25 czerwca 2019

Szanowni Państwo!

W katalogu prezentujemy  obiekty w cenach wywoławczych poniżej 10 000 zł.
Obiekty można oglądać (na żądanie) w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex, przy ul. Karowej 31, zawsze na pięć dni przed terminem aukcji.

+48 22 826 44 08  wew. 104, 105

+48 669 222 259 – Pamela Skrzypczak sztuka dawna

+48 605 325 918 – Mariusz Szewczyk sztuka współczesna

W licytacji można brać również udział za pośrednictwem:

- portalu internetowego onebid – możliwość licytacji w czasie rzeczywistym

za pośrednictwem portalu internetowego  www.artinfo.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

MARIA GOŁĄB

1
Nacht - Samborski Muzeum Narodowe w Poznaniu,
Zachęta w Warszawie, 1999 r.
estymacja: 400 - 500 zł
Cena oferowana 200 zł

HENRYK HAYDEN (1883-1970)

2
Martwa natura, 1968 litografia barwna, papier; 38,5 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: Hayden 1968; e/a.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 800 zł

WŁADYSŁAW BIELECKI (1896-1943)

3
Zestaw 3 drzeworytów z motywami Krakowa 1. Tyniec - Opatówka
2. Tyniec - wnętrze główne wejścia
3. Wawel
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

4
Certyfikat szlachectwa pergamin, bifolio, rękopis kolorowany gwaszem i akwarelą;
złocenia; pieczęć tuszowa, znaczek opłaty skarbowej; 35,6 x 23,4 cm. Lwów, 7 maja 1889.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

WŁADYSŁAW JAROCKI (1879-1965)

5
Siedzący chłopiec ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rys. mego męża / Anna z Kasprow[iczów] Jarocka
estymacja: 900 - 1 200 zł

KAZIMIERZ PODSADECKI (1904-1970)

6
Pejzaż, 1969 węgiel, papier; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, dat. l. d. 15.9.969.
estymacja: 900 - 1 200 zł

JEAN PÉSKE (1870-1949)

7
Mój dom gwasz, ołówek, papier szary; 29 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Peske / gouache / ma maison.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

JÓZEF CHLEBUS (1893-1945)

101
„Ostatni dudziarz podhalański” olej, płótno; 99 x 76 cm;
sygn. p. d.: Chlebus.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

TADEUSZ CYBULSKI (1878-1954)

102
Mgła w Tatrach olej, tektura; 37 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z dedykacją okolicznościową l. d.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

ZEFIRYN ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

103
Koszar z owcami, 1922 olej, tektura; 30 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z ĆWIKLIŃSKI / 922.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

MATYLDA MELENIEWSKA (1869-1931)

104
Chryzantemy, 1925 olej, tektura; 41,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: M MELENIEWSKA / 1925.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

ALEKSANDER LASZENKO (1883-1944)

105
Na pustyni w okolicach Mann w Jordanii olej, płótno naklejone na sklejkę; 70 x 50 cm;
sygn., opisany i dat. p. d.: A. Laszenko / Maan 36.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 1 700 zł

CHRISTIAN GOTTHARD HIRSCH (1889-1977)

106
Pejzaż letni z górami, 1935 gwasz, papier; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Chr. Gotth. Hirsch A935.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

ZYGMUNT BRUNNER (1878-1961)

107
Portret, 1950 olej, płótno; 73,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zyg. Brunner / 1950.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

TADEUSZ BARWECKI-SZEWCZYK (1912-1999)

108
Nokturn, 1939 olej, sklejka, 59 x 39,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. Szewczyk (?) 1939 (niebieską farbą, słabo czytelnie);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.

109
Pomarańcze i cytryna olej, płótno; 16,5 x 28 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

MARIA RITTER (1899-1976)

110
Cyganeczka olej, płótno; 64,5 x 49,5 cm;
na odwrocie napis: MRitter oraz pieczątka (nieczytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, POLSKI, XX W.

111
Muzykanci olej, płótno; 66 x 51 cm;
na odwrocie kompozycja malarska przedstawiająca widok na Bielany w Krakowie.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

TEODOR GROTT (1884-1972)

112
Malwy przed chatą akwarela, papier naklejony na tekturę; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

STANISŁAW GIBIŃSKI (1882-1971)

113
Myśliwy gwasz, karton; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Gibiński.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

FRANCISZEK PROCHASKA (1891-1972)

114
Czuwająca matka olej, tektura; 52 x 67 cm;
sygn. l. d.: F. Prochazka (sic!).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

JOSEPH PRESSMANE (1904-1967)

115
Postać stojąc w drzwiach olej, sklejka; 30 x 19 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 900 zł

JOSEPH PRESSMANE (1904-1967)

116
Para tusz, olej; papier naklejony na deskę; 29 x 14 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

JACOB CATS (1741-1799)

117
Scena rodzajowa - Zimowe zabawy, 1782 akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Cats 1782.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

JÓZEF FARA, XX W.

118
Pejzaż, 1941 olej, tektura; 60 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Fara / 1941.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

ALOJZY SIWECKI (1912-1988)

119
Pejzaż miejski olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: A. Siwecki (słabo czytelnie);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

KAROL MILLER (1835-1920)

120
Postać świętego, 1866 olej, płótno; 24,5 x 20,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn., dat. i opisany z prawej strony: K. Miller / Rzym / 66.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

KAROL KOSSAK (1896-1975)

121
Hucuł z Tatarowa, 1922 akwarela, papier; 32 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: KAROL KOSSAK / TATARÓW 1922.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

LUDWIK LISOWSKI (1907-1943)

122
Młyn olej, tektura; 28 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lisowski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

EMIL LINDEMAN (1864-OK. 1945)

123
Nad stawem - Surówka olej, płótno; 29 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Lindeman / Surówka;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

PIOTR STACHIEWICZ (1858-1938)

124
Popiersie kobiety, ok. 1910 sangwina, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: P.STACHIEWICZ.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 1 900 zł

WIKTOR KORECKI (1890-1980)

125
Pejzaż zimowy, ok. 1970 olej, płótno; 61,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

HERMANN KERN (1839-1912)

126
Lichwiarz olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: Kern H.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

ISAAC ANTCHER (1899-1992)

127
Pejzaż olej, płótno; 27,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Antcher.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

KASPER POCHWALSKI (1899-1971)

128
Przed bramą, 1954 olej, płótno; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski 1954.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

WŁADYSŁAW JAN POCHWALSKI (1860-1924)

129
Drzewo nad rzeką olej, płótno, 45 x 26,5 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

130
Akt stojącej kobiety - studium, ok. 1890 olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. g.: WPochwalski / Mu¨nchen.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

W. HŐFNER, XX W.

131
Motyw portowy olej, sklejka; 26 x 32,5 cm;
sygn. p. d. inicjałem: VH;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

KAROL LARISCH (1902-1935)

132
W ogrodzie olej, tektura; 70 x 39,5 cm;
p. d.: fragment sygnatury (?) - praca wycięta z większej kompozycji
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

KASPER POCHWALSKI (1899-1971)

133
Wiano, 1941 gwasz, papier; 30,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 194[1] (ostatnia cyfra daty pod oprawą).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY, XIX W. / POCZ. XX W.

134
Portret zbiorowy - Chińczycy (?) gwasz, płótno; 252 x 149 cm;
przed konserwacją
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

STANISŁAW ŻURAWSKI (1889-1976)

135
Zatoka Pucka akwarela, papier naklejony na tekturę;
24,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: St Żurawski (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 700 zł

136
Na skraju lasu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: St. Żurawski (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

ZBIGNIEW GOSTWICKI (1906-2003)

137
Pejzaż, 1935 gwasz, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Zb. Jarosz Gostwicki / 1935.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

STANISŁAW PACIOREK (1889-1952)

138
Pejzaż olej, tektura; 14 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 500 zł

201
Główka aniołka - rzeźba barokowa drewno polichromowane i złocone; wys. ok. 20 cm.
Polska, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

202
Główka aniołka drewno lipowe, polichromowane, złocone; wys. 27 cm.
Małopolska?, kon. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

203
Główka aniołka drewno lipowe, polichromowane; wys. 23 cm.
Małopolska?, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł