11 października 2023

Aukcja: 11 października 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

601
Wazon art déco szkło przeźroczyste, plater; wys. 19 cm.
Niemcy?, ok. 1925.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

602
Karafka z korkiem i 6 kieliszków art déco szkło malachitowe, prasowane, szlifowane;
Czechy, Huta Szkła Desna, 2.-3. tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

603
Wazonik z nakrywą szkło zielone, złocone, ręcznie malowane; wys. całości 29 cm.
Czechy, Bohemia; XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

604
Wazon złocony z dekoracją kwiatową szkło przeźroczyste, rubinowe, złocone, ręcznie malowane; wys. 25,5 cm.
Czechy, Bohemia, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

605
Wazonik w typie Loetz szkło przeźroczyste, iryzujące, matowione, nitkowane; wys. 13,5 cm.
Czechy, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

606
Wazon dekoracyjny szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, częściowo złocone; wys. 30 cm.
Czechy, Crystal Valley, Novy Bor, XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

CHAMBERLAIN WORCESTER

607
Zespół naczyń serwisowych z dekoracją kwiatową i herbem 5-dzielnym porcelana, farby naszkliwne; Anglia, Worcester,
pracownia dekoracji malarskich Roberta Chamberlaina (zał. 1783), XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Rosenthal AG, Oddział Ceramiki Bahnhof - Selb

608
Wazon brązowy w reliefowe kręgi ceramika, szkliwo matowe brązowe i szkliwo jasne cynowo - ołowiowe (wewnątrz),
Niemcy, Rosenthal AG, Bahnhof-Selb - Oddział Ceramiki, 1941.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

609
Wazon brązowy w reliefowe kręgi ceramika, szkliwo matowe brązowe i szkliwo jasne cynowo- ołowiowe (wewnątrz);
Niemcy, Rosenthal AG, Bahnhof- Selb - Oddział Ceramiki, lata 1938-1940.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

610
Dzban na wino z pokrywą cynową, z dekoracją reliefową i sentencją biesiadną kamionka, szkliwo beżowe matowe oraz ołowiowe (wnętrze);
Niemcy, Tonwarenfabrik C.W. Fleischmann w Norymberdze?, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Rosenthal AG, Selb - Oddział Bahnhof - Selb

611
Pojemnik w stylistyce art déco porcelana, złocenia, ubity koniec uchwytu; wys. 27 cm, średn. podstawy ok.10,7 cm;
Niemcy (Bawaria), 1930.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Annaburger Steingutfabrik (dawn. Adolf Heckmann)

612
Deska kuchenna z dekoracją Zwiebelmuster półporcelana (?); wymiary: 27 x 16 cm;
Niemcy, Annaburg (Sachsen-Anhalt), lata 1883-1895.
estymacja: 800 - 900 zł

Porzellanfabrik Johann Friedrich Ernst Teichert

613
Talerz z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkliwny, wys.3,3 cm, średn. 23,4cm;
Niemcy, (Saksonia), Miśnia (Cölln/k Miśni), pocz. XX w. (lata ok. 1901-1923)
estymacja: 800 - 900 zł

Porzellanfabrik Karl Ens (zał.1898)

614
Papuga porcelana, farby naszkliwne; wys. 38 cm;
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), 2.ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Manufaktura Porcelany Ernst Bohne & Söhne

615
Para żebraków porcelana, farby naszliwne, złocenia, wys. 13 cm; szer. 15 cm;
Niemcy, Rudolstadt (Turyngia), pocz.-1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

616
Putto - ogrodniczka (alegoria Ziemi?) porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 14,3 cm;
Niemcy, Berlin KPM ?, 2 poł. XIX w.?
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt (zał. 1850)

617
Grupa figuralna - para pasterzy porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19,5 cm;
Niemcy, Sitzendorf, k. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

618
Putto wykuwające strzały porcelana, farby naszkliwne, złocenia, srebrzenie (kowadło), wys. 14 cm;
Włochy? (Doccia?), XIX/XX w. - XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Volkstedter Porzellanfabrik Richard Eckert & Co.

619
Wędrowny szlifierz noży porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.18,3 cm;
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), XIX/XX w., lata ok. 1894-1918.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

620
Figurka żołnierza francuskiego (napoleońskiego) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 21,5 cm;
Francja?, wytwórnia nieustalona, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

621
Louis Gabriel Suchet, książę Albufera (figurka portretowa) porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 22,5 cm;
Francja (Paryż?) - wytwórnia nieustalona, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

622
Figurka kapitana piechoty Legionów 1795 roku porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe; wys. 19,5 cm;
Nieustalona wytwórnia europejska, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

623
Figura putta porcelana biała; wys. ok.47 cm; nie sygnowana.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wiener Manufaktur Friedrich Goldscheider (zał. 1885)

624
Lampa - dama w krynolinie, z bukietem róż, ze szklanym kloszem fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
Austria, Wiedeń, lata 20. XX w. (ok. 1922-1944?), model: Emil Meier (1877-1958).
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Manufaktura nieokreślona, XX w.

625
Lustro w porcelanowej oprawie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Niemcy-Saksonia? Drezno,
Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme ?, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Leningradzka Fabryka Porcelany im. Michaiła Łomonosowa S.A.

626
Karafka - głuszec porcelana ręcznie malowana, złocenia; wys. 19 cm;
Sankt Petersburg, XX w. (lata 1986-1992 - okres rządów Michaiła Gorbaczowa).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003), projekt z 1957 r.

627
Wazon Kropla porcelana, dekoracja naszkliwna z natrysku ( rezerwowana); wys. 27 cm;
Ćmielów, Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów", realizacja - lata 60. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), projekt z 1957 r.

628
Kogut japoński porcelana, czerń naszkliwna, wymiary: 12 x 16 x 10,5 cm;
Wałbrzych, Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof", lata 60. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), projekt z 1956 r.

629
Siedzący kotek porcelana, farby naszkliwne; wys. ok. 17 cm;
Polska, Ćmielów, Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów", lata 50.- 60. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Wallace Silversmith Inc.

701
Serwis do kawy i herbaty plater cechowany; dzbanek do kawy, imbryk do herbaty, 2 cukiernice, mlecznik oraz taca;
USA, Wallingford, 2 ćw. XX w.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

702
Serwetnik secesyjny - motyl plater niecechowany, wys. 11,7 cm; szer. 12 cm, głęb. 6,3 cm.
Polska?, ok. 1900
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Norblin & Co (firma czynna 1819-1944)

703
Patera na owoce w stylu art déco plater cechowany; 5,5 x 23,5 x 20,5 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Wytwórnia platerów J. SOPYŁO

704
Cukiernica art déco plater cechowany; wys. 12 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 13,5 cm.
Lwów, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Bracia Henneberg (firma czynna 1856-1939), Julia KEILOWA (1902-1943) - projekt

705
Cukiernica art déco "Błyskawica" plater cechowany; wys. 16,5 cm, szer. 17 cm;
Warszawa, 1937.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

706
Salaterka szkło kryształowe, plater cechowany; wys. 10 cm; średnica 20,5 cm.
Włochy?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

707
Zestaw 12 nożyków do owoców na postumencie plater niecechowany (stelaż), srebro próby 800 (trzonki), stal złocona (ostrza);
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

SY & WAGNER (czynni 1859-1933)

708
Patera z personifikacjami Przemysłu, Rolnictwa i Handlu srebro próby 812 cechowane; wys. 71 cm, waga 9.993 g.
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 110 000 - 120 000 zł

709
Patera w typie Ludwika Filipa srebro próby 13 cechowane; wys. 11,3 cm; waga 625 g.
Austria, Wiedeń, 1854.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828 - 1864, firma do 1939)

710
Solniczka srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane; wys. 8 cm; szer. 12 cm; waga 148 g.
Warszawa, lata 30. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

Jan Jerzy HOLKE (czynny ok. 1810-1837)

711
Chochla srebro próby 12 cechowane, drewno czernione, kość; dł. 41 cm.
Warszawa, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Ignacy Pawłowicz SAZIKOW (firma czynna 1793-1887, Moskwa i Petersburg)

712
Tygielek do kawy w stylu Ludwika Filipa srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; waga 242 g.
Moskwa, 1847.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Koch & Bergfeld (zał. 1859)

713
Taca owalna pamiątkowa srebro próby 800 cechowana; wys. 1,3 cm, szer. 40 cm, głęb. 31,7 cm; waga 727g.
Niemcy, Brema, ok. 1910.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Holland, Aldwinckle & Slater (firma czynna 1838-1922)

714
Dzban do wina srebro próby 925 cechowane, róg; wys. 29,5 cm; waga 660 g.
Londyn, 1884.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Gerszon HERZOG (czynny w latach 30. XX w.)

715
Para świeczników srebro próby 3 cechowane; wys. 39,5 cm; waga 716 g.
Kraków, 1932-1939.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

716
Paterka owalna srebro próby 800 cechowane, wys. 19 cm, szer. 37,5 cm, waga 1035 g.
Niemcy?, lata 20.-30. XX
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

801
Bransoleta z szafirem owalny szafir naturalny + 45 szt. brylantów oraz 10 szt. rozet diamentowych;
platyna pr. 0.950, masa całkowita 21.000 g.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

802
Pierścionek z diamentem 3 szt. diamentów w starym szlifie europejskim oraz 38 szt. rautów i rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, oprawa kamieni platyna pr. 0.950.
estymacja: 42 000 - 46 000 zł

803
Kolczyki z brylantami 6 szt. brylantów + 26 szt. diamentów w szlifie 8/8;
złoto pr. 0.585, oprawa kamieni - srebro pr. ok. 0.900.
estymacja: 13 000 - 14 000 zł