28 stycznia 2020

Około 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

28 stycznia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.01 (piątek): 11:00 - 19:00
25.01 (sobota): 12:00 - 15:00
27.01 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.01 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 50 są obiektami wybranymi.

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

49
4 krzesła z tapicerką z kwiatami drewno, tapicerowanie; 120 x 50 x 50 cm.
stan: ślady użytkowania.

50
Stół na dwóch postumentach - stół: drewno, okleina dębowa; 82 x 165 x 100 cm; ślady użytkowania;
- krzesła: drewno; ekoskóra; 94 x 43,5 x 59 cm; ślady użytkowania.

Władysław BIELECKI (1896-1943)

101
Baszta Sandomierska, lata 20. XX w. drzeworyt barwny, papier; 16,8 x 17 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: WŁ BIELECKI fec. et imp. (ołówkiem).

Abraham ORTELIUS (1527-1598)

102
Mapa Lotaryngii, 1570 "Lorraine. LOTHARINGIAE NOVA DESCRIPTO.\", Antwerpia 1570.
miedzioryt ręcznie kolorowany, papier; 34 x 50 cm;

J. E. KNITTEL, Friedrich CAMPE

103
Rosja zachodnia (Neue militarische Situations = und Postkarte von WEST = RUSSLAND), Norymberga 1812 Tytuł i legenda także w jęz. francuskim,
miedzioryt kolorowany liniowo; 52,5 x 80 cm (w świetle passe-partout);

104
Gilzy aromatik najdoskonalsze, lata 30. XX w. Plakat reklamowy - Fabryki Gilz i Bibułek papierosowych Dzwon Hilarego Jeżewskiego w Warszawie, Grochowska 354.
offset, papier; 32 x 23,5 cm (w świetle ramy).

105
Malarz niezidentyfikowany Motyw z Południa
akwarela, papier; 20 x 9,5 cm;

Walter ROMBERG (1898-1973)

106
Pejzaż górski z okolic Marrakeszu gwasz, papier; 36 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WRomberg.

Simonne BUSSING (XX w.)

107
Paysage d’apres Renoir gwasz, tektura; 41 x 56 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Simonne Bussing.

G. WYSTUB

108
Panorama miasta z kościołem gwasz, papier; 42,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: G. Wystub.

Malarz niezidentyfikowany

109
Stara brama akwarela, papier; 23.5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout).

Malarz niezidentyfikowany

110
Otwarta brama akwarela, papier; 24 x 15 cm (w świetle passe-partout).

C. KABERTZ (XX w.)

111
Pejzaż ze sztafażem, 1940 gwasz, papier; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: CKabertz / 1940.

Malarz niezidentyfikowany

112
Para portretów w stylu biedermeier pastel, papier; portret mężczyzny: 31,5 x 25,7 cm; portret kobiety: 31,5 x 26 cm.

Malarz niezidentyfikowany

113
Rozmowa o narodzeniu dzieci olej, tektura; 33,5 x 25 cm;
drobne zadrapania malatury.

Zofia FRANECKA (XX w.)

114
Portret starca olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 41,5 cm;
napis p. d.: Zofia Franecka;

Bakr HEILBRON (XX w.)

115
Wazon z kwiatami olej, tektura; 20,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: Bakr / Heilbron.

C. C. KINNEAR (XX w.)

116
Ptaszki olej, płótno; 20 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: C.C. Kinnear.

Malarz nieokreślony - monogramista R. M. (XX w.)

117
Owieczki, 1981 olej, płótno; 23,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: R M / 81.

J. CICKS (XX w.)

118
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 49,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: J. Cicks;

ELAMIN (XX w.)

119
Żółte kwiaty w wazonie olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: ELAMIN.

F. WEREN (XX w.)

120
Lalka olej, płótno; 80 x 62 cm;
sygn. p. d.: F. WEREN.

Edward HARTWIG (1909-2003), Franciszek MYSZKOWSKI (1913-1971)

301
Zestaw 5 zdjęć z wizerunkami aktorów Edward HARTWIG (1909-2003)
Zdjęcia Tadeusza Fijewskiego, Józefa Kondrata,

302
Adam Mularczyk, Tadeusz Fijewski, Józef Kondrat,

Edward HARTWIG (1909-2003)

303
Zestaw 5 zdjęć z wizerunkami aktorów Jan Świderski, Teresa Lassota, Zbigniew Wojtowicz, Stanisław Mikulski, Andrzej Łapicki (ze stemplem autorskim)
zdjęcia formatu 24 x 18 cm;

Edward HARTWIG (1909-2003)

304
Zestaw 5 zdjęć z wizerunkami aktorów Andrzej Łapicki, Zofia Mrozowska
na odwrocie stemple autorskie;

305
Para przedstawień architektury druk artystyczny, papier; 25,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Mads Stage.

Stefania DRETLERE-FLIN (1909-1994)

306
Hokej, 1949 drzeworyt, bibułka; 16 x 20 cm na arkuszu 23 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin;

Bogdan WRÓBLEWSKI (1931-2017)

307
Listopad 11 - Projekt plakatu z okazji Święta Niepodległości collage, gwasz, tusz, karton; 31 x 25 cm;
sygn. u dołu: B. Wróblewski.

Malarz niezidentyfikowany

308
Rozmowa akwarela, papier; 23 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. p. d. nieczytelne.

Bogdan WRÓBLEWSKI (1931-2017)

309
Katyń - Projekt plakatu na 66. rocznicę zbrodni katyńskiej, 2006 gwasz, tusz, karton; 30 x 21 cm.
sygn. i dat. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: B. Wróblewski 06.

Marek SUŁEK (ur. 1963)

310
Akt, 1999 technika własna; 23 x 14 cm (w świetle ramy);
na odwrocie opis autorski: Sułek 1999 / From Series / "Erotics".

Marek SUŁEK (ur. 1963)

311
Poranek, z serii "Erotyki", 1999/2000 technika własna; 23 x 14 cm (w świetle ramy);
na odwrocie opis autorski: Marek Sułek / 1999/2000 / z serii Erotyki / "Poranek".

Marek SUŁEK (ur. 1963)

312
Erotyk 12, 1998 technika własna; 23 x 14 cm (w świetle ramy);
na odwrocie opis autorski: Marek Sułek 1999 / erotyk 12. / 1998.

Jan Grzegorz ISSAIEFF (ur. 1953)

313
A.R.C.H.E. (Bunga-bunga), 2006 olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. i opisany na odwrocie.

Achot MURACHIAN (ur. 1962)

314
Martwa natura z owocami, 1989 olej, płótno, 66 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

315
Bramy raju, 1991 technika własna, karton; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR 91.

Martin BATZOU (XX w.)

316
Mężczyzna w okularach [Oskar Lange?], 1953 olej, płótno; 81 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Martin Batzou 53.

Stefan GARWATOWSKI (1931-2019)

317
Martwa natura z paletą olej, płótno; 75 x 97 cm;

TILLOWITZ

601
Wazon secesyjny porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22 cm;
oznaczania na spodzie: czerwienią żelaza RS w wieńcu / GERMANY.

PORCELANA KPM BERLIN

602
Jajko porcelana, farby naszkliwne, złoceni; wys.: 13 cm;
sygn. kobaltem na spodzie: berło.

ROSENTHAL

603
Zestaw naczyń porcelana, farba, złocenie - kalka;
w składzie:

604
Talerz dekoracyjny z malowanymi kwiatowymi bukietem i girlandami porcelana, farby naszkliwne, złocenie: 4 x 24,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. na spodzie: wyciski w masie: „tarcza Wiednia” oraz nr datujący [1] 846.

605
Leda z łabędziem ceramika; 25 x 18 x 15,7 cm; w kilku miejscach spękania szkliwa.

ALBERT BLANCHET

606
Półmisek pamiątkowy fajans, kalka; 3 x 31 x 24,5 cm;
sygn. na odwrocie.

607
Półmisek na szparagi porcelana, kalka; 4 x 37,5 x 25,5 cm;
ślady użytkowania.

NEUTETTAU

608
Świecznik trójświecowy porcelana, złocenia; wys. 19,5 cm;
sygn. na spodzie.

609
Zestaw pięciu figurek zwierząt w składzie:
- papuga: porcelana, farby podszkliwne, naszkliwne: wys. 16,5 cm;