08 lutego 2023

Aukcja: 8 lutego 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

VERRERIE DE NANCY, DAUM FRERES (pracownia czynna od 1887)

602
Wazonik szkło warstwowe, powlekane, trawione, barwniki proszkowe; wys. 15 cm.
Francja, Nancy, ok. 1910 lub później.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

603
Wazon kobaltowy szkło kobaltowe, przeźroczyste, zdobienia malowane srebrem; wys. 30 cm.
Europa Środkowa, Czechy?, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

René LALIQUE (1860-1945)

604
Popielnica Corfou szkło kryształowe lane, bezbarwne, częściowo matowione; 4,5 x 11,3 x 11,3 cm.
Francja, lata 20. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

605
Zestaw 6 kieliszków do szampana szkło przezroczyste, bezbarwne, złocenia; każdy kieliszek osobno zapakowany w etui,
każdy egzemplarz o innej wysokości: 19,5-22,5 cm. Czechy, XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Firma EGERMANN

606
Karafka z korkiem i 6 kieliszków szkło przeźroczyste, częściowo lazurowane, dekoracyjnie szlifowane i złocone; farby emaliowe;
Czechy, Egermann, Novy Bor, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Firma BOCHEMIA, CRYSTALEX

607
Dzban i 6 szklanek - komplet do wody szkło przezroczyste, bezbarwne, dekoracyjnie szlifowane, fasetowane i złocone;
Czechy, Bochemia, Crystalex, Novy Bor, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

608
Wazon secesyjny - flet szkło przezroczyste, bezbarwne, farby emaliowe, metalizowane; wys. 40 cm, podstawa 9 x 9 cm.
Austro-Węgry (Czechy), pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

609
Para lichtarzy czteroramiennych porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia, wys. 47 cm,
sygn. kobaltem podszkl.; Niemcy, Sitzendorf, kon. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

PORZELLANMANUFAKTUR ALLACH-MÜNCHEN

610
Stojąca sarenka porcelana biała; wys. 29 cm, dł. ok. 24 cm;
Niemcy, model Theodora Kärnera; lata 1935 -1945.
estymacja: 4 800 - 5 600 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Porzellanfabrik L. HUTSCHENREUTHER AG

611
Para galopujących koni porcelana, farby podszkliwne; wys. ok. 29,5 cm;
Selb (Bawaria), model: Max Hermann Fritz, lata 30. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

ROSENTHAL AG, Kunst Abteilung

612
Zaklinaczka węży (Schlangentänzerin) porcelana biała, wys. 19 cm;
Selb (Bawaria), model z 1916 roku Bertholda Boess’a, lata 1916-18.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

ROSENTHAL AG

613
Dziewczynka z Tyrolu, z bukiecikiem (Tiroler Mädchen) porcelana, farby podszkliwne, wys. 20 cm;
Selb (Bawaria), model Karla Himmelstossa, 1 ćw. XX w. (po 1912).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

FABRYKA PORCELANY LORENZA HUTSCHENREUTHERA

614
Sokolniczka (kobieta z sokołem) porcelana, złocenia; wys. 31 cm;
Selb (Bawaria), model Hansa Achtzigera, lata 50./60. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

WYTWÓRNIA PORCELANY W BARANÓWCE

615
Mały Hucuł grający na fujarce porcelana, farby naszkliwne; wys.14 cm;
Ukraina, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

ROYAL DULTON & Co (Ltd.)

616
Trzy figurki dam (z serii kolekcjonerskiej) porcelana, farby naszkliwne;
Anglia, Burslem, Stoke-on-Trent, Staffordshire, XX w. (lata 60.)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Wytwórnia nieokreślona

617
Naczynie - kwiat hortensji, podtrzymywane przez dwa putta porcelana, farby naszkliwne, wys. 22 cm;
Niemcy, Saksonia ? (lub wytwórnia w Chinach?), XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

VILLEROY & BOCH AG (zał. 1748)

618
Plakieta z alegorią miłości macierzyńskiej kamionka delikatna matowa w typie biskwitowej porcelany;
Niemcy, Mettlach (Saara), 1979.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Królewskie Warsztaty Majoliki i Terakoty, KADYNY (zał. 1905)

619
Misa kolista ze srebrnym okuciem glinka terakotowa, szkliwo ołowiowe, srebro;
Pomorze, Kadyny/k. Elbląga, lata 30. (30./40.?) XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

KPM - KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY

620
Zestaw 8 filiżanek litron, ze spodkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe;
Berlin, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

KSIĄŻĘCA MANUFAKTURA PORCELANY W FÜRSTENBERGU

621
Serwis do kawy i herbaty o formach klasycystycznych w typie Antique Glatt porcelana, farby naszkliwne; Niemcy, Fürstenberg (Dolna Saksonia),
XIX w. (ok. poł. XIX w.)
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Dymitrowska Fabryka Porcelany (dawn. F. GARDNER), (zał. 1766)

622
Amfora kobaltowa z pokrywą, z dwiema kompozycjami kwiatów ogrodowych w rezerwach porcelana, kobalt podszkliwny (bleu roi), farby naszkliwne;
Rosja, Moskwa (Wierbiłki /k. Moskwy), 2 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

J. FRAGET - Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych (firma czynna 1824-1944)

701
Para świeczników dwuramiennych biały metal srebrzony, wys. 37 cm;
Warszawa, 1897-1915.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (zał. 1880)

702
Para paterek secesyjnych plater cechowany;
Niemcy, Geislingen, ok. 1900
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

NORBLIN & Co (firma czynna 1819-1944)

703
Paterka plater cechowany; wys. 9 cm, szer. 23,2 cm, głęb. 16 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Karol Filip MALCZ (czynny w latach 1828-1864, firma do 1939)

704
Para świeczników srebro próby 84 cechowane; waga 413 g.
Warszawa, 1866.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Karol Filip MALCZ (czynny 1828 - 1864, firma do 1939)

705
Półmisek owalny srebro próby 12 cechowany; waga 950 g.
Warszawa, ok. 1840.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

706
Paterka srebro, częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 373 g.

Warszawa, lata 40. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Ludwik W. NAST (czynny od 1854, firma od lat 20. XIX w. do 1887)

707
Zestaw 10 łyżeczek do herbaty z herbem Starykoń srebro próby 84 cechowane; dł. 15,8 cm, waga 324 g.
Warszawa, 1884.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Ludwik B. NAST (czynny od lat 20. XIX w., po 1838 wdowa Julia Nast)

708
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane; waga 600 g.
Warszawa, ok. 1840.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Maciej NOWAKOWSKI (1800-1858; czynny 1819-1856, w Warszawie od lat 30. XIX w.)

709
Dzbanuszek do kawy dla 1 osoby srebro próby 12 cechowane; waga 300 g.
Warszawa, ok. 1830.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Teodor WERNER i Ska (spadkobierca K. F. Malcza, firma czynna do 1939)

710
Skarbonka srebro próby 84 cechowane; waga 199 g.
Warszawa, 1897-1898.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Johann PUTZKE, PUTZKY (ur. 1695 w Królewcu, czynny w Schwerinie 1717-1724)

711
Para lichtarzy srebro cechowane; waga 1752 g.
Niemcy, Schwerin, 1717-1724.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

712
Papierośnica męska z herbem Pobóg srebro próby 800 cechowane, srebro złocone, emalia; wys. 0,7 cm, szer. 11,6 cm, głęb. 8,6 cm, waga 139 g.
Niemcy, lata 20. - 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

HAWKSWORTH, EYRE & Co (firma czynna 1833-1932)

713
Para świeczników srebro dociążone próby 925 cechowane; wys. 26,5 cm;
Edynburg, 1890.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

E. AGGELIDNE

714
Talerz pamiątkowy z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem srebro cechowane, waga 419 g.
Grecja, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Wojciech (JASTRZĘBSKI) JASTRZEMBSKI (1795-1837)

715
Plakieta wotywna srebro próby 13 cechowane; wym. w świetle ramy wys. 19 cm, szer. 12,5 cm.
Wilno, pocz. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

SILBERWAREN FABRIK DOMINIKUS KOTT (czynny 1829-1884)

716
Patera srebro próby 13 cechowane, szkło; średnica patery 27,5 cm.
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, lata 60. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

717
Cukiernica w formie koszyczka srebro próby 84 cechowane; wys. 8,5 cm, szer. 10,2 cm, głęb. 9,8 cm, waga 277 g.
Moskwa, 1893.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

Marceli JAKUBOWSKI

718
Komplet sztućców na 12 osób oraz środka stołu w kantynie (razem 105 sztuki) srebro próby 3 częściowo złocone cechowane, stal cechowana, waga srebra 5.900 g (w tym noże 1715 g).
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

801
Bransoletka z szafirem szafir naturalny + 6 szt. brylantów + 136 szt. diamentów;
platyna pr. 0.950, złoto pr. 0.750, złoto pr. 0.585, masa całkowita 43.110 g.
estymacja: 80 000 - 85 000 zł

802
Pierścionek z szafirem szafir + 16 szt. diamentów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.400 g, rozm. pierścionka 17.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

803
Kolczyki z diamentami 32 szt. diamentów; złoto pr.0.585, oprawa kamieni - srebro. pr.ok.0.900,
masa całkowita 5.965 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

804
Kolczyki z diamentami 4 szt. brylantów w oprawie;
złoto pr. ok. 0.650, masa całkowita 2.200 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

805
Wisiorek z diamentem pojedynczy diament w starym szlifie europejskim;
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.250 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

806
Naszyjnik ze szmaragdem szmaragd naturalny + 21 szt. brylantów;
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.930 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

807
Bransoletka z ametystem ametyst naturalny + 28 szt. pereł hodowanych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 13.420 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

808
Pierścionek z akwamarynem akwamaryn + 6 szt. okrągłych szafirów + 50 szt. brylantów i rozet diamentowych;
złoto pr. 0.585, oprawa kamieni - srebro pr.ok. 0.900, masa całkowita 9.800 g.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

809
Pierścionek z diamentem pojedynczy diament w szlifie przejściowym w oprawie o masie ok.0.50 ct (Si-P1/I-J),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.050 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł