618
Cukiernica skrzynkowa srebro; waga 470 g. Berlin, firma Freyberg, 1821-41
Cena wywoławcza. 7 300 zł

619
Para świeczników srebro próby 84; Warszawa, M. Sztern, 1875
Cena wywoławcza. 8 500 zł

701
Oprawa do notesu na biurko blacha mosiężna, tłoczona; Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

702
Popielniczka brąz, odlew; Polska? 2 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

703
Zegarek z budzikiem masa plastyczna, metal; Niemcy? lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

704
Plakieta owalna z portretem Marii Klementyny Sobieskiej Polska, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

705
Rama secesyjna do fotografii sklejka, blacha mosiężna; Europa Środkowa, Polska? 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

706
Koszyczek - cukiernica stop cynowy; Niemcy, Geisslingen, Wűrttembergische Metallwaren Fabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

Edward WITTIG (1879-1941)

707
Plakieta „Przed otchłanią” brąz, odlew patynowany, 30 x 52,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

708
Rzeźba gabinetowa art-deco „Mewa na grzbiecie fali” onyks, marblit, kompozycja metali brązowiona, malowana farbami emalierskimi; Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

709
Sztylet tybetański - purba srebro, kamienie półszlachetne; dł. 17 cm; waga 69 g; Tybet, XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

710
Lalka śpiąca Niemcy, firma Simon & Halbig (czynna 1869-1920); numer wzoru „1080” pozwala datować zabawkę na koniec XIX - początek XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

711
Półeczka kątowa, malowana sklejka, laka, malatura; Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

712
Lampa naftowa secesyjna mosiądz, szkło; Wiedeń, firma Rudolfa Dietmara (czynna od 1844); przed 1907.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

713
Szabla polska, oficerska, wz. 21/22, w pochwie; Warszawa, F-ka Broni Siecznej Gabriela Borowskiego, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

714
Miecz Europa Zachodnia, XVII/XVIII w.; (miecz katowski?).
Cena wywoławcza. 6 600 zł

715
Szabla w pochwie Polska? głownia i jelec XVIII w., pochwa późniejsza.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

716
Karabela polska, tzw. kostiumowa, w pochwie, z rapciami i pasem Kraków, lata 70. XIX w. (cechy probierni krakowskiej po 1866, inicjały złotnika „EK”).
Cena wywoławcza. 46 000 zł

717
Pancerz kirasjerów francuskich stal, mosiądz, skóra; Francja, okres II Cesarstwa, po 1852.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

718
Brosza - wisior złoto pr. ok.0,585; aga łączna wyrobu 17,700 g.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

719
Kolczyki złote złoto pr 0,585; masa łączna 7,550 g
Cena wywoławcza. 8 900 zł

720
Bransoletka pozłacana wnętrze wypełnione dwoma rzędami okrągłych granatów (piropy), masa łączna wyrobu 11,320 g.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

721
Kolczyki srebrno-złote 10 szt diamentów naturalnych o łącznej masie 0,40 ct, żółte elementy - złoto pr. 0,585
Cena wywoławcza. 4 000 zł

722
Zegarek kieszonkowy Szwajcaria, Bienne / Moutier, firma Leon Levy und Freres, Manufacture de Montres et Chronographes, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

723
Zegarek damski, naręczny Szwajcaria, firma „Le Coultre” (obecnie „Jaeger-Le Coultre”); l. 20. XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

724
Pierścionek złoty 1 rubin ok. 0,95 ct., 10 szt brylantów o łącznej masie 1,05 ct. oraz 4 szt diamencików w obrączce masa łączna 2,000 g.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

725
Zestaw judaików Polska, zwój w oprawie XIX/XX w.; skrzynka i pozostałe przedmioty - późniejsze.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

726
Kaseta ze zwojem Tory, para rimonim oraz Korona na Torę
Cena wywoławcza. 150 000 zł

727
Ikona - „Św. Jerzy” Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 900 zł

728
Ikona - „Chrystus Pantokrator” Rosja, Petersburg, złotnik „KR”, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

729
Ikona - „Św. Mateusz Ewangelista” Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

730
Ikona - „Deesis” Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

731
Ikona - „Wniebowstąpienie” Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

732
Ikona - „Matka Boska Trójręczna” Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Franz J. J.von REILLY, Ignatz ALBRECHT

733
Mapa Województwa Podolskiego i Bracławskiego; Wiedeń, mapa z atlasu: „Schauplatz der fünf Theile der Welt”, 1789-1791.
Cena wywoławcza. 800 zł

Abraham ORTELIUS ( 1527-1598)

734
Mapa Palestyny Z dzieła: „Teatrum Orbis terrarium”, ok. 1570.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Frans HOGENBERG, Georg BRAUN

735
Widok panoramiczny Nysy Kolonia, z dzieła „Civitates Orbis Terrarium”, wyd. 1572-1617.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

736
Zegar kominkowy, portykowy drewno, lakier, alabaster, mosiądz srebrzony, macica perłowa; Wiedeń ? ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

737
Para lichtarzy w stylu II Cesarstwa brąz złocony i patynowany; Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

738
Lampa naftowa Belgia, Liege, fabryka lamp Lempereur & Bernard; korpus - nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Wojciech JASTRZĘBOWSKI (1884-1963)

739
Kilim „Piły” Kilim zaprojektowany na Wystawę Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu, 1925;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

740
Zegar kominkowy z alegorią nauki czytania; Francja, Paryż, firma Honor i Pons, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

741
Zegar kominkowy, szafkowy mosiądz, emalia barwna, komórkowa, szkło; Francja, lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

742
Lampa naftowa Anglia, Londyn-Birmingham, firma Richard Evered and Co Lmtd.; korpus porcelanowy - Francja, z sygnaturą naśladującą Sevres; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

743
Para lamp naftowych w formie amfor porcelana, kompozycja metali brązowiona, mosiądz, szkło; Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 700 zł

744
Para kinkietów w stylu Ludwika XVI, zelektryfikowanych; Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich, l. 30. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

745
Zegar ścienny Warszawa, obudowa - firma Braci Łopieńskich, mechanizm - Lenzkirch, firma Eduarda Hausera i Ignaca Schopperle, zał. w 1849; 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

746
Żyrandol elektryczny 3-ramienny mosiądz, szkło; Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł