16 marca 2022

Aukcja: 16 marca 2022 (środa), godz. 19.00

Wystawa przedaukcyjna: 08 - 16.03.2022

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

850
Pistolet kapiszonowy z czasów powstania styczniowego, wykonany z elementów pistoletu skałkowego;
Francja?, pocz. XIX w. i Polska, lata 60. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

MANUFAKTURA BRONI PALNEJ ST. ÉTIENNE

851
Pistolet francuski, kapiszonowy, przerobiony ze skałkowego stal, drewno orzechowe; Francja, St. Étienne,
XVIII / XIX w.; modernizacja z lat 30.-40. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

852
Kobierzec Dżosan wełna na bawełnie; naturalne barwniki; 202 x 134 cm.
Persja, okolice Keszanu; lata 20. XX w.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

853
Kobierzec perski wełna na bawełnie; 221 x 132 cm.
Persja, okolice Isfahanu, k. XIX w.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

854
Tapiseria ze sceną dworską wełna, podszewka; 175 x 137 cm.
Francja, XVIII w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

855
Rama drewno złocone, rzeźbione; 171 x 126 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

856
Lustro uchylne typu psyche, na statywie drewno, mahoń; tafla lustrzana; wys. całk. 191 cm, szer. całk. 75 cm.
Polska ?, lata 80.-90. XIX w. (po renowacji)
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

857
Węglarka drewno orzechowe - czeczota?; mosiądz; wys. 39 cm; szer. 34 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

858
Pojemnik na laski skóra (kurdyban), mosiądz; wys. 50 cm; średnica 24 cm.
Austro-Węgry (?), XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

859
Lampa stojąca, podłogowa, elektryczna drewno złocone; snycerka; wys. 189,5 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 700 zł

860
Żyrandol do jadalni lub sali bilardowej, elektryczny brąz złocony, abażury tekstylne, jedwabne;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

861
Lektyka w stylu rokokowym metal, drewno złocone, skóra, płótno, olej, szkło; jedwab;
wys. 170 cm; Włochy, Wenecja ?, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 46 000 - 52 000 zł

901
Prasa do bielizny w stylu barokowym dębina, 150 x 63,5 x 47,5 cm.
Holandia lub Pomorze, po poł. XVII w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

902
Serwantka w stylu klasycyzującym drewno liściaste, sosna, 165,5 x 71,5 x 35 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

903
Komoda biedermeierowska mahoń, sosna; 91 x 114 x 61 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 400 - 4 800 zł

904
Konsolka przyścienna z lustrem wiszącym w stylu Ludwika Filipa mahoń, świerk; konsolka 73 x 76,5 x 32 cm, lustro 132 x 59 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

905
Szafa ubraniowa w stylu Ludwika Filipa sosna, mahoń; 191 x 108, 5 x 53,5 cm.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

906
Stolik - etażerka w stylu Ludwika Filipa fornirowany palisandrem, wys. 82,5 cm;
Europa Środkowa, Austria?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

907
Komoda w typie barokowym konstrukcja - dębina, fornir - orzech; 95,3 x 110 x 60 cm;
Europa Środkowa, lata. 60. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

908
Stolik pomocniczy neostylowy mahoń; 58,5 x 53 x 53 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

909
Stolik do gry w stylu Ludwika Filipa mahoń, 77 x 87,5 x 43,5 cm;
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Towarzystwo Akcyjne Fabryki Wiedeńskich Mebli Jakuba & Josefa KOHN

910
Komplet czterech krzeseł w stylu eklektycznym buczyna, 93,5 x 48 x 39,5 cm; sygnowane;
Królestwo Polskie, Noworadomsk (ob. Radomsko), k. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

911
Stolik w stylu zakopiańskim drewno iglaste (świerk?), 68 x 58,5 x 45,5 cm;
Podhale, XIX/XX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

912
Para foteli w stylu art-déco drewno - jesion?; tapicerka; inkrustacja: metal, szkło;
wys. 99 cm; Austro-Węgry, Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

913
Stolik pomocniczy metalowy w stylu art déco stal; 45 x 46 x 46 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

914
Biurko i szafa biblioteczna w stylu art déco konstrukcja: orzech, sklejka; okleina - orzech, orzech karpa;
biblioteka - 184,5 x 269 x 55 cm; biurko - 79,5 x 170 x 102 cm; Polska, ok. 1930..
estymacja: 40 000 - 50 000 zł