Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy133
Agnieszka ze swoją patronką, 1929
olej, tektura; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1929.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
24 000 zł
Mieczysław RAKOWSKI (1882-1947)
Nr katalogowy134
Pejzaż nadwodny z miastem w tle
olej, płótno; 70,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: M. Rakowski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: M. Rakowski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Nr katalogowy137
Na Lazurowym Wybrzeżu - Nokturn
olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: Aberdam.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: Aberdam.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 700 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Nr katalogowy141
Akt kobiety we wnętrzu
olej, płótno; 46 x 36 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy145
Ułan z koniem żołnierskiego kompana, 1938
olej, tektura; 76 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1938;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
30 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy146
Pejzaż zimowy, ok. 1970
olej, płótno; 61,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Mela MUTER (1876-1967)
Nr katalogowy150
Martwa natura z dzbanem i wiśniami
olej, sklejka naklejona na deskę;
51 x 61,5 cm.
estymacja: 120 000 - 160 000 zł
51 x 61,5 cm.
95 000 zł
Autor nieokreślony, XIX/XX w.
Nr katalogowy1101
Miniatura z wizerunkiem Gertrudy Potockiej
gwasz, kość; wymiar w okrągłej mosiężnej, ażurowej oprawie średn.: 8 cm.
odwrocie wyłożone gazetą (w języku angielskim).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy1102
Wenecja o zmierzchu, 1929
pastel, gwasz; tektura; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1929.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 800 zł
Stanisław HOROWICZ (1892-1927)
Nr katalogowy1103
Akt stojącej kobiety, 1913
pastel, papier żeberkowy; 59 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Horowicz: / Paris 1913.;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Stanisław KOŚCIUCH, XX w.
Nr katalogowy1105
Lenin mówi
olej, płótno; 138 x 124 cm;
sygn. p. d.: StKościuch.
estymacja: 4 800 - 6 200 zł
sygn. p. d.: StKościuch.
estymacja: 4 800 - 6 200 zł
Ludwik MISKY (1884-1938)
Nr katalogowy1107
Zima
olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Misky (częściowo zatarta).
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)
Nr katalogowy1109
Pejzaż z kościółkiem - Nokturn, 1931
olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: Borysowski / 1931 r.;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Marian NOWICKI (1904- po 1939)
Nr katalogowy1111
Rycerz z wojen polsko-krzyżackich
olej, tektura; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: Marian Nowicki.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. p. d.: Marian Nowicki.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Nr katalogowy1113
Portret chłopaka w czerwonej czapce
olej, płótno; 35,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: J. Zucker.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 000 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Nr katalogowy1114
Portret dziewczynki
olej, płótno; 36 x 27 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 100 zł
Malarz nieokreślony (XX w.)
Nr katalogowy1115
Modlący się Żyd
olej, tektura; 29 x 24 cm;
sygn. przy prawej krawędzi na dole (słaboczytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy1117
Pomarańcze i cytryna
olej, płótno; 16,5 x 28 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Józef CHLEBUS (1893-1945)
Nr katalogowy1119
Zakole rzeki
olej, tektura; 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: Chlebus.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Chlebus.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
W. KRILL, XX w.
Nr katalogowy1121
Wierzby wiosną, 1937
olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Krill / 1937.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł