26. maja 2022, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 12 maja 2022 do: 26 maja 2022

Aukcja: 26 maja 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

301
Bez tytułu, 2016 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Acrylic on canvas / L Tarasewicz 2016 / 50x50.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
Cena wywoławcza 45 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

302
Kompozycja 78 [III] gwasz (technika własna), papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tchórzewski 88 (? - data słabo czytelna)
estymacja: 40 000 - 48 000 zł
Cena wywoławcza 32 000 zł

Mirosław BAŁKA (ur. 1958)

303
Noc zawsze fragment H12, 2014 pastel, papier; 23 x 22 cm;
sygn. p. d.: MB;
estymacja: 38 000 - 45 000 zł
Cena wywoławcza 34 000 zł

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

304
Bez tytułu olej, karton; 15 x 21 cm; 27 x 34 cm (wymiar ramy);
sygn. p. d.: T.T (ołówkiem);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

305
Bez tytułu, 2007 pastel, ołówek, gwasz, karton; 18 x 20 cm; 27 x 34 cm (wymiar ramy);
sygn. i dat. p. d.: T.T. 07 (ołówkiem);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

306
Stalla, 1985 akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: stalla 23. 7. / 1985 / JAN.
estymacja: 5 600 - 6 700 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

307
Z serii: Powłoki, 1998 akwarela, tusz, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

308
Z serii: Powłoki, 1999 akwarela, tusz, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

309
Wnętrze kościoła - szkic tusz, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. N.
estymacja: 9 000 - 10 500 zł
Cena wywoławcza 8 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

310
XXXIII, 1987 technika własna, folia, ołówek, papier; 39 x 39 cm ( z ramą);
sygn., dat. i opisana u dołu: K.XXXIII . 87-A / Krystyn Zieliński (ołówkiem);
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Józef WILKOŃ (ur. 1930)

311
Ilustracja do książki - The Story of the Kind Wolf pastel, ołówek, tusz, papier; 25 x 31 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: JWilkoń (długopisem).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

312
Twarz pastel, papier; 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STASYS.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł
Cena wywoławcza 7 000 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

313
Portret, 1979 gwasz, tusz, papier; 48 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: SWIERZY; dat. p. d.: MCMLXXIX;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena wywoławcza 3 400 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

314
XII Talmud polski - II wersja, 1992 linoryt, papier; 60 x 47 cm (w świetle passe-partout);
opisany i sygn. u dołu: XII Talmud polski / II wersja / 29/50 / S. Fijałkowski 92.
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
Cena wywoławcza 6 300 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

315
Bez tytułu tusz, papier; 22 x 31 cm ( w świetle passe-partout);
opisany na odwrocie: Oświadczam, że jest to praca / mojego brata Zdzisława Stanka / 4.05.2010 [podpis] (oł
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Jerzy KUJAWSKI (1921-1998)

316
Demarne Pierre, ok. 1955 akwaforta, akwatinta, papier; 33 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisana u dołu: 19/21 / DEMARNE PIERRE / Kujawski (ołówkiem).
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

317
Sad w zimowej mgle, 1997 olej, płótno; 84,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
Cena wywoławcza 17 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

318
Śliwki na czarnym talerzu, 1996 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena wywoławcza 15 000 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

319
Bez tytułu, 1984 olej, płótno; 115 x 190 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Tchórzewska '84.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Stanisław Leon KUSKOWSKI (1941-1995)

320
Zaduma, 1973 olej, płótno; 109 x 54 cm;
na odwrocie opis autorski: STANISŁAW / KUSKOWSKI / OLEJ 109 X 54 / TYTUŁ / Zaduma / 1973.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

321
Blaue blume, 2022 olej, płótno; 90 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / " Blaue blume" / / olej, płótno, 90 x 70 / 2022.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 4 800 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

322
Parawan, 2021 olej, płótno; 90 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / "Parawan" / olej, płótno, 90 x 70 / 2021.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 4 800 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

323
na odwrocie opis: Teresa Rudowicz / 79 / 42.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Renata BONCZAR (ur. 1953)

324
Bez tytułu, 1988 olej, deska; 14 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: BONCZAR 88
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)

325
Odmiana przez osoby CLXIV, 2022 olej, płótno; 182 x 130 cm;
sygn. p. d.: Stachlewski;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

326
Bez tytułu, 2022 olej, płótno; 100 x 100 cm;
na odwrocie sygn. i dat: M. PISERA / 2022 oraz papierowa nalepka autorska.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jerzy KOWAL (ur. 1956)

327
Autoportret schizofrenika 3, 1991 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. g.: KOWAL,
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

328
Pejzaż akryl, płyta; 86,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: KURZAWSKI.
estymacja: 3 400 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

329
Bez tytuły, 2006 akryl, płótno; 70 x 51 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. KURZAWSKI / 70x51 / 2006 r.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
Cena wywoławcza 4 800 zł

Roman USAREWICZ (1926-1983)

330
Kompozycja olej, sklejka; 37 x 31 cm;
sygn. p. d.: R. Usarewicz.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Ryszard WOJTKIEWICZ (ur. 1941)

331
Bez tytułu, 1969 olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: R.WOJTKIEWICZ 69;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Alicja DOMAŃSKA (ur. 1984)

332
Talisman abundance portal, 2022 akryl, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. na krośnie l. d. z boku: Domańska;
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Damian SATAŁA [DAMIŚ]

333
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Damiś / 2022.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

334
Bez tytułu (49), 1990 olej, płótno; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz'90;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Jacenty JOŃCZYK (ur. 1955)

335
Dziewczynka z papugą, 2021 olej, płyta malarska; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jacenty Jończyk 2021.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Agnieszka BORKOWSKA (ur. 1978)

336
Bez tytułu olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. u dołu: AGNIESZKA BORKOWSKA.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981)

337
Aleksandra, 1961 olej, płótno; 108 x 70 cm;
sygn. p. d.: R Reguła;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Wiesław GARBOLIŃSKI (1927-2014)

338
Dziewczyna w oknie olej, płótno; 130 x 130 cm;
opisany na odwrocie: GODŁO "MATYLDA".
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 13 000 zł

Kazimierz HAŁAJKIEWICZ (1936-1994)

339
Przejażdżka konna, 1976 olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: HAŁAJKIEWICZ '76.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

340
Orkiestra, 1976 olej, płótno; 55,5 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d: [podpis artysty] 76.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

341
Szczęśliwe lato, 1978 olej, płótno; 75 x 66 cm;
sygn. l. d.: Hałajkiewicz;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jerzy GNATOWSKI (1928-2012)

342
Bez tytułu, 2007 olej, płótno; 17 x 21 cm (w świetle ramy);
dat. i sygn. od l. g.: 16.VII.2007 / Jerzy Gnatowski;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Ala ZHYVULKA (ur. 2001)

343
Białe, czerwone, białe, 2020 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Ala / ZHYVULKA / 2020 oraz AZ (inicjały wiązane).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Marek BATORSKI (ur. 1967)

344
Movement in Colours, 2022 olej, płótno; 150 x 115 cm;
sygn. i dat. l. d.: MB'22;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 600 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

345
Magic garden III, 2011 olej, akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. KASPRZAK, l. g.: "MAGIC GARDEN III" / 2011;
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
Cena wywoławcza 3 500 zł

BINDA

346
Joke, 2021 akryl, płótno; 212 x 140 cm;
sygn. p. d.: Binda.
estymacja: 3 400 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Waleria MATELSKA (ur. 1994)

347
Przytuleni akryl, płótno; 120 x 63 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Przytuleni" / Waleria Matelska / 120 x 63 cm / 2021.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Jacek LIPOWCZAN - JALI (ur. 1951)

348
Och, Królestwo Ty moje, 2021 olej, płótno; 70 x 55 cm (w świetle ramy);
sygn. l. d.: Jali;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł