średnica 18,3 cm.
Warszawa, Adam ZAJFERT - cyzeler, autor modelu; ok. 1919.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

814
Ekrytuar na biurko marmur, brąz, szkło; podstawa 51 x 22 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

815
Taca owalna, z malachitem brąz złocony, malachit; 50,5 x 32,5 cm.
Polska, XXI w.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Firma IWAN KATOW

816
Samowar - miniaturka mosiądz, drewno (uchwyty); wys. 30 cm.
Rosja, Tuła, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

817
Sztaluga ozdobna, secesyjna mosiądz, farby emaliowe; 64,5 x 25 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

818
Lampa na biurko, elektryczna, w stylu art déco metal platerowany, szkło mleczne; wys. 48 cm; nie sygn.
Europa Środkowa, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

819
Lampa naftowa porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz, szkło; wys. całości 68,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

820
Ikona - Matka Boża Kazańska tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy; 35,4 x 28,8 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

821
Ikona - Dwaj Święci: Modest i Błażej tempera, deska; 22 x 18,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

822
Ikona -Święte Eufrozyna i Elżbieta, w srebrnym okładzie tempera, deska, podkład gipsowo-kredowy; okład - srebro pr. 12; waga srebrnej blachy 143 g.
Bałkany, pocz. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

823
Ikona - Zdjęcie z Krzyża olej na desce, srebrzenia, złocenia; szpongi pogrążone w sztorcach; 31,3 x 26,2 cm.
Rosja, XIX / XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

824
Ikona - Św. Mikołaj - w okładzie srebrnym olej na desce, srebro pr. 84, złocone; 22,5 x 18,2 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik Siergiej Karłowicz Zacharow; pocz. XX w.
estymacja: 4 600 - 5 200 zł

825
Ikona siedmiopolowa, domowa tempera na desce; rama drewniana, gipsatura, 48 x 38 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

826
Szabla paradna oficera artylerii (bez pochwy) stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. 95 cm.
Prusy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

827
Szabla paradna oficera artylerii dolnośląskiego Regimentu 41, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. w pochwie 97 cm.
Prusy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

828
Pistolet skałkowy drewno, stal, mosiądz; dł. całk. 37 cm.
Francja, St Etienne, pocz. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Anthony JENKINSON (1525-1611)

829
Mapa Rosji, 1562 miedzioryt kolorowany akwarelą; 38,5 x 44,5 cm (odcisk płyty).
Wyd. w Londynie 1562, następnie w dziele Abrahama Orteliusa „Theatrum Orbis Terrarum"
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

830
Tapiseria z pejzażem leśnym i zwierzętami wełna, podszycie płócienne (?); 253 x 320,5 cm.
Francja, Aubusson, XVII w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

831
Zegar kominkowy z puttem brąz, brąz złocony, podstawa - biały marmur, tarcza ceramiczna; wys. 32 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

832
Zegar ścienny, holenderski, fryzyjski drewno, metal, farby emaliowe, mosiądz; 123 x 40 x 21 cm.
Holandia, ok. 1800.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

833
Kasetka huculska drewno, częściowo barwione, snycerka; inkrustacje mosiężnymi żyłkami;
14 x 18,5 x 18,5 cm. Polska, Karpaty Wschodnie, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

834
Para kasetek i talerz huculski drewno, snycerka, intarsje, inkrustacje mosiądzem, koralikami i macicą perłową;
Polska, Karpaty Wschodnie, 1. tercja XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

835
Lustro ścienne rama drewniana, 62 x 42 cm; tafla lustrzana; 47 x 26,5 cm.
Polska, Zakopane, 1915-18.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

836
Polifon talerzowy z 12 płytami perforowanymi drewno (mahoń), snycerka, żeliwo, stal, mosiądz; wys. 34 cm, szer. 72 cm, głęb. 56 cm.
Szwajcaria, XIX/XX w.
estymacja: 19 000 - 21 000 zł

837
Słupek - postument biały marmur; wys. 98,5 cm; blat: 24 x 24 cm.
Europa Zachodnia (Włochy?), 1 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

838
Wilki do kominka brąz złocony; wys. 45 cm; dł. 89,35 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

839
Parawan orientalny, składany drewno lakierowane, laka, farby lakowe, rzeźbienia;
6 paneli, każdy o wymiarze 183 x 40,5 cm. Chiny, XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

840
Piec ceramiczny ceramika, mosiądz; wys. 158 cm, średn. 67 cm;
Polska?, lata 90. XIX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

901
Ława w stylu regionalnych mebli góralskich jesion; 92 x 133 x 54 cm.
Zakopane, 1939.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

902
Komplet sześciu zydli w stylu regionalnych mebli góralskich jesion; 93 x 35 x 47,5 cm.
Zakopane, 1939.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

903
Skrzynia w stylu ludowym drewno malowane, stal; 52,5 x 111 x 54 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

904
Skrzynia w stylu gotyckim drewno, stal; 54,5 x 74 x 46 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

905
Prasa klasycystyczna drewno, stal; 179 x 81 x 45,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

906
Stół do gry w stylu empire mahoń, skóra, brąz złocony; 75,5 x średnica blatu 122 cm.
Europa Zachodnia, Włochy (?), pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 600 zł

907
Komplet siedzisk w stylu art déco orzech, buczyna; krzesła - 87 x 47 x 47 cm; fotele - 88,5 x 55 x 62,5 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

908
Szafka - barek z gramofonem w stylu art déco orzech, mosiądz; 74 cm x 97 x 43,5 cm.
Włochy, lata 30. XX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

909
Para foteli w stylu Ludwika Filipa drewno; 109 x 65 x 57 cm.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł