26 października 2022

Aukcja: 26 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Maria RITTER (1899-1976)

50
Portret olej, karton; 39,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MRitterówna.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

51
Pejzaż z kwitnącymi jabłoniami olej, tektura; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Bratkowski.
estymacja: 3 200 - 3 500 zł

Natalia LACH-LACHOWICZ (1937-2022)

301
Sztuka postkonsumpcyjna, 1975 fotografia barwna, papier fotograficzny; 12 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie: NATALIA LL (długopisem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

302
Egzystencje 2, 1962 fotografia czarno, biała, papier fotograficzny; 41 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. odręcznie na odwrocie oprawy: NATALIA LL (długopisem);
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

303
Fotogram - T2 6/58 fotografia czarno-biała, technika własna, papier; 30 x 40 cm;
na odwrocie napisy autorskie: T2 / 6/58; nakład: nieokreślony.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Krzysztof WOJCIECHOWSKI (ur. 1947)

304
Rozbity Plymouth, Garden City, N.Y. fotografia czarno-biała, brom, papier Ilford MG IV, 30 x 40 cm (arkusz);
na odwrocie sygn., dat. oraz opis. (ołówkiem); odbitka autorska;
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

305
Z cyklu: Kąty energetyczne, 1975 - 1996 fotografia, technika własna, papier; 49,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout);
opis autorski na odwrocie: J Robakowski / z cyklu Kąty energetyczne
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Rytka ZYGMUNT (1947 - 2018)

306
Bluff, 1978 fotografia czarno-biała, brom, papier, 38,3 x 28,7 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie oraz odcisk palca wskazującego artysty, odbitka autorska;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

308
Z serii: Sto razy ja, 1977/2009 fotografia czarno-biała, wydruk, papier; 27 x 20 cm;
wydruk autorski, nakład: nieokreślony life-time print.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

309
Cień, 1969 fotografia czarno-biała, brom, papier, płyta pilśniowa, 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Wojciech PLEWIŃSKI (ur. 1928)

310
Wanna Pani, 1956/2008 fotografia czarno-biała, papier Hanhnemuhle; 28 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na passe-partout (ołówkiem): W Plewiński;
estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

311
Kompozycja, 1995 / 1999 druk artystyczny, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem pod obrazem: S. Fijalkowski i opisany przez autora pod obrazem: e. a.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

312
estymacja: 800 - 1 200 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

313
Ogród ornamentalny IV, 2019 litografia, papier; 86 x 86 cm;
estymacja: 800 - 1 200 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

314
Przesądy akwaforta i akwatinta, papier; 24,6 x 19 cm (wymiar kompozycji), 35,5 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
opisana u dołu;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

315
Przestrzeń intymna 2, 2020 linoryt, relief, papier; 24 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

316
Geometria bytu, 2019 linoryt, bibuła japońska, szelag metal; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Irena URBANOWICZ, XX W.

317
Bez tytułu linoryt, papier; 35 x 45,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Irena Urbanowicz (ołówkiem), opisany śr. d.: linoryt (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Nastazja STANISZEWSKA (ur. 1996)

319
Flora Botanica, 2022 wklęsłodruk, papier; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: Nastazja Staniszewska 2022, l. g.: wklęsłodruk 1/1..
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

321
Kalendarz wczorajszych życzeń inkografia, papier; 70 x 66 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu ołówkiem: 36/350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Alicja TWAROWSKA

322
Bez tytułu, z cyklu: "Pozorna tożsamość" z cyklu "Pozorna tożsamość";
algrafia, papier; 50,5 x 72,5 cm (wymiar kompozycji), 64 x 85 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

323
C, d 1. dla J. 9., 1990 autocynkografia, papier; 62 x 47 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

324
Monotypia +, 2010 monotypia, papier; 54 x 34 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

325
Bez tytułu linoryt, papier; 60 x 46 cm;
opisany na odwrocie: Potwierdzam że praca ta została wykonana przez mojego tatę/ HENRYKA PŁÓCIENNIKA / Piotr Płóciennik.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

326
Z cyklu Kąty Energetyczne 1975 - 1996 technika własna, papier; 49 x 60 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005), Jerzy KAROLAK (1907-1984)

329
Para plakatów - Rok Chopinowski 1949 1. Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005) - projekt;
2. Jerzy KAROLAK (1907-1984) - projekt;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

330
Zestaw 4 plakatów z lat 1946-1949 1. E. LIPIŃSKI (1908-1991)
2. K. SOPOĆKO (1902-1992)
3. P. PICASSO (1881-1973)
4. S. GAŁKOWSKI (1912-1984), Jerzy KAROLAK (1907-1984)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

331
Cztery kompozycje figuralne akwaforta, papier; 74,5,x 53,5 cm (arkusz);
opisane i dat. u dołu ołówkiem: 1977, 1979, 1980 (dwie prace).
estymacja: 7 000 - 7 500 zł

Janusz AKERMANN

332
Trzy gwiazdy, 1988 linoryt, papier; 67,5 x 47,5 cm;
sygn. u dołu ołówkiem: Trzy gwiazdy" , linoryt kolor 9/9 Akermann Janusz 88.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

333
Zestaw 3 prac, 1992 cienkopis brązowy, papier; 29 x 20 cm (wymiar kompozycji);
w skład zestawu wchodzą trzy prace;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

334
Diabełek, 1937 ołówek, piórko, tusz, papier; 19 x 18 cm;
sygn. p. d.: "S Ż"/ 1937;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

336
Ukojenie węgiel, papier żeberkowy szary; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: S. ŻECH 79 ? - data słabo czytelna.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

337
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Joanna SARAPATA (ur. 1962)

338
Akt tusz, papier pakowy; 100 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji przy prawej krawędzi: SARAPATA.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

339
Kobieta na sofie, 1998 ołówek, papier; 26 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
stempel p. d.: Mes APPAY-GAIROARD-BESCH-CANNES / ATELIER / KLIMEK / 1998.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)

340
Postać tusz, pisak, papier; 23 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: A. KONWERSKI (długopisem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Janusz M. BRZESKI (1907-1957)

341
Odpoczywający Amor gwasz, papier, 47 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz . Maria / Brzeski . 1933
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

342
Pejzaż fantastyczny akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: Henryk Waniek;
estymacja: 3 500 - 3 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

343
Bez tytułu, 1963 tempera, karton; 62 x 31 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1963.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Thomas KOCHEISEN (ur. 1954) i Ulrike HULLMANN

344
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1999)

345
Dachy, 1965 akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

346
Znicz, 1982 kolaż, kredka, gwasz, papier czarny; 91 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "znicz" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Magda KARBOWIAK BENEDA (ur. 1962)

347
Spacer olej, karton; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Beneda
estymacja: 3 200 - 3 500 zł

Eric Jonsson DAHLBERG (1625-1703), Samuel PUFENDORF (1632-1694)

801
Mapa Polski miedzioryt kolorowany, papier; 29,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy).
Norymberga, 1696.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Wacław GRODECKI ( 1535-1591)

802
Mapa ziem Rzeczpospolitej miedzioryt kolorowany, papier; 37 x 50 cm (wymiar w świetle oprawy).
estymacja: 6 500 - 7 800 zł