Julian MIODUSZEWSKI (1876-1932)

1
La toue [Łódź rybacka] fotografia czarno-biała, przetłok bromolejowy, papier; 29 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie notatka własnościowa (?) z informacją o grafice.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

2
Krajobraz własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
34,3 x 30,3 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

3
Targ własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
32 x 24 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

4
Teka 20 autolitografii, 1912 Oesterreichischer Reichsrat in Karikaturen in Autolitographie v. Casimir Sichulski.
Wien 1912; oprawa broszurowa; 38 x 30 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Feliks KOSTRZEWSKI (1826-1911)

5
Album, 1898 oprawa broszurowa, 39 x 29 cm;
56 stron zawierających 26 całostronicowych drzeworytów oraz około 100 mniejszych, w tym wiele na pół strony.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

6
„Ziarno”,1880 oraz „Paris - Murcie”, 1879 oprawa twarda, 39 x 30 cm, (współoprawne);
„Ziarno”: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe, Warszawa 1880.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

7
Album architektoniczne zabytków XII-XIX w. Grafiki zebrane przez Władysława Marconiego, wydane w latach 1894-1900;
komplet - 17 zeszytów po 10 kart w każdym
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

8
Kotek śpiący na krześle węgiel, papier; 30,5 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

9
Para Hucułów czarna kredka, karton; 43 x 49 cm;
sygn. przy lewej krawędzi po środku: W. Jarocki
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

10
Pobór w nocy, z cyklu: Polonia - studium kompozycji do litografii ołówek, papier; 19 x 15 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie studium rozwiązania kompozycyjnego do tej samej sceny (ołówek)
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

11
Brama wjazdowa (fantazyjna), 1916 tusz, pędzel, papier naklejony na tekturę; 35 x 43,8 cm;
sygn. p. d.: SN (monogram wiązany) i dat.: VIII 1916.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Aleksander HILLENBRAND, XX w.

12
Przed kościołem, 1932 akwarela, papier żeberkowy; 23,3 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. Hillenbrand . 932.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

13
Pejzaż, ok. 1950 akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, karton; 48 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

14
Malwy przed chatą akwarela, papier naklejony na tekturę; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

15
Janko Muzykant, 1902 akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
91 x 64,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1902.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

16
Studium dłoni sangwina, kredka, papier; 19 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Eug Zak
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Franciszek TUREK (1882-1947)

17
Dolinka Krakowska, 1920 akwarela, karton; 64 x 96 cm;
sygn. i dat. p. d.: FrTurek / 10 8 20.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

18
Pejzaż znad Pilicy akwarela, gwasz, papier; 42 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Groszang.
estymacja: 5 200 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

19
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Emmanuel KATZ - MANE KATZ (1894-1962)

20
Pejzaż z Palestyny, 1934 gwasz, karton brązowy; 50 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane-Katz 34.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

21
Zima w Nieświeżu gwasz, tektura; 48,5 x 103 cm;
sygn. i opisany l. d.: jFałat / Nieśwież.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
Cena oferowana 95 000 zł

22
Aneri - Irena Weissowa malująca, 1919 akwarela, papier; 29 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Artysta nieokreślony, francuski, XVIII w.

23
Głowa dziewczyny pastel (wcierany), kreda, papier; 45,5 x 35,6 cm (w świetle oprawy);
p. d.: ślady sygnatury? (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

24
Akt kobiety - Śpiąca akwarela, tusz, pędzel, karton; 51,5 x 73 cm;
sygn. p. g.: kanelba.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Kazimierz TOGO FAŁAT (1904-1981) - przypisywany

25
Myśliwy na ambonie łowieckiej akwarela, papier; 47 x 24 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

26
Sanna nocą, 1935 akwarela, ołówek, papier; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Gąsienica Szostak / 1935 / Zakopane
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

27
Powódź w Bystrej, 1915 akwarela, gwasz, papier;
65,5 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat/ Bystra 1915/ 992
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

28
Notre Dame w Paryżu, 1912 olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: PARYŻ 1912 / ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1882-1947)

29
Zamek Królewski z mojego okna (Stary Kraków), 1931 olej, sklejka; 38 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Rakowski / Cracovie - 1931
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mieczysław SZCZUKA (1897-1927)

30
Reklama, 1924 collage, technika mieszana (gwasz, kredka), papier naklejony na tekturę; 67 x 46 cm;
sygn. śr. d.: S.M. 24 praha_.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

31
Walka kogutów, 1926 gwasz, papier; 61,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. Popczyk / 26.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Adam HANNYTKIEWICZ (1887-1946)

32
Peonie w dzbanie olej, tektura; 41,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: A. HANNYTKIEWICZ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

33
Pantofelki Matki Boskiej, lata 40. XX w. olej, tektura; 66,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Paciorek / Kraków 94… (reszta daty obcięta)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

34
Róże w szklanym wazonie, 1920 akwarela, papier żeberkowy; 46 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LWycz 1920 (czarną kredką).
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 34 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

35
Kwiaty olej, płótno; 51 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

36
Maki i cytryny, 1954 olej, płótno; 51,5 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski. 954.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

37
Martwa natura z jaśminem, 1943 olej, sklejka; 122 x 87 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Maślakiewicz-Brzozowska 1943 r.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

38
Maki w wazonie olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

39
Róże żółte, ok. 1960 olej, tektura; 41,5 x 55 cm;
sygn. z prawej strony: a. Karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Artur WASNER (1887-1939)

40
Odpoczynek wędrowca olej, płótno naklejone na tekturę; 40,3 x 25,7 cm;
sygn.: p. d.: A. WASNER
estymacja: 6 000 - 6 600 zł

Józef KRASNOWOLSKI (1879-1939)

41
Dziewczyna w stroju ludowym olej, płótno; 73 x 65 cm;
sygn. p. d.: J. Krasnowolski.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

42
Muchomory, 1930 olej, płótno; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1930 / Wlastimil Hofman
estymacja: 34 000 - 38 000 zł
Cena sprzedaży 32 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

43
Akt kobiety, ok. 1960 olej, płótno; 45,5 x 34 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Karol LARISCH (1902-1935)

44
W ogrodzie olej, tektura; 70 x 39,5 cm;
p. d.: fragment sygnatury (?) - praca wycięta z większej kompozycji
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

45
Akt kobiety - Toaleta olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

46
Portret córeczki, 1929 olej, tektura, 18 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Gąsienica Szostak Jan / 1929 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

47
Odpoczynek - Hula Hop, ok. 1957 olej, tektura, 60 x 49,5 cm;
sygn. l. d: a Karpiński
estymacja: 38 000 - 42 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

48
Pejzaż podgórski, ok. 1950 olej, tektura; 32 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: aneri
estymacja: 5 000 - 5 500 zł