28 stycznia 2020

Około 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

28 stycznia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.01 (piątek): 11:00 - 19:00
25.01 (sobota): 12:00 - 15:00
27.01 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.01 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 50 są obiektami wybranymi.

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1
Reprodukcje obrazów Stanisława Kamockiego oraz zdjęcia archiwalne artysty ok. 150 szt., fotografia czarno-biała bromowa, format zróżnicowany
zdjęcia opisane na odwrocie, umieszczone w pudle imitującym księgę,

Jonasa SCULTETUSA, Peter SCHENK, Gerard VALK

2
Księstwo Głogowskie Silesiae GLOGANI. Vera Delineatio Secundâ cura ac labore confecta A Iona Sculteta Sprotta Silesio
miedzioryt kolorowany akwarelą w epoce, papier; 41,5 x 51 cm

F. KÜHNA, P. SCHENK, G. VALK

3
Księstwo Świdnickie Dvcatvs Silesiae
Schwidnicensis, Authore Friduico Kuhnovio /Bolco: Iucano Silesio. Amstelo: Apud P. Schenk et G. Valk.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

4
W plenerze, lata 30. XX w. akwarela, papier; 36 x 50 cm;
na odwrocie ołówkiem: nr kat. 111.

Edward HARTWIG (1909-2003)

5
Zestaw 8 zdjęć z wizerunkami aktorów (między innymi z teatru w Lublinie) zdjęcia Stanisława Mikulskiego, Jana Machulskiego, Zbigniewa Jankowskiego;
zdjęcia formatu 24 x 18 cm;

Edward HARTWIG (1909-2003)

6
Wdzianko, 1986 fotografia czarno-biała, odbitka srebrowa, 59 x 45 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d. na fotogramie: EHartwig;

Edward HARTWIG (1909-2003)

7
Rodzima sprawa, 1985 fotografia czarno-biała; 43 x 37 cm;
sygn. l. d. na fotogramie: E. H.

Edward HARTWIG (1909-2003)

8
Rodzinna sprawa, 1985 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 4 x 37 cm;
na odwrocie pieczątka autorska, podpis oraz napis: lata 80.

Andrzej MLECZKO (ur. 1949 r.)

9
Karol Marks nadstawia kapelusz, 1988 offset, papier; 43 x 30 cm;
sygn. u dołu: Mleczko.

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

10
Wpisany w kulę, 1972 litografia barwna, papier; 32 x 22 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Lebenstein; l. d.: 46/100.

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

11
Portret w chmurach, 1972 litografia barwna, papier; 32 x 22 cm;
sygn. ołówkiem p. g.: Lebenstein;

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

12
Usta nad światem, 1972 litografia barwna, papier; 32 x 22 cm;
sygn. ołówkiem l. d.: Lebenstein;

Stefania DRETLERE-FLIN (1909-1994)

13
Narciarz, 1949 drzeworyt, bibułka; 15 x 20 cm na arkuszu 23 x 19 cm;
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin;

14
Obskok, 1949 drzeworyt, bibułka; 15 x 14 cm na arkuszu 23 x 19 cm,

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

15
Wieczór zimowy akwatinta, papier; 12 x 18 cm;
sygn. pod płytą l. d.: Zofia Stankiewicz;

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

16
Chata akwatinta, papier; 13,5 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Stankiewicz.

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

17
Chłop Pawlicki - projekt stroju akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem; papier; 35,2 x 24,7 cm;
liczne adnotacje kostiumologiczne ołówkiem.

18
Mazur - projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 25,4 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: jms.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

19
Przyszły rabin, l. 80. XX w. tempera; sklejka; 46 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Lachur;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

20
Judyta, 1991 technika własna, karton; 86 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 91.

Bogdan WRÓBLEWSKI (1931-2017)

21
1920-2000 - Projekt plakatu z okazji 80. rocznicy Bitwy Warszawskiej, 2000 gwasz, tusz, karton naklejony na tekturę; 15 x 10 cm;
sygn. i dat. u dołu wzdłuż lewej krawędzi: B. Wróblewski 2000".

Marek PIASECKI (1935-2011)

22
Bez tytułu, ok. 1968 fotografia czarno-biała, brom, papier; 13 x 12,5 cm;
na odwrocie pieczątka autorska: Fot. M. PIASECKI / KRAKÓW 2, SIEMIRADZKIEGO 26/16 /

ROSENTHAL

23
Komplet do kawy na 6 osób porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenia;
w składzie:

PORCELANA ĆMIELÓW

24
Dzban z pokrywką z serwisu „Płaskiego” projekt Bogdana Wendorfa
porcelana, farba, złocenia; wys. 21 cm;

EPIAG ROYAL

25
Zestaw do herbaty na 4 osoby porcelana, kalka, złocenie;
w składzie:

26
Żardiniera porcelana, złocenie, farba; 15,5 x 26 x 25,5 cm;
przetarcia złoceń;

WEDGWOOD

27
Zestaw naczyń dla dwóch osób ozdobiony pasmem winorośli (brak dzbanka) porcelana Wedgwood;
w składzie:

FONTANGES SARREGUEMINES

28
Etażerka obrotowa z czteroma paterkami w formie muszli drewno, farba, fajans, kalka;
- etażerka: 38 x 30 x 30 cm;

ROSENTHAL AG-KUNSTABTEILUNG SELB

29
Lampka nocna z miniaturami porcelana, farby naszkliwne, złocenia, oprawa metalowa, klosz z jasnokremowej tkaniny; wys.39,5 cm;
sygn. zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ GERMANY/

30
Wazon z girlandami szkło butelkowe, złocenie, farba; 17 x 8 x 6,5 cm;
drobne odpryski wylewu.

31
Świecznik na trójnogu na trzech kulkach srebro pr. 800; wys. 16 cm, waga 149 g;

V. MAYER

32
Cukiernica bez pokrywki srebro pr. 3 (wnętra pozłacane, złocenia przetarte); wys. 7 cm, waga 152 g;
sygn. na spodzie: V. MAYER;

33
Paterka z ażurowym trzonem srebro niecechowane, szkło mleczne matowione, złocenie; 20 z 16,5 x 16,5 cm;
mocne zatarcia złoceń.

34
6 łyżeczek z herbem pod korona hrabiowską srebro; dług. 14,6 cm, waga 162 g;
na trzonku cechy nieczytelne.

35
Kubek srebro pr. 13, wnętrza złocone; wys. 11 cm, waga 164 g;
na spodzie słabo czytelna cecha probierni austro-węgierskiej z data 1848.

C. SANDBERG

36
Cukiernica skrzynkowa ze zwisającymi festonami srebro cechowane; 10,5 x 16 x 10,5 cm, waga 406 g;
sygn. na spodzie: C. SANDBERG;

37
Kwietnik ażurowy w typie orientalnym ceramika biała, szkliwiona; 54 x 33,5 x 33,5 cm.

38
Rama złocona gips, drewno, płaty złota; 108 x 90,5 x 9,5 cm, światło ramy 108 x 65 cm.

39
Żyrandol ośmioświecowy zelektryfikowany mosiądz; 86 x 69 x 70 cm.

THONET

40
Wieszak na ubrania drewno bejcowane; 197 x 64 x 64 cm;
pęknięcie koła; ślady użytkowania.

41
Para świeczników trzyświecowych z muszlami mosiądz, ceramika szkliwiona; wys. 40 cm;
ślad po naprawie jednej muszli.

42
Lampa podłogowa metal; 178 x 41 x 41 cm; drobne wgniecenie.

Grażyna SANIGÓRSKA (ur. 1958)

43
Tancerka brąz; 13 x 22 x 13 cm;
na spodzie tabliczka autorska: G. SANIGÓRSKA.

44
Para kinkietów w typie art déco drewno-fornir orzech, metal niklowany, szkło białe; 44 x 18,5 x 27 cm;
Europa Zachodnia, lata 60. XX w.

45
Stolik z dwoma krzesłami w typie Ludwik XVI - stolik z oskrzynieniem zdobionych festonami, u dołu łączyna w kształcie litery X: marmur (blat), drewno malowane na biło; 76,5 x 52 x 52 cm; stan dobry;

46
Fotel klubowy drewno, skóra; 91 x 60 x 95 cm;
drobne ślady użytkowania.

47
Komplet mebli stolik: wys. 51 cm; szer. 71 cm; gł. 30 cm; komoda z 3 szufladami: wys. 54 cm; szer. 123 cm; gł. 45 cm;
Niemcy (?), 2 poł XX w.; komplet po renowacji.

48
Niciak drewno; 61 x 61 x 36 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.