Tiffany & Co (czynna od 1837)

1806
Bransoletka srebro próby 925; wys. 5,2 cm,
szer. 6,3 cm, głęb. 5 cm; waga 79 g.
Nowy Jork, 2002
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1807
Żardinierka w kształcie rombu mosiądz polerowany, szkło przeźroczyste,
farby emaliowe; 9,5 x 15 x 9 cm.
Francja? Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 700 - 1 000 zł

1808
Imbryk chiński mosiądz, odlewany, grawerowany;
wys. 19 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 18 cm.
Chiny, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1809
Lampka elektryczna blacha mosiężna ręcznie kuta, fakturowana;
wys. 20 cm, podstawa 15 x 15 cm.
Polska, lata 60. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1810
Komplet zamków i okuć do barokowej szafy (kopie) Okucia powstały zapewne jako praca czeladnicza.
Polska, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1811
Teczka na listy i dokumenty skóra, czeczota orzechowa, mosiądz, cyna, papier,
tektura; 40,5 x 30,5 x 2,2 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

1812
Ikona - Matka Boska „Znamienije” tempera na desce z kowczegiem, 30,5 x 26,5 x 4,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

1813
Ikona unicka - Archanioł Michał tempera na desce z dwiema szpongami,
49 x 32,7 x 4 cm.
Podkarpacie, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1814
Krzyż z widokami Rzymu, w owalnej ramie mosiądz srebrzony?, mozaika szklana; rama drewniana,
czerniona, gipsatura, złocenie; plusz; szkło; całość 47 x 40 x 6,5 cm.
Włochy, Wenecja, k. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

1815
Krzyż łaciński i plakieta - Ikona z Chrystusem - Świętą Ciszą mosiądz, odlew; emalia; wymiary krzyża: 12,5 x 7,8 cm;
wymiary plakiety: 13,5 x 11,5 cm.
Europa Wschodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1816
Tkanina w manierze Ludwika XV materia o płóciennym splocie, wełna?;
malowana; 157 x 125 cm.
Europa, wytwórnia nieokreślona, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1817
Tkanina dekoracyjna technika gobelinowa, aplikacje;
podszewka płócienna; 175 x 121,5 cm.
Europa Wschodnia, Besarabia; po poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

1818
Kobierzec - modlitewnik Sziraz wełna na wełnie; 199 x 142 cm.
Persja, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Cena oferowana 2 500 zł

1819
Tkanina z motywami daleko-wschodnimi żakard, wełna, bawełna; 160 x 156 cm (bez frędzli).
Europa Środkowa,?, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1820
Tkanina dekoracyjna jedwab, aksamit, technika żakardowa;
pasmanteria; 195 x 335 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1821
Dwie plakiety - dekoracje ścienne sklejka, drewno lakierowane, gips, farby olejne;
90 x 60 x 3 cm; 40 x 60 x 3 cm.
U.S.A. - “american folk art”, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Dagobert PECHE (1887-1923)

1822
Żyrandol elektryczny, 5-ramienny, 10-świecowy, art-deco mosiądz niklowany; wys. 84 cm,
szer. ramion ca 67,5 cm.
Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1823
Gerydon klasycyzujący mahoń, 132 x śr. 37,3 cm; śr blatu 22 cm,
Anglia (?), XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1824
Półka - wieszak z rzeźbioną dekoracją o charakterze regionalnym orzech, 24 x 124,5 x 20,5 cm, ok. 1900 r.
Polska Południowo-wschodnia (?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1825
Postument biedermeier, w formie kolumny z marmurowym blatem, fornirowany wzorzystą
okleiną brzozową, 119 x śr. 33 cm; śr. blatu 30 cm,
Polska, ok. 1920-30
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1826
Ekran kominkowy w stylu Ludwika Filipa mahoń, 115,5 x 71 x 40 cm,
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1827
Para kandelabrów 5-świecowych brąz złocony i patynowany; wys. 59 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
(zelektryfikowane w XX w.)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

901
Komoda art déco czteroszufladowa, fornirowana wzorzystym orzechem,
a na krawędziach palisandrem;
93 x 133,4 x 52 cm, Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

902
Stolik art déco fornirowany wzorzystym orzechem;
78 x 90 x 70,2 cm, Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

903
Pięć krzeseł w stylu polskiego art déco o zgeometryzowanych elementach szkieletu,
jesionowych bejcowanych na orzechowe;
87,5 x 53 x 53 cm; Polska, 1925-30.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

904
Biurko i fotel art déco fornirowane wzorzystym orzechem, ozdobione intarsjowaną dekoracją geometryczną;
biurko - 79,5 x 153,5 x 74 cm, fotel - 85,2 x 57 x 56,4 cm; Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

905
Szafka bufetowa art déco o falistym froncie, fornirowana mahoniem i platanem;
100,2 x 122 x 56,4 cm; Europa, ok. 1935.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

906
Biurko klasycyzujące z prostokątnym blatem, fornirowane mahoniem
i ozdobione listwami z blachy mosiężnej;
80 (82,8) x 143 x 96 cm; Austria (?), pocz. XIX w.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

907
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa z krzesłem eklektycznym sekretarzyk: czarno-lakierowane ozdobione mosiężną żyłką, fornirowane mahoniem;
109 x 48,5 x 70,8 cm; krzesło: czarno-lakierowane, 88,6 x 42 x 42 cm
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

908
Stół w stylu Ludwika Filipa rozsuwany, fornirowany mahoniem; 74,5 x 115,6 x 88 cm;
3 wkłady - ok. 115,6 x 55 cm;
Europa Środkowa, ok. 1860.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

909
Stół neobarokowy z prostokątnym blatem, dębowy, bogato rzeźbiony,
inkrustowany rytowaną blachą i kością;
80,5 x 125,5 x 77,7 cm; Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 26 000 - 35 000 zł

George NELSON - projekt (1955 r.), VITRA

910
Para foteli modernistycznych - model Coconut trójbocznych, kubełkowych, z tworzywa na metalowym stelażu;
84,5 x 104,5 x 91,5 cm;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Le CORBUSIER - projekt (1928 r.)

911
Fotel modernistyczny nr LC3 na metalowym stelażu ze skórzanymi poduchami;
61 x 101x 72 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1901
Stolik pomocniczy art deco z okrągłym niewielkim blatem, fornirowany wzorzystą okleiną orzechową;
76 x śr. 64,3 cm; Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

1902
Stolik pomocniczy neostylowy z trójbocznym blatem wyklejonym skórą, orzechowy;
66,5 x 45,5 x 42 cm; Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Manufaktura Émile’a Gallé

1903
Stolik pomocniczy w stylu secesji francuskiej intarsjowany na blacie we wzory floralnie;
74,5 x 56 x 38 cm; sygn. Gallé, Francja, Nancy, po 1900.
estymacja: 2 600 - 4 600 zł
Cena oferowana 2 500 zł

1904
Konsola z lustrem klasycyzujące fornirowane mahoniem, ozdobione mosiężną żyłką;
konsola - 58,4 x 96,2 x 44,3 cm; lustro - 216 x 97 x 9,5 cm; Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1905
Komplet mebli klasycyzujących złożony z kanapy, 2 foteli, 6 krzeseł i stolika;
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

1906
Stolik do gry art deco rozkładany, fornirowany wzorzystym orzechem;
76 x 72,5 x 42,2 cm, wys. po rozłożeniu blatu 73 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1907
Stolik pomocniczy art deco z okrągłym blatem, fornirowany wzorzystym orzechem;
78,2 x 79,5 x 79,5 cm; śr. blatu 77 cm; Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

1908
Para krzeseł eklektycznych dębowych; 99 x 44,5 x 52 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł