14 czerwca 2022

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

14 czerwca 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

09.06 (czwartek): 11:00 - 19:00
10.06 (piątek): 11:00 - 19:00
13.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
14.06 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

1
Zestaw 4 ilustracji do książki „Colas Breugnon" tusz, gwasz, papier; wymiary: od 14,4 x 20 cm do 17,5 x 23,5 cm.

Artysta nieokreślony polski, 2 poł. XX w.

2
Zestaw 6 rysunków - Historia Orfeusza i Eurydyki? [ilustracje do nieokreślonego wydawnictwa]
tusz, gwasz, papier; wymiary: od 19,2 x 14,3 cm do 16 x 20 cm.

Michał PŁOŃSKI (1778-1812 ) ?

3
Studium stojącego mężczyzny ołówek?, papier; 25,5 x 13,8 cm (wymiar arkusza);
opisany (sygnowany?) u dołu: Plonski F[aite] pour son ami;

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

4
Cela 45 na Pawiaku w roku 1942, lata 60. XX w. długopis, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 42 (długopisem),

Utagawa HIROSHIGE (1797-1858), Utagawa KUNISADA (1786-1865)

5
Mnich Saigyo oglądający górę Fuji z Yoshiwara, 1854 z: „Fifty-three Stations by Two Brushes", 1854
drzeworyt barwny; 35 x 24,3 cm (w świetle passe-partout).

Artysta nieokreślony japoński, XIX w.

6
Konkurs na sztukę aktorską w trzech aktach drzeworyt barwny; 34,7 x 24,3 cm (w świetle passe-partout).

Napoleon DĘBICKI (1820-1865)

7
Otwarcie Kolei Warszawsko-Bydgoskiej w 1862 roku ołówek, akwarela, gwasz; 29 x 34 cm (w świetle oprawy);
p. d.: STENOGRAM;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

8
Siostrzenica artysty akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 43 x 33 cm;
W katalogu wystawy pośmiertnej, Warszawa ZPAP marzec-kwiecień 1969 poz. 362.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

9
Portret pani Wandy w kapeluszu z woalką, ok. 1935 olej, tektura; 35 x 26,5 cm;
na odwrocie pieczątka Salonu Sztuki: „Juljan Burof Warszawa /Nowy Świat 47”.

Ernst LAFITE (1826-1885)

10
Margarett, 1847 olej, płótno; 46,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Lafite / 847.

Michelangelo MEUCCI (1840-1909)

11
Martwa natura olej na płótnie; obraz: 99 x 41 cm; wymiary z ramą: 113 x 55 cm;
sygn. p. d.: M. Meucci / Firenze.

Malarz nieokreślony, XVIII w.

12
Golgota olej, płótno dublowane; 77,5 x 57,5 cm.

Malarz nieokreślony, XIX

13
Kwiaty olej, płótno; 64,5 x 50 cm.

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

14
Wisienka - córka artysty olej, tektura; 36,7 x 44 cm (w świetle oprawy).

15
Pejzaż z konarami-obraz + szkic do obrazu obraz: olej, deska; 32 x 45 cm;
szkic: olej, płótno; 24 x 34 cm.

Jan RAWICZ (XX w.)

16
Uliczka olej, płótno; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Rawicz;

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

17
Modlitwa olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 17 cm;
sygn. l. d.: Ant. Kozakiewicz.

Friedrich Joseph HEYDENDAHL (1844-1906)

18
Nokturn olej, płótno; 34,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.

Jan Bohumil POSPIŠIL (1898-1968?)

19
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.

Anna BILLING (1849-1927)

20
Parawanik z malowanym pejzażem, 1903 farby do tkanin, jedwab; 69,5 x 49,5 (w świetle oprawy), rama w stylu Empire: 116 x 65,5 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Anna Biling / Haga 1903;

Angelika KAUFFMANN (1741-1807) - według

21
Kobieta z dzieckiem olej, płyta; 40 x 30 cm;
nie sygn.

Edward HARTWIG (1909-2003)

22
Plakat, 1994 fotografia kolorowa; 45 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig.

Krzysztof GIERAŁTOWSKI (ur. 1938)

23
Stanisław Barańczak - Poeta fotografia czarno-biała, papier; 60 x 40 cm.

24
Krzysztof Penderecki - Kompozytor fotografia barwna, papier; 60 x 50 cm;

25
Gustaw Holoubek - Aktor fotografia barwna, papier; 60 x 50 cm;

26
Leszek Możdżer - Muzyk fotografia barwna, papier; 60 x 50 cm;

Avar WILLIAM (1917-2012)

27
Wszyscy razem, 1992 olej, płótno; 63,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Avar / 92.

Daniel KRYSTA (ur. 1976)

28
WD 33, 2011 technika mieszana, płótno; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: DANIEL KRYSTA / tyt: „WD 33” / techn. miesz. na płótnie / 50 x 70 cm / 2011.

29
Św. Józef z Dzieciątkiem drewno polichromowane; 60x 27,5 x 15,5 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.?

30
Św. Antoni z Dzieciątkiem [w manierze XVIII w.] drewno polichromowane, ceramika (oczy świętego); 74 x 37 x 24 cm;
Europa Zachodnia [Portugalia?], koniec XVIII, pocz. XIX w.

Henryk BARDZIŃSKI

31
Kompozycja kamień na bejcowanym cokole; wymiary z cokołem: 33,5 x 29,5 x 6,5 cm;
sygn. na podstawie: HENRYK BARDZIŃSKI / HB.

Stanisław DUŻYŃSKI (ur. 1923)

32
Rzeźba ludowa - Wieśniaczka z dzieckiem drewno malowane; 43 x 15 x 16 cm;
sygn. na spodzie: DUŻYŃSKI.

M.S. KUZNIECOW

33
Półmisek ceramika szkliwiona, kalka kobaltowa podszkliwna; 47 x 36 cm;
M.S. Kuzniecow, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie, XX w.

M.S. KUZNIECOW

34
Elementy serwisu obiadowego zdobionego w drobne kwiaty porcelana, kalka, złocenia;
M.S. Kuzniecow, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie, przed 1918.

35
Karafka sederowa [judaicum] szkło żółte, nitkowane, srebrzenie; srebro niecechowane; wys. 23,5 cm.
Austro-Węgry, (w typie wytwórni Loetz); pocz. XX w.

36
Zegar w obudowie porcelanowej, z trytonem - nastawą z brązu (pod kloszem szklanym) porcelana, farby naszkliwne, złocenia, brąz złocony,
Niemcy?, Śląsk lub Francja ?, 2 poł. XIX w.

37
Zestaw toaletowy ze worem dalekowschodnim ceramika, kobalt podszkliwny; dzban: 30,5 x 23,5 x 19,5 cm, misa: 11 x 35,3 x 35,3 cm.
Anglia?, Belgia?, koniec XIX, pocz. XX w.

38
Waza na zupę w kształcie krowy porcelana, farby naszkliwne; waza z pokrywką: 26,5 x 62 x 25; łyżka: dług.: 26 cm;
Włochy, XX w.

39
Lampa wisząca, elektryczna szkło przeźroczyste, barwione w masie na zielono i szafirowo; metal niklowany;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

40
Barek na kółkach stal; 71 x 85 x 49 cm.
Europa Zachodnia, 2. poł. XX w.

41
Stolik - barek stal, szkło; 73 x śr. 55 cm;
Włochy ?, po poł. XX w.

42
Lustro owalne drewno, gipsatura; 120 x 88 cm;
2 poł. XX w.

43
Zestaw - Lampa gabinetowa, elektryczna i żardiniera ceramika naśladująca marmur i brąz; lampa-wys. 74 cm (z abażurem tekstylnym); żardiniera: wys. 21 cm; szer. 52 cm; głęb. 37 cm.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.

Firma Conrad FELSING, Königlische Hofuhrmacher (czynna od 1820)

44
Zegar ścienny oktogonalny drewno (mahoń), intarsje, emalia, brąz złocony; średnica 53 cm, głęb. 14 cm.
Niemcy, Berlin, 20 Unter den Linden; 2 poł. XIX w.

45
Serweta i obrus szydełkowane serweta: bawełna, 101 x 116 cm; obrus: bawełna, 200 x 200 cm;
okres międzywojenny.

46
Sari [lub narzuta na stół] jedwab, nić srebrna, nić złota, perełki, srebro, mosiądz; 240 x 170 cm;
okres międzywojenny.

47
Słupek marmur; 82 x 20 x 20 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

48
Para świeczników w kształcie Sfinksów brąz patynowany, marmur; 22,5 x 8 x 10 cm;
Francja, 1 poł. XX w.