Jerzy PANEK (1918-2001)
Nr katalogowy1407
Para wizerunków własnych 1989, 1999
1. Autoportret w kapeluszu - pastel, papier; 26,4 x 20,8 cm; sygn. p. d.: Panek / 99 (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)
Nr katalogowy1409
Lalka, 2014
olej, płótno; 41,5 x 33 cm;
sygn. znakiem artysty p. d.: TK (w kole) / 2014.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Esther CARP (1897-1970)
Nr katalogowy1411
Kompozycja
olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: E. Carp;
estymacja: 5 000 - 6 600 zł
sygn. p. d.: E. Carp;
estymacja: 5 000 - 6 600 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Nr katalogowy1412
Dziewczynka w czerwonej chuście, 1964
olej, tektura; 35,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Librowicz 64.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 800 zł
Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)
Nr katalogowy1413
Pokój z widokiem zamienię II, 2015
olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Juliusz Narzyński / 2015.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)
Nr katalogowy1415
Trzy gracje
olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. g.: Marczyński.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
sygn. l. g.: Marczyński.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
4 500 zł
Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)
Nr katalogowy1417
Bez tytułu (11), 1992
olej, płótno; 49 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ćwiertniewicz '92;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Kazimierz WILK (ur. 1943)
Nr katalogowy1419
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 40 x 46 cm;
sygn. p. d.: K. Wilk.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: K. Wilk.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Maria DZIOPAK (ur. 1954)
Nr katalogowy1421
Pejzaż
olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. l. d.: M. DZIOPAK.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
sygn. l. d.: M. DZIOPAK.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Krzysztof DUBLEWSKI
Nr katalogowy1423
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, płótno; 73 x 60,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: KDublewski / 73;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Alfredo BARBINI (1912-2007)
Nr katalogowy1501
Sasso, 1958
szkło, 7 x 11 x 9,5 cm;
sygn. Barbini / Murano
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
sygn. Barbini / Murano
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Krystyna ORZECH (ur. 1961)
Nr katalogowy1503
Drzewa, 2017
stal patynowana, podstawa kamień; wys. całkowita 55 cm;
na spodzie autorska nalepka z informacjami o rzeźbie.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
601
Bomboniera secesyjna z liśćmi kasztanowca
szkło warstwowe, otrawiane; srebro pr. 2;
wys. 10 cm; Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Fabryka Porcelany Francisa Gardnera
Nr katalogowy603
Miska - płukanka, szafirowa, z kompozycjami kwiatowymi w rezerwach
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, Wierbiłki/k Moskwy,
lata ok. 1870 - 1919 (XIX/XX w.).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Rosja, Wierbiłki/k Moskwy,
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
proj. z 1962 r., Wincenty Potacki (1904-2001)
Nr katalogowy1601
Serwis do kawy Krokus, dla 6 osób
Polska, Ćmielów, lata 60. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
1603
Wazon z liściastą wicią kwiatową, szlakami roślinnymi z motywem kandelabrowym i medalionem „Wenus z Amorem”?
Niemcy?, krąg Grossherzogliche Majolika Manufaktur
w Karlsruhe (zał.1901) ?, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik
Nr katalogowy701
Waza dekoracyjna
plater, szkło kryształowe szlifowane;
wys. 57,5 cm, szer. 37 cm, głęb. 31,5 cm.
Niemcy, Geislingen, lata 30. - 40. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1 300 zł
702
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kasecie
plater, stal nierdzewna cechowana
Niemcy, Solingen, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
3 300 zł
Karol Filip Malcz (1797-1867)
Nr katalogowy703
Łopatka do ryb
srebro próby 84 częściowo złocone cechowane,
waga 198 g. Warszawa, 1855
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
waga 198 g. Warszawa, 1855
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
3 500 zł
Ditta Messulam Enrico di Alberto
Nr katalogowy704
Kosz na owoce
srebro próby 800 cechowane, waga 1151 g.
Mediolan, 3 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Mediolan, 3 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
4 500 zł
705
Patera secesyjna
srebro próby 800 cechowane, waga 1012 g.
Niemcy, ok. 1900
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Niemcy, ok. 1900
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
6 700 zł
Vincentz Czokally (firma czynna 1864-1927)
Nr katalogowy706
Cukiernica
srebro próby 3 cechowane; waga 383 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 000 zł
708
Kielich mszalny prawosławny
srebro próby 84 cechowane; waga 479 g.
Moskwa, ok. 1909.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Moskwa, ok. 1909.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
710
Świecznik art déco
srebro próby 800 cechowany (800, znak firmy);
waga 466 g. Niemcy, lata 20. - 40. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Karol Filip Malcz (1797-1867)
Nr katalogowy711
Solniczka dwudzielna z herbem Junosza
srebro próby 84 cechowane (Malcz, znak warsztatowy, 84, orzeł dwugłowy);
wys. 10 cm, szer. 15 cm, głęb. 7 cm; waga 128 g.
Warszawa, ok. 1850.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Warszawa, ok. 1850.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
2 700 zł
Artur Krupp Berndorf Metallwarenfabrik
Nr katalogowy1701
Waza
plater, wys., szer. 29,8 cm, głęb. 20 cm
Austria, Berndorf, 1938 - ok. 1945
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1703
Kandelabr pięcioświecowy
plater; wys. 49 cm, szer. 32,5, głęb. 32,5 cm
Polska?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Polska?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 200 zł