01 lipca 2020

Aukcja: 1 lipca, godz. 19.30

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 12-18.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

ANDRZEJ WRÓBLEWSKI (1927-1957)

301
Kwiaty w wazonie, 1948 olej, płótno; 77,5 x 70,5 cm; sygn. i dat. l. d.: A. Wróblewski 48;
na odwrocie napis w kółku: II.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

302
Wnętrze pracowni olej, płótno; 100 x 81 cm.
Obraz pochodzi z pracowni artysty przy ulicy Rycerskiej w Warszawie. Zakupiony razem z pracownią przez obecnego właściciela
estymacja: 30 000 - 37 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

303
Pejzaż z latawcami, 1956 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: R. ARTYMOWSKI;
estymacja: 6 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

304
Composition no 2, 1966 technika własna, płyta; 100 x 70 cm;
opis autorski na odwrocie: Composition / no 2 / Zofia A 1966 / Baghdad;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Andrzej KREUTZ-MAJEWSKI (1936-2001)

305
Z cyklu: Ptaki mechaniczne olej, płótno; 101 x 120 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Kreutz-Majewski.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI ( 1912-2007)

306
Bez tytułu, 2004 tempera, papier; 37 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
autentyczność potwierdzona przez córkę artysty: Potwierdzam autentyczność / Magdalena Markowska (długopisem)
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

307
Rozmowy duchów, 1974 olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / 74 r (ołówkiem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

308
Kompozycja pomarańczowa, 1990 akwarela, papier; 62 x 49 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, p. g.: Gierowski 90 (długopisem).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

309
Dyptyk czarno-biały, 1990 akryl, płyta pilśniowa; 46 x 81 cm;
na odwrocie autorska nalepka m.in. z tytułem: "DYPTYK czarno-biały" i datą: 1990.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1972)

310
Mróz, 1959 gwasz, papier; 49 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: JTchórzewski 59.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

311
Interwencja - blue scotch technika własna, płyta; taśma (scotch) niebieska;
62 x 54,5 cm;
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Koji KAMOJI (ur. 1935)

312
Kompozycja serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Koji Kamoji (ołówkiem), po środku nakład: 52/55 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Michał REJNER (ur. 1995)

313
It Was Too Fast, 2020 pasy z samochodów powypadkowych; 160 x 180 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Michał REJNER (ur. 1995)

314
On The Meeting; 2019 drewno, rattan; 41 x 38 x 95 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Norman LETO (ur. 1980)

315
Próbujesz przypomnieć czyjeś usta [Photon Film Support], 2017 olej, płótno; 120 x 160 cm;
na odwrocie opis autorski: (PHOTON / FILM / SUPPORT) PRÓBUJESZ / PRZYPOMNIEĆ CZYJEŚ USTA / NORMAN L / 2017.
estymacja: 14 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Bartek BUCZEK (ur. 1987)

316
Petroglif, 2018 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. na odwrocie, l. g.: BUCZEK.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Michał MISIAK (1973)

317
F-31, 2018 olej, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: MM [monogram] / MICHAŁ MISIAK 2018 / "F -31" / OLEJ.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

318
Żaluzja, 2019 olej, płótno; 120 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / "Żaluzja" / olej, płótno 120 x 90 / 2019.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Ewa ZAWADZKA (ur. 1950)

319
Materia ciszy, 2020 olej, płótno; 70 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: EWA ZAWADZKA / MATERIA CISZY-2017 / 2020 / 419.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Magdalena STARSKA (1980)

320
Macham Ci, 2018 olej, płótno; 120 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: Macham Ci / M. Starska 2018.
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Grupa THE KRASNALS

321
Thomas Mann & Brigitte Bardot, z cyklu: Good Fellas, 2014 olej, płótno; 40 x 35 cm;
sygn. i opisana na odwrocie: „Thomas Mann, / Brigitte Bardot /” Good Fellas series / 2014 / The Krasnals / Whielki Krasnal;
estymacja: 6 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Marta KAWIORSKA (ur. 1983)

322
Fasada, 2012 olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: M. KAWIORSKA / FASADA " THE FASADE" / OLEJ NA PŁÓTNIE / 2011/2012.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

KAROLINA BRACŁAWIEC (UR. 1989)

323
My, 2014 akryl, płótno; 200 x 160 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Bracławiec 2014
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Paulina TUSK (ur. 1992)

324
Z cyklu: Iga, 2016/2017 olej, płótno; 200 x 100 cm;
sygn. p. d.: Paulina Tusk.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Paulina TUSK (ur. 1992)

325
Z cyklu: Nieuchwytne, 2018 olej, płótno; 90 x 180 cm;
sygn. p. d.: Paulina Tusk.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Paweł SKURSKI (ur. 1978)

326
Dym, 2009 olej (technika własna), płótno; 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Dym" / Paweł Skurski 09.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

327
Bez tytułu olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

328
Kwiaty cięte, 2014 olej, płótno; 120 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: KWIATY CIĘTE / Tobis 2014.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

329
W grupie, 2000 olej, płótno; 130 x 180 cm;
na odwrocie opis autorski: W GRUPIE / OL, / PŁ. / 130 x 180 / Tobis.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Paulina PIOR (ur. 1995)

330
Krzesła / Chairs akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. na krawędzi płótna: PURE.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Wiesław WAŁKUSKI (ur. 1956)

331
Uśmiech neapolitański, z cyklu: Ślady, 2019 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wałkuski;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

332
Widok Torunia, 1945 (obraz dwustronny) olej, płótno; 61 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

333
Pejzaż z Lanckorony, 1995 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

334
Martwa natura z Cézannem, 2019 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Joniak 19,
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Adam MARCZUKIEWICZ (ur. 1958)

335
Martwa natura z arbuzem, 2000 olej, płótno; 62 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: MARCZUKIEWICZ 2000.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

MALARZE WARSZAWSKIEJ ASP, XX W.

336
Słoneczniki, ok. 1952 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: WANDA;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Alicja CZERNECKA-MIKRUT (ur. 1957)

337
Deszczowe światło, 2010 akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: A. CZERNECKA ;
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

338
Scena żydowska, 1978 olej, płyta gipsowa; 57 x 71,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 78.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

339
W uścisku, 1974 gwasz, ołówek kopiowy, flamaster, papier; 22,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zb 18 X 1974, po środku, u dołu kwadratowy stempel: jkk.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

340
Wzloty ukrzyżowanych, 1991 biały pastel, czarny karton; 28 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: 16 FS 91 (monogramem); napis autorski p. d.: 16 / TEATR RYSOWANIA GDAŃSK / WZ
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

341
Projekt plakatu do przedstawienia „Umarła klasa” na dziesięciolecie spektaklu, 1985 technika własna (kredka, flamaster), papier; 30 x 21 cm;
sygn. i opisany p. g.: CRICOT / KANTO / 1985 / 1975.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

342
Figura osiowa, 1961 tusz, gwasz, papier czarny; 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61 / ... l. d. opisany: figure / ... (słabo czytelnie);
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

343
Trzech rysowników - Rafael, Breugel i .... Stasys, 2012 kolaż, ołówek, papier; 30 x 21 cm;
sygn. i opisany u dołu pracy: 3 … 2012 / 3 rysowników. Rafael, Breugel i .... Stasys (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

344
Głowa chłopca, 1941 węgiel, karton, 20, 5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1941 / S.Z;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

345
Helena en face (Przyborów), 1936 pastel, papier; 18, 8 x 26 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S.Z 36,
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

346
Akt dziewczyny z rozwianymi włosami tusz czarny, piórko, papier; 20,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
dat. w kompozycji: 1961 (długopis, tusz niebieski), sygn. p. d.: SZ (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)

347
Akt z wiolonczelą akwaforta, papier; 16,5 x 10 cm (wymiar kompozycji), 28,5 x 23,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w odcisku: T. DE LEMPITZKI (w obrębie kompozycji,
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Jean COCTEAU (1889-1963)

348
Upadek Ikara litografia, papier; 50 x 40 cm (w świetle passe-partout);
pieczątka autorska p. d.: JC [w owalu], l. d. nakład: 412/500 (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł