26 października 2022

Aukcja: 26 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

1
Zestaw 5 drzeworytów z okresu 1951-1960 1. Karuzela
2. Chopin
3. Wnętrze izby
4. Zaproszenie do tańca
5. W niepogodę
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

2
Drzewo litografia, papier; 53 x 42,5 cm (cały arkusz);
l. d. róg: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

3
Portret mężczyzny, 1920 autolitografia kolorowana akwarelą, papier; 37,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn., opisana i dat. p. g.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

4
Zestaw 4 karykatur, 1904 Wizerunki: Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera, Juliana Fałata, Wojciecha Weissa;
litografia, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wojciech GERSON (1831-1901) - według, DESMAISONS (XIX w.) - autor litografii

5
Mazury litografia barwna, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Karol FRYCZ, Stefan FILIPKIEWICZ, Stanisław KAMOCKI

6
Zestaw 3 grafik z teki Kraków 1911 1. Karol Frycz (1877-1963)
2. Stefan Filipkiewicz (1879-1944)
3. Stanisław Kamocki (1875-1944)
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

7
Zaprzęg konny przed dworem, 1924 akwaforta, papier; 7 x 9,5 cm (odcisk); 12,5 x 18 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

8
Kościółek w Rudawie pod Krakowem, 1905 ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
Lit.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki 1875-1944.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

9
Autoportret z książką kredki, papier; 18,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Jacques ZUCKER - Jakub CUKIER (1900-1981)

10
Meksykańska kobieta z dzieckiem, 1953 sangwina, papier; 34,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jacques Zucker / ... / 1953;
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

11
Modelka w atelier, ok. 1915 węgiel, papier; 35,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

12
Akt kobiety ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

13
Siedzący chłopiec ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rys. mego męża / Anna z Kasprow[iczów] Jarocka (długopisem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

15
Portrety - zestaw dwóch prac, 1940 1. Portret męża artystki - Antoniego Pucka
2. Portret z profilu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

16
sygn. i dat. p. d.: A. MARKOWICZ / 1911.
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

17
Góralik akwarela, papier; 73 x 57 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

18
Dziewczyna w chuście, 1931 pastel, papier; 47 x 37 cm;
sygn. i dat. p. g.: L.Kwiatkowski 31.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

19
Czarny Staw pastel, papier; 48 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

20
Stasek pastel, tektura; 35,5 x 25 cm;
sygn. przy krawędzi, po lewej: St. Górski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Endre KOMAROMI-KACZ (1880-1969)

21
Dziewczyna we wnętrzu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 42 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: Komaromi Kacz Endre (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wacław DYZMAŃSKI (1874-1944)

22
Portret mężczyzny, 1916 pastel, papier żeberkowy; 62,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Wiesław Dyzmański / 1916 r.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Karol KOSOWSKI (1882-1971)

23
Maki w wazonie pastel, papier; 40,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Kosowski.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

24
Gdańsk, 1935 gwasz, papier; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. Pawłowski 1935.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Janina Maria GRABSKA- PUCKOWA (1917-?)

25
Zestaw 3 ilustracji 1. Drzewa
2. Kompozycja
3. Kompozycja
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zdzisław JACHIMCZAK (ur. 1924)

26
Pejzaż pastel, papier, 28 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Jachimczak.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

27
Przy stole pastel, kredka, papier naklejony na tekturę; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893-1962)

28
Wenecja - Wyspa San Michele - Cmentarz pastel, tusz lawowany, papier; 45,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Lewensztadt 30; poniżej l. d. ołówkiem: Wenecja 4/IX/1930;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

29
Kobieta z kotem, 1949 piórko, sepia, akwarela, papier; 36 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Marek Szwarc / Paris 49 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

30
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Walter SPITZER (1927- 2021)

31
Dla Isis akwarela, gwasz, papier; 65 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Spitzer;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

32
Pod murem klasztoru ołówek, tusz, gwasz, papier; 29,3 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: K Żelech (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

33
sygn. p. d.: WBakałowicz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

J. [JÓZEF?] KOSIŃSKI, XIX W.

34
sygn. p. d.: J. Kosiński.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

35
Żyd nosiwoda gwasz, papier; 45 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: NGutman.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Frederick BECKER (1888-?)

36
Pałacyk w cieniu palm olej, tektura, 36 x 40 cm;
sygn. p. d.: F. BECKER/ 1931.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

37
Pejzaż wiejski olej, tektura; 24 x 38 cm;
sygn. p. d.: Artur / Markowicz;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Hans LICHT (1876-1935)

38
Plac w małym miasteczku olej, tektura; 46,5 x 58 cm;
sygn. l. d.: Hans Licht;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Michalina KRZYŻANOWSKA (1883-1962)

39
Pejzaż z kwitnącym drzewem olej, tektura; 33 x 37 cm;
sygn. l. d.: Michalina Krzyżanowska.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Maria RITTER (1899-1976)

40
Pejzaż olej, tektura; 37 x 47 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

41
Para pejzaży 1. O zmierzchu, 1899
2. Przed chatą - Z okolic Nowogródka, 1899
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Zygmunt GAWLIK (1895-1961)

42
Para pejzaży olej, tektura; 48 x 33 cm (każdy);
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt lub Gawlik Z.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

43
sygn. l. d.: S. Just.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan JUST (1905-1977)

44
Widok na Zamek w Czorsztynie olej, tektura; 43,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

45
Szczyty Karkonoszy i Wielkie Kotły - obraz dwustronny olej, tektura; 38,5 x 29,5 cm;
na odwrocie kompozycja z Zamkiem Chojnik.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

46
Pejzaż olej, tektura; 42,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: Landau.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, słoweński?, XX W.

47
Pejzaż, 1925 pastel, tektura; 48 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: … (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

48
Śpiące dziecko olej, tektura; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

49
Pejzaż wiosenny olej, tektura; 34 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł