30. listopada 2021, 17:00
Wystawa przedaukcyjna od: 25 listopada 2021 do: 30 listopada 2021

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

30 listopada 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

25.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
26.11 (piątek): 11:00 - 19:00
29.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
30.11 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

1
Pole, 1959 drzeworyt, bibułka; 24 x 30 cm;
sygn. ołówkiem p. d., po lewej tytuł, pośrodku data i numer odbitki 7/15.
Cena wywoławcza 200 zł

Stefania DEETLER-FLIN (1909-1994)

2
Zabłąkany księżyc, lata 50. XX w. drzeworyt barwny, bibułka, 32 x 26 cm;
sygn. ołówkiem p. d., po lewej tytuł, pośrodku numer odbitki 9 /10.
Cena wywoławcza 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

3
Lelum, 1922 litografia barwna, papier; 24 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: Zofia Stryjeńska 1922.
Cena wywoławcza 100 zł

Dariusz WĄSOWICZ (1910-1973)

4
Łazienki Królewskie - Pałac na Wyspie akwarela, papier; 16 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: D. Wąsowicz.
Cena wywoławcza 500 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

5
Przydrożna kapliczka akwarela, papier; 27,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: S. Bieszczad
Cena wywoławcza 1 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896 -1944)

6
Portret pani Wandy w pejzażu, ok. 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 46 x 36 cm;
Lit.: „Katalog wystawy pośmiertnej artysty”.
Cena wywoławcza 200 zł

Włodzimierz RUTKOWSKI (1945-1992)

7
Dorożka na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie olej, płyta; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: W. Rutkowski.
Cena wywoławcza 200 zł

Jan RAWICZ (XX w.)

8
Uliczka staromiejska olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: Jan Rawicz.
Cena wywoławcza 500 zł

Stanisław OKULICZ (1909-?)

9
Motyw z Podwala z wieżą kościoła NMP na Nowym Mieście olej, płótno; 36 x 51 cm'
sygn. p. d.: S. OKULICZ / WARSZAWA.
Cena wywoławcza 500 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)?

10
Pejzaż ze sztafażem olej, deska; 30,2 x 41,5 cm;
połowa XVll w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Malarz nieokreślony

11
Pejzaż z potokiem górskim, 1880? olej, płótno; 21 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... 80.
Cena wywoławcza 500 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

12
Dziewczyna z koszem kwiatów olej, płótno; 63,5 x 51 cm.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Janusz PODOSKI (1898-1971)

13
Pejzaż z chatą i strumykiem, 1933 olej, płyta; 45,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J. Podoski 1933.
Cena wywoławcza 500 zł

Malarz nieokreślony

14
Para pejzaży nadwodnych, ok. 1900 olej, tektura; 13,5 x 22 cm.
Cena wywoławcza 500 zł

Marek PIASECKI (1935-2011)

15
Bez tytułu, lata 50. XX w. odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 23,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
na odwroci pieczątka autorska.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

16
Europa giclée, papier; 60 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej obrazu cienkopisem p. d.: Yerka;
Cena wywoławcza 100 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

17
Das Paradies giclée, papier; 60 × 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 100 zł

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

18
Krak - Krak zabijający smoka - projekt pomnika cynkografia, karton; 32 x 19,8 cm;
sygn. i opisany na płycie p. g.: K Ra-k / Szukalski;
Cena wywoławcza 500 zł

19
Zatrzymanie słońca - Kopernik - projekt pomnika cynkografia, karton; 31 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na płycie l. g.: KOPERNIK / by / Szukalski;
Cena wywoławcza 500 zł

Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)

20
Projekt scenografii do baletu „Spartakus” Adama Chaczaturiana, 1968 gwasz, tempera, papier; 49 x 69 cm (arkusz);
Cena wywoławcza 500 zł

Janusz MARCINIAK (ur. 1954)

21
Krzak cierniowy, 1989 Z cyklu: Ostatnia wieczerza
tusz, gwasz, papier; 28 x 19 cm (w świetle passe-partout)
Cena wywoławcza 500 zł

22
Sołżenicyn - medal, 1970 brąz; średn. 5,1 cm.
Cena wywoławcza 500 zł

23
Jeleń - figura dekoracyjna w stylu art déco mosiądz patynowany wielobarwnie, marmury wielobarwne; 32 x 45 x 12 cm;
Francja?, lata 20.
Cena wywoławcza 1 000 zł

24
Zestaw do herbaty dla 10 osób porcelana, kalka, złocenie;
pocz. XX w.
Cena wywoławcza 500 zł

WAWEL

25
Zestaw do kawy dla 5 osób porcelana, kalka, złocenie;
Polska, XX w.
Cena wywoławcza 200 zł

26
Lampa do sypialni porcelana, czerwień naszkliwna, napruszanie, stop metali; wys. bez abażuru: 36 cm;
Hong Kong, XX w.
Cena wywoławcza 500 zł

COPELAND & GARRETT?

27
Półmisek stołowy fajans, kalka; 8,5 x 53 x 41 cm;
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza 200 zł

Jules PIAULT (czynny od ok. 1850-1886)

28
Nóż i widelec do ryb środka stołu w etui srebro próby 1 (950) cechowane (cecha probierni z próbą 1 i głową Minerwy, J. PIAULT - bity negatywowo), kość; nóż - dł. 31 cm; widelec - 26 cm.
Cena wywoławcza 500 zł

29
Cukiernica rokokowa srebro niskopróbne (próba ok. 550); wys. 11,5 cm, szer. 14,2 cm, głęb. 9 cm; waga 196 g.
Niemcy?, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

30
Dzbanek do kawy neorokokowy srebro pr. 800, drewno malowane; 19 x 17 cm, waga 392 g;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza 500 zł

31
Cukiernica neorokokowa z łyżeczka-dobieraną z medalionami przedstawiającymi dzieci bawiące się w szuwarach
cukiernica: srebro pr. 800; 10 x 12 cm; waga 271 g; Niemcy, pocz. XX w.;
Cena wywoławcza 500 zł

Fabryka Józef FRAGET

32
Taca dwuuszna plater cechowany (nr modelu 2050 / FRAGET / w / WARSZAWIE - w owalu, GALW - w prostokącie, znak firmy i N - w owalach, nr modelu 2050); 52 x 35 cm.
Cena wywoławcza 1 000 zł

33
Zestaw: 4 lalki i 1 klown porcelana, tkaniny, masa plastyczna; wysokość od 40,5 do 20 cm;
XX w.
Cena wywoławcza 200 zł

MIGNON

34
Indeksowa maszyna do pisania, ok. 1905 r. niemieckiej firmy Allgemeinen Elektrizitaets-Gesellschaft (AEG) w Erfurcie . Maszyny Mignon pojawiły się na rynku w 1905 r.
Cena wywoławcza 500 zł

35
Postument w formie spiralnej kolumny drewno egzotyczne; 100 x 28,8 x 30 cm.
Europa Zachodnia, Włochy (?), lata 60. XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

36
Kwietnik art déco drewno, okleina; wys. 89 cm; szer. 110 cm.
Cena wywoławcza 1 000 zł

37
Słupek secesyjny drewno lakierowane; 114 x 33 x 33 cm;
XX w.
Cena wywoławcza 200 zł

38
Serweta rytualna - judaicum, poł. XVIII w. haft złotą i metalową nicią w kolorze starego złota na cienkiej tkaninie bawełnianej; 44 x 43 cm.
Całość obszyta koronką wykonaną szydełkiem.
Cena wywoławcza 1 000 zł

39
Skrzynka do przechowywania korespondencji drewno, mosiądz, skóra tłoczona, tkanina; wys. 27,5 cm; szer. 20 cm; głęb. 21 cm.
Polska, XIX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

40
Świecznik pseudo empirowy trójramienny z regulacją położenia klosza zdobionego nakładanymi girlandami i ozdobnymi zwisami
brąz, mosiądz, żeliwo?; 77 x 34 x 34 cm;
Cena wywoławcza 500 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

101
Stefan Czarniecki przechodzi Wisłę pod Płockiem heliograwiura, papier; 28,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. na płycie p. d.: Juliusz Kossak / 1876
Cena wywoławcza 100 zł

Adam Victor JEAN (1801-1866)

102
Meta, ok. 1830 litografia barwna, papier; 51 x 66 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: Lith. par Guillon d'aprés Adam / L'ARRIVÉE (LE SPORT);
Cena wywoławcza 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) - według

103
Założenie Szkoły Głównej przeniesieniem do Krakowa ugruntowane heliograwiura, papier; 33 x 26 cm (wymiar kompozycji);
praca opisana drukiem u dołu l. d.: J. Matejko pinx., p. d.: J. Loewy imp.,
Cena wywoławcza 100 zł

104
Janusz Skumin Tyszkiewicz przechodzi Drwięcę pod Turborgiem z teki "Album obrazów historycznych", Wiedeń, 1891;
heliograwiura, papier; 22,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza 100 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879) - według

105
Sulamitka rotograwiura, papier; 21,8 x 16,9 (w świetle passe-partout);
Reprodukcja obrazu olejnego z 1877 roku z: „Maurycy Gottlieb 1856-1879
Cena wywoławcza 50 zł

H. STAWSKI

106
Kazimierz Dolny, 1956 papier; tusz; 27 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana p. d.: KAZIMIERZ DOLNY / 56 r. H. Stawski.
Cena wywoławcza 100 zł

Tibor CZORBA (CSORBA) (1906 -1985)

107
Głodówka - Tatry zimą, 1960 akwarela, karton; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Csorba Tibor / 1960; l. d. tytuł: Głodówka.
Cena wywoławcza 500 zł

Stanisław SZRENIAWA-RZECKI (1888-1972)

108
Don Alvaro projekt kostiumu (najprawdopodobniej) do opery Giuseppe Verdiego „Moc przeznaczenia”.
tempera, ołówek, karton; 48 x 33 cm;
Cena wywoławcza 500 zł