23 września 2020

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

23 września 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

17.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
18.09 (piątek): 11:00 - 19:00
21.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
23.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Edmund ERNEST-KOSMOWSKI (1900-1985)

363
Lato, 1964 olej, płótno; 76 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Ernest-Kosmowski, 64.

Jan SAWKA (ur. 1946 - 2012)

364
Form # 4, Blue sky, 1980 akryl, karton; 84 x 67 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Form # 4 / "Blue sky" / 1980 Jan Sawka.

Paweł KAŁUŻYŃSKI (ur. 1979)

365
Bez tytułu, 2016 olej, płótno; 119,5 x 160 cm;
sygn. i dat.: Paweł Kałużyński / 2016.

Malarz nieokreślony, XX W.

367
Wódz proletariatu namaszcza chorążego pokoju, ok. 1950 olej na płótnie naklejonym na sklejkę; 42 x 32 cm;
krosno i rama autorskie.

601
Wazon szkło barwione; 33 x 10 x 10 cm;
lata 70. XX

602
Wazon szkło artystyczne; 18 x 7 x 7 cm.

603
Świecznik szkło przezroczyste, listra czerwona; 5 x 8,5 x 8,5 cm; ślady użytkowania.
Polska Huta, 4 ćw. XX w.

604
Wazon gładki w podstawie „ bąbel powietrza”;
szkło bezbarwne, zielona listra; 23,5 x 6 x 6 cm.

605
Podstawka pod fajkę szkło artystyczne (z bąbelkami); 4,5 x 11 x 9 cm;
sygn. nadarta nalepka na spodzie: FINE VENETIAN GLASS / IN MURANO / ITALY.

606
Wazon szkło bezbarwne, listra; 26,5 x 7,6 x 7,6 cm.
Polska, 4 ćw. XX w.

607
Wazon na okrągłej stopie szkło barwione proszkami, matowione; 25,5 x 14 x 14 cm;
koniec XX w.

608
Wazon z kołnierzem w kształcie kwiatu szkło artystyczne barwne; 19 x 16 x 15 cm.
Polska, 4 ćw. XX w.

609
Wazon szkło artystyczne w kolorze ciemno-miodowym; 30 x 14 x 14 cm;
4 ćw. XX w.

610
Wazon z falbaniastym kołnierzem szkło warstwowe; 27 x 19.5 x 20,5 cm
Polska, 4 ćw. XX w.

Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projektant

611
Wazon z nieregularnym kołnierzem szkło mleczne, krawędź czerniona; 18,5 x 16 x 16 cm.

612
Kieliszki do szampana - 5 szt. szkło dmuchane, szarobłękitne, zmącone, warstwowe; wys. 18,5 cm;
Palestyna, Hebron, 2 poł. XX w.

613
Patera art déco szkło bezbarwne; 4 x 29,3 x 29,3 cm; dwa drobne ukruszenia kołnierza.
lata 20. XX w.

614
Puszka na susz herbaciany bez nakrywki szkło mleczne, farby naszkliwne; 12,5 x 7 x 7 cm.
koniec XIX w.

615
Pojemnik na słodycze szkło, brąz złocony; 11 x 27 x 12,2 cm.
pocz. XX w.

616
Wazon w typie empire szkło, mosiądz złocony; 20 x 11,5 x 6,2 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1920

617
Wazon secesyjny szkło, brąz złocony; 31 x 12 x 12 cm.
pocz. XX w.

618
Wazonik secesyjny z kwiatami anemonów porcelana(?), farby podszkliwne; wys. 18 cm;
sygn. wypukła: EICHWALD/ 937/6

LUBLIANA

619
Wazon z malowanymi kwiatami porcelana, klaka, farby naszkliwne; 34,5 x 14 x 14 cm;
sygn. zielenią na spodzie: LUBLIANA / MADE IN / POLAND.

LUBIANA

620
Wazon porcelana, kalka, farba naszkliwna, złocenie; 34,5 x 15 x 15 cm;
sygn. zielenią na spodzie: LUBIANA / MADE IN / POLAD / 2.

LUBIANA

621
Wazon porcelana, kalka, farby naszkliwne; 30 x 12,5 x 12,5 cm;
sygn. zielenią na spodzie: LUBIANA / MADE IN / POLAND.

622
Wazon - z dekoracją w manierze końca XVIII wieku. fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 32,5 cm, średn. podstawy 15 cm;
nie sygn.;

623
4 talerze porcelana;
1. - 4,7 x 23 x 23 cm; sygn. zielenią na odwrocie: Hutschenreuther / [lew] / L.H.S. / Selb. / BAVARIA / 1934.

624
3 talerze + 1 miseczka porcelana;
miseczka: 2,5 x 16,5 x 16,5 cm; na odwrocie gapa hitlerowska / 1941 / miecz / Kolmar; okres okupacji.

K. P. M. - BERLIN

625
Talerz do zupy porcelana, farby naszkliwne; 4,5 x 23,7 x 23,7 cm; odpryski na krawędzi, zarysowania lustra.
sygn. kobaltem podszkliwnie: berło;

K. P. M. - BERLIN

626
Talerz do zupy porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 4,5 x 23,7 x 23,7 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnie: berło.

627
Para wazonów z pełnoplastyczną dekoracją kwiatową ceramika szkliwiona, farby podszkliwne; 27,5 x 6,3 x 6,5 cm;
liczne ubytki i klejenia korpusów;

MIŚNIA

628
Wazonik na jeden kwiat porcelana, farby naszkliwne; 18 x 12 x 12 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze;

MIŚNIA

629
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farny naszkliwne; 3 x 23 x 23 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z kropką po środku.

MIŚNIA

630
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne; 3 x 23 x 23 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z kropką na spodzie.

KPM - Wałbrzych

631
Patera z ażurowym kołnierzem porcelana, złocenie, farba naszkliwna; 4 x 28,5 x 28,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem: [berło] / KPM;

632
Filiżanka ze spodeczkiem dobieranym porcelana, farby naszkliwne, złocenie; filiżanka: 6,5 x 9,5 x 7 cm; sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze oraz dwie kreski pod spodem;

633
Wazonik z białymi kwiatkami i sikorkami porcelana, farby podszkliwne; 14 x 10 x 10 cm;
sygn. na spodzie nieczytelna;

FRANKENTHAL

634
Filiżanka z talerzykiem dobieranym porcelana, farby naszkliwne, złocenie; filiżanka: 7 x 10 x 7,5 cm; spodeczek 2,7 x 13,7 x 13,7 cm; odprysk kołnierzu filiżanki.

635
Cztery talerze do zupy z malowanymi kwiatami - dobierane porcelana, farby naszkliwne; od 4 x 24 x 24 cm do 4,5 x 24,5 x 24,5 cm;
drobne odpryski.

MIŚNIA

636
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne; 3 x 23,5 x 23,5 cm; ślad naprawy kołnierza, kropki w szkliwie.
sygn. kobaltem na spodzie: dwa skrzyżowane miecze z kropką między;

MIŚNIA

637
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne; 2,5 x 24 x 24 cm;
sygn. kobaltem na spodzie: dwa skrzyżowane miecze z gwiazdką pod spodem.

MIŚNIA

638
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne; 3 x 22,5 x 22,5 cm;
sygn. kobaltem na spodzie: dwa skrzyżowane miecze oraz gwiazdka pod spodem.

639
Postać młodzieńca porcelana; 36 x 17 x 13 cm; brak prawej ręki do łokcia, odprysk koszyka z kwiatami, odprysk lewej stopy;
sygn. na spodzie słabo czytelna;

640
Bawiące się dzieci porcelana; 26,5 x 14 x 15 cm; ślady sklejenia podstawy, drobne ubytki;
sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie: tarcza/ul z dwoma kreskami;

641
Nieokreślona wytwórnia Para figur myśliwych
porcelana; 35 x 21 [20] x 16 [15] cm;

MIŚNIA

642
Zestaw do herbaty ze wzorem imari - niekompletny porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie: -) 8 filiżanek: 7 x 11,5 x 9,7 cm; sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie: dwa skrzyżowane miecze;

643
Nieokreślona wytwórnia Para paterek na przyprawy, trzymanych przez dziewczynę i młodzieńca
porcelana, farby podszkliwne, naszkliwne, złocenie; 14 x 17,5 x 12,5 [15] cm;

644
Wazon fajans delikatny, farba podszkliwna; 29 x 18,5 x 18,5 cm; odpryski kołnierzu, brak pokrywy;
sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie;