16 marca 2022

Aukcja: 16 marca 2022 (środa), godz. 19.00

Wystawa przedaukcyjna: 08 - 16.03.2022

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

CRISTALLERIE d’Émile GALLÉ (1846-1904) - wytwórnia 1894-1936

601
Wazon - ikebana szkło warstwowe, barwione proszkami, powlekane, trawione, polerowane;
srebro z cechą probierczą z głową Minerwy; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

VERRERIE DE NANCY, DAUM FRERES (czynna od 1887)

602
Wazon z gałązką kaki szkło warstwowe, barwione proszkami, powlekane, trawione, polerowane;
srebro z cechą probierczą z głową Minerwy; wys. 60 cm; Francja, Nancy, ok. 1910.
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

VERRERIE d’ ALSACE - René Jules LALIQUE (1860-1945) (wytwórnia czynna od 1918)

603
Figurka słonika szkło bezbarwne, prasowane, odlewane w formie; wys. 11,3 cm;
Francja, model z lat 20. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

604
Wazonik w kształcie kwiatu szkło przeźroczyste, dmuchane, barwione w masie na różowo; wys. 25,5 cm.
Czechy, nieokreślona wytwórnia, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

605
Karafka sederowa (judaicum) szkło żółte, nitkowane, srebrzenie; srebro niecechowane; wys. 23,5 cm.
Austro-Węgry, (w typie wytwórni Loetz); pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

606
Wazon wielobarwny szkło mleczne przezroczyste, malowane naszkliwnie, lekko opalizujące; wys. 42 cm.
Europa Zachodnia (?), XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

607
Szkło dekoracyjne z motywem koni szkło przeźroczyste, szlifowane, rytowane; 10,5 x 16 x 5,5 cm.
sygn.: R. Šuda. Czechy, 2. tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

608
Puchar z motywem konia szkło rubinowe, dekoracja intaglio (relief wgłębny), złocenie; wys. 18,5 cm.
Czechy, XIX/XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Firma MOSER

609
Komplet 6 szklanic szkło przezroczyste, lazurowane, cieniowane; złocenia; wys. 16,7 cm;
Czechy, 2. tercja XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Firma EGERMANN?

610
Karafka z korkiem i 6 kieliszków Szkło przeźroczyste, w kolorze miodowym, złocenia; farby emaliowe;
Czechy, Novy Bor, Egermann?, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Manufaktura Królewska w Miśni

611
Grupa figuralna z serii Ogrodnicy porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wg modelu Michela Viktora Aciera z ok. 1772; 1850-1874.
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG

612
Lichtarzyk z czytającym puttem porcelana kremowa; wys. 11 cm;
Niemcy, Sitzendorf, 1. poł. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Meissner Ofen- und Porzellanfabrik Carl Teichert

613
Wazon dekoracyjny z pokrywą, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. ok. 34,5 cm;
Miśnia, lata ok. 1882-1929.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

614
Papuga Ara porcelana, farby naszkliwne, złocenia (na pniu),
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy?, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG (zał. 1762)

615
Zimorodek ze zdobyczą porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne (?); wys. 17,8 cm;
Niemcy, Vokstedt, model Edmunda Sode, okres międzywojenny(?).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Manufaktura Porcelany we Fraureuth, spółka akcyjna (zał.1866)

616
Faun grający na fletni Pana, figurka art déco porcelana, złocenia; wys. 24,5 cm; Niemcy;
model Carla Nacke, lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

617
Fryderyk II, król Prus z dwoma chartami, wg rzeźby Johanna Gottfrieda von Schadow kremowy fajans delikatny; wys. 39 cm; Nieokreślona wytwórnia
środkowoeuropejska, Niemcy, k. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

618
Lustro w porcelanowej oprawie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Niemcy-Saksonia?
Drezno, Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme ?, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

619
Zegar w obudowie porcelanowej, z trytonem - nastawą z brązu (pod kloszem szklanym) porcelana, farby naszkliwne, złocenia, brąz złocony;
Niemcy?, Śląsk lub Francja ?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 600 zł

620
Naczynie na kwiaty z grupą figuralną: gęsiarka i zalotnik porcelana, farby naszkliwne; Nieokreślona wytwórnia
europejska, Niemcy - Turyngia?, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

621
Naczynie cylindryczne z chińskimi smokami porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 19,5 cm; średnica 20 cm;
Chiny, XIX w.(?)
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

622
Wazon z uchwytami - lwami chińskimi (pieskami Foo) ceramika - „majolika” w typie angielskim, szkliwa ołowiowe barwne, farby naszkliwne;
Nieustalona wytwórnia europejska - Anglia?, Austria?, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

623
Amfora neorenesansowa z miniaturami majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe; wys. ok. 56 cm;
Włochy, wytwórnia nieustalona, k. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 300 zł

624
Wazka - pot-pourri, z dekoracją roślinną i trzema amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 32 cm;
Nieustalona wytwórnia niemiecka ?, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka Porcelany Victoria (zał.1883)

625
Serwis do mokki na tacy, z dekoracją srebrzoną porcelana, srebrzenie (druk);
Austria (Czechy), Karlsbad, lata ok. 1908-1914.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

626
Miniatura porcelanowa: dziewczyna z motylem, w oprawie srebrnej plakieta: porcelana, farby naszkliwne, oprawa srebrna pr. 800 (znakowana);
wymiary: 17 x 12 cm (w oprawie); Austria lub Niemcy?, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Vallauris, rodzinna pracownia ceramiczna Massier

627
Patera turkusowa z plecionką fajans, szkliwo ołowiowe barwione turkusowo, złocenia;
Francja, proj. Jérôme Massier, lata 30. -50. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Fabryka Royal Delft

628
Półmisek dekoracyjny z miniaturą Miłość na wsi wg Jana Steena (1626-1679) fajans biały, kobalt szkliwo ołowiowe; wys.6 cm, średn. 41 cm;
Holandia, wyrób współczesny.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Porzellanfabrik Carl Knoll (działała 1842-1949)

629
Para talerzy dekoracyjnych z pejzażami górskimi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Fischern / k. Karlsbadu,
lata ok. 1850-1850, miniatury: k. XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka porcelany w Ćmielowie

630
Serwis Płaski - zespół naczyń obiadowych i do kawy z dekoracją clematisem(?) porcelana, druk barwny, złocenia; model Bogdan Wendorf ok. 1932,
realizacja z okresu międzywojennego.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

701
Komplet sztućców na 12 osób (74 szt.) w etui plater cechowany, stal cechowana;
Niemcy, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

J. Fraget Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowych

702
Taca dwuuszna plater cechowany; wys. 5,5 cm, szer. 63,5 cm, głęb. 44 cm
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

703
Postument do patery na owoce plater cechowany; wys. 29 cm, szer. 21 cm, głęb. 18 cm.
Warszawa, 1896-1915.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

704
Dzbanek na wodę szkło przezroczyste, plater nie cechowany; wys. 27 cm;
Niemcy?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

705
Karafka na wino w kształcie kaczki szkło przezroczyste, plater nie cechowany; wys. 25 cm;
Niemcy ?, 4 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

WMF - Württembergische Metallwarenfabrik (zał. 1880)

706
Dzbanek do wina szkło szlifowane i grawerowane, plater cechowany; wys. 32 cm;
Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Złotnik / pracownia złotnicza o monogramie JZW (XX w.)

707
Cukiernica art déco mosiądz wewnątrz złocony, cechowany; wys.13,5 cm;
Łódź ?, lata 30. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Johann Joachim SCHOLZ (czynny 1706-1754)

708
Krzyż z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego drewno czernione, srebro repusowane i odlewane cechowane;
wys. 78 cm, szer. 47 cm. Landeshut (ob. Kamienna Góra), ok. 1709
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

A. ALADREN (XX w.)

709
Figura Matki Bożej na Kolumnie (Madonna del Pilar) srebro cechowane; wys. 63 cm;
Barcelona, 1 poł. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

710
Łyżka ze scenami biblijnymi srebro odlewane próby 800, cechowane; dł. 22 cm, waga 181 g.
Niemcy, Hanau, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Kliepikow (czynny w 2 ćw. XIX w.)

711
Medal z głową Aleksandra I srebro pr. ok. 900; średnica 6,8 cm; waga 109,13 g.
Rosja, 1825.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

GEBRUDER SOMME (firma złotnicza i kupiecka z Wrocławia czynna 1888-1945)

712
Świecznik secesyjny sześcioświecowy srebro próby 800 lub 900 cechowane; waga 1073 g. Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

713
Kandelabr pięcioświecowy srebro próby 800 cechowane (próba, półksiężyc i korona);
wys. 59,5 cm;
szer. 29,5 cm, głęb. 29,5 cm, średnica stopy 17,5 cm;
waga 1430 g.

Niemcy, k. XIX w.

estymacja: 6 000 - 7 000 zł

714
Kowsz srebro próby 84 cechowane; wys. 9,3 cm; waga 200 g.
Rosja, Moskwa?, 1899-1908.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

715
Puzderko dekoracyjne srebro próby 84 cechowane częściowo złocone, waga 438 g.
Iran, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Thomas RICHARDS ? (XVIII/XIX w.)

716
Komplet do herbaty w stylu Jerzego III imbryk, mlecznik i dwuuszna cukiernica; srebro próby 925
częściowo złocone, cechowane; waga 1,032 g. Londyn, 1807.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Michał SWINARSKI (ok. 1815-1887, czynny od ok. 1850)

717
Paterka ażurowa srebro próby 84 cechowane; wys. 4,5 cm, średnica 24 cm;
waga 305 g. Warszawa, 1880?
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

801
Bransoleta z brylantami 204 szt. brylantów o masie łącznej 10.00 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 31.370 g.
estymacja: 42 000 - 46 000 zł