Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy49
Wiejscy muzykanci, ok. 1935
olej, sklejka; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
15 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Nr katalogowy50
Procesja, 1927
olej, tektura; 48,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erno Erb 927.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)
Nr katalogowy52
Jarmark huculski
olej, płyta pilśniowa, 46,5 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: F.Pautsch
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
sygn. p. d.: F.Pautsch
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
25 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy53
Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, 1930
olej, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1930;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
15 000 zł
Malarz nieokreślony, włoski, k. XVII w.
Nr katalogowy56
Martwa natura z puttami
olej, płótno dublowane; 65 x 166 cm.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
9 600 zł
Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)
Nr katalogowy58
Martwa natura z winogronami
olej, płótno; 62,5 x 158 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
Malarz nieokreślony, austriacki (?), 1 poł XIX w.
Nr katalogowy60
Pejzaż bukoliczny
olej, deska; 43 x 39 cm.
Krąg Jacoba van Strij (1756-1815)?
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy62
Constantinus Hulidowski Kuszell
olej, płótno dublowane; 77 x 63 cm;
Obraz w oryginalnej, rzeźbionej ramie z XVIII w.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w. - naśladowca Pietera DE HOOCHA (1629-1684)
Nr katalogowy63
Scena we wnętrzu
olej, płótno; 42 x 51 cm;
na odwrocie, na blejtramie nalepka z nr: 3287 / 454;
estymacja: 9 500 - 12 000 zł
estymacja: 9 500 - 12 000 zł
10 000 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki (?), 1 poł. XVII w.
Nr katalogowy64
Upadek pod krzyżem
olej, deska parkietowana; 37 x 47 cm;
na odwrocie napis: Golzius.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
na odwrocie napis: Golzius.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
5 500 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy1001
Na statku, 1887
litografia barwna, papier, 21,5 x 29 cm;
sygn. na płycie l.d.: JulFałat (...) 86
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
900 zł
Jan MATEJKO (1838 - 1893)
Nr katalogowy1002
Pieśń, 1887
rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 000 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Nr katalogowy1003
Córka Ben Brahima, 1938
drzeworyt barwny, papier; 50,5 x 41,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany u dołu: A. Laszenko drzeworyt 1938 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)
Nr katalogowy1004
Macierzyństwo, 1956
drzeworyt, bibuła; 30 x 24,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn., dat. i opisany u dołu
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 000 zł
Honoré DAUMIER (1808-1879)
Nr katalogowy1005
Para litografii
1. La Pluie; litografia, papier; 23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
2. Toujours Jolie; litografia, papier; 23,5 x 17 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Nr katalogowy1007
Para drzeworytów
1. Nawiedzenie, 1947, drzeworyt, papier; 12,5 x 9,5 cm;
2. Nowa Ruda, 1952, drzeworyt, papier; 13 x 18,5 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Nr katalogowy1008
Nad wodą, 1957
drzeworyt, bibuła; 46,5 x 26,5 cm;
opisany u dołu, na odwrocie
estymacja: 900 - 1 200 zł
opisany u dołu, na odwrocie
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Nr katalogowy1009
Sad ukraiński
litografia barwna, papier; 13 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: JS (na kamieniu);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Nr katalogowy1010
Śpiąca - Akt, 1940
drzeworyt, papier, 21,5 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 000 zł
Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)
Nr katalogowy1011
Wyjazd do miasta
piórko, tusz, papier naklejony na tekturę; 31 x 45 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Nr katalogowy1013
Sosna
pastel, papier; 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin 19… (data nieczytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.
Nr katalogowy1015
U wodopoju
gwasz, papier; 35,5 x 44 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy1016
Plaża, 1922
gwasz, papier fakturowany; 33 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1922.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
5 500 zł
Christian Gotthard HIRSCH (1889-1977)
Nr katalogowy1017
Pejzaż letni z górami, 1935
gwasz, papier; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Chr. Gotth. Hirsch A935.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Jankel ADLER (1895-1949)
Nr katalogowy1019
Akt leżącej kobiety
tusz czarny i sepia lawowane, pędzel, papier; 34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jankiel Adler C.A. (faksymile podpisu);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Autor nieokreślony, 2 poł. XVIII w.
Nr katalogowy1020
Św. Anna
gwasz, papier; 32 x 23 cm;
rama drewniana, snycerowana.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
rama drewniana, snycerowana.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 200 zł
Tadeusz KORPAL (1889-1977)
Nr katalogowy1021
Scena rodzajowa
gwasz, papier; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: T. Korpal;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. l. d.: T. Korpal;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Nr katalogowy1022
Widok na Tatry z Białki Tatrzańskiej
akwarela, papier; 51 x 73 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
sygn. p. d.: Jabłoński;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1 000 zł
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Nr katalogowy1023
Postacie
gwasz, papier; 25,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: Aberdam.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
sygn. p. d.: Aberdam.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Jan BULAS (1878-1917)
Nr katalogowy1024
Słoneczniki przed chatą
akwarela, gwasz, pastel, papier; 44 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bulas.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł
sygn. p. d.: Bulas.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł
4 200 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy1025
Helenka
pastel, papier; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Nr katalogowy1027
Zabudowania
pastel, papier; 28 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A MARKOWICZ.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. l. d.: A MARKOWICZ.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Nr katalogowy1029
Huśtawki, l. 50. XX w.
akwarela, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Nr katalogowy1030
Róże, 1908
olej, płótno; 53,5 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Filipkiewicz 1908;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł