803
Pierścionek z diamentem
diament w starym szlifie europejskim oraz 2 szt rozet diamentowych;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.200 g.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Firma BREITLING (czynna od 1884)
Nr katalogowy807
Zegarek męski, AUTOMATIC, w firmowym etui
stal, nikiel, szkło; koperta 5,3 x 4,2 cm; etui - imitacja żółtej
skóry, tektura, sztuczna ircha. Szwajcaria, 1995
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
809
Sygnet z herbem Ostoja
złoto pr. 3, agat dwuwarstwowy; oczko 1,3 x 0,9 cm, wys. 2,3 cm.
Wilno, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Wilno, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 200 zł
811
Tłok pieczętny z herbem Junosza
srebro złocone; średnica pola 1,6 cm; wys. z uchwytem 3,5 cm.
Polska, Galicja? k. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Polska, Galicja? k. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
812
Tłok pieczętny z herbem Lubicz
brąz złocony, kość słoniowa; pole 1,8 x 1,2 cm; wys. z uchwytem 8 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
2 000 zł
813
Tłok pieczętny z herbem Trąby
srebro; pole 2,2 x 1,7 cm, wys. z uchwytem 2,8 cm.
Polska, 3-4 ćw. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Polska, 3-4 ćw. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Frantisek PAZOUREK (1905-1997), Umelecka Krystallerie HENRY GŰNTHER SCHLEVOGT (1904-1984)
Nr katalogowy815
Wazon „Wielkie winobranie”
szkło malachitowe, prasowane, fasetowane; wys. 21,5 cm;
Czechy, Jablonec; proj. 1932
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Czechy, Jablonec; proj. 1932
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
818
Ikona - Ukrzyżowanie
tempera na desce; dwie szpongi profilowane; mosiądz - odlew;
53 x 45,5 x 4,2 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Firma JAPY FRERES & Cie
Nr katalogowy826
Zegar kominkowy
brąz złocony, szkło, emalia, mosiądz, stal; wys. 39,5 cm, szer. 33,7 cm;
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 200 zł
827
Para kandelabrów 4-ramiennych, w stylu II Cesarstwa
cynkal, mosiądz, patyna, pozłota; wys. 66,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY
Nr katalogowy829
Patera z figurą sfinksa
brąz złocony, szkło kryształowe; wys. ca 40 cm, średnica misy 18,3 cm;
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
Gustav BECKER (1819-1885) - firma czynna od 1847
Nr katalogowy830
Zegar podłogowy, art déco
drewno, okleina orzechowa, szkło, mosiądz, stal; wys. 177,5 cm, szer. 63 cm;
Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzin), lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
832
Lustro ścienne, neorokokowe
drewno sosnowe, lipowe, gipsatura, złocenie na pulment, biała polichromia; tafla lustrzana;
wys. 136 cm, szer. 72,5 cm, głęb. 15 cm. Europa Środkowa, 3 ćw. XIX
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
1801
Bransoleta złota
11 szt. okrągłych pereł naturalnych, złoto pr.0.750, masa całkowita 13.800 g.
Wyrób wykonany ręcznie, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
1803
Pierścionek z szafirem
szafir naturalny + 23 szt brylantów;
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 3.650 g.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
1805
Pierścionek z diamentem
białe złoto pr.0.750, masa całkowita 2.900g.
Wyrób wykonany ręcznie, w latach 1910 - 1915, we Francji
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
1807
Pierścionek z brylantem
brylant w oprawie oraz 9 szt. rozet diamentowych;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.300 g.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
1809
Kielich
brąz, patyna; wys. 10,3 c,, średnica stopy 4,5 cm, wylewu 5,7 cm.
Niemcy, XIV w. (datowanie wg oferenta-kolekcjonera)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1811
Ikona - Św. Serafin z Sarowa
tempera na desce, papier tłoczony; 22 x 17,5 x 2 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
1813
Ikona - Św. Paraskiewa Rzymska, Męczennica
tempera na desce z dwiema szpongami; 33,3 x 26,5 x 3 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
1815
Zestaw kolekcjonerski 15 plakiet rajdowych - samochodowych, motocyklowych, szybowcowych
mosiądz, aluminium, farby emaliowe, tworzywo sztuczne;
rozmaite kształty i wymiary; Polska, od 1933 - do 1969
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
1816
Pistolet skałkowy
stal, drewno, mosiądz, filigran srebrny, niello; dł. lufy 26 cm, dł. całk. 41,5 cm.
Bałkany? K. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Bałkany? K. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 800 zł
1817
Panneau - „Spacer w świetle księżyca”
drewno, laka, macica perłowa; 40,5 x 60,8 x 1,1 cm.
Chiny, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Chiny, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł