Aleksander ŚLIWA (ur. 1948)

1503
Macierzyństwo brąz, kamień; wys. 63 cm;
sygn.: A. ŚLIWA
Cena wywoławcza. 7 000 zł

601
Komplet kieliszków do likieru art deco szkło przezroczyste, barwione w masie na szaro;
wys. kieliszka 7 cm, dł. podstawy 29,5 cm;
Polska?, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

602
Wazon prostopadłościenny szkło niebieskie, opalizujące; wys. 20 cm;
Czechy?, w typie Loetz-Witwe, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

603
Zestaw kieliszków do wina - 8 sztuk szkło przezroczyste, uranowe z odcieniem zieleni;
wys. 19,5 cm; Polska?, I poł. XX w. ?
(w typie szkieł z Huty „Józefina”)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

604
Wazonik ozdobny szkło warstwowe, opalizujące; wys. 32 cm;
Czechy?, w typie Loetz-Witwe, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

605
Tancerka siedząca w fotelu Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstaedter
Porzellanfabrik AG (zał. 1762), lata 1900 - 1936
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

606
Dzieci z koszem owoców i pieskiem Niemcy, Volkstedt, Fabryka Porcelany Karl Ens,
1 poł. XX w. (okres międzywojenny?)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

607
Para zielonych papug Niemcy, Unterweissbach (Rudolstadt), Schwarzburger
Werkstatten fu¨r Porzellankunst, model: Wilhelm
Neuhauser z ok. 1913/14, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

608
Pierrot i Kolombina Austria lub Czechy?, nieokreślona wytwórnia
z jedną z sygnatur imitującą znak manufaktury
w Wiedniu, XIX/XX - 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

609
Serwis deserowy Krokus Polska, Ćmielów, proj. Wincenty Potacki (1904- 2001)
z 1961/62, lata 60./70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

610
Serwis deserowy (do herbaty) Winifred, ze szlakiem złoceń Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal,
model Karla Bayereuthera, 1943.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

611
Serwis obiadowy Maria, z bławatkami i anemonami (na 12 osób) Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala,
okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 3 800 zł

612
Serwis deserowy (do herbaty), z luźnymi bukietami i rzutami kwiatów Śląsk, Wałbrzych, Krister Porzellanmanufaktur
A.G. (dawn. Fabryka Karla Kristera), lata 1925 - 1944
Cena wywoławcza. 1 500 zł

613
Koszyk z czterema amorkami Niemcy, wyrób w typie wyrobów z Plaue -
von Schierholz’sche Porzellanmanufaktur Plaue, XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

614
Para konsolek - satyrów Włochy, XVIII w. - XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

615
Schneeballvase - wazon z pokrywą Miśnia, wg modelu Johanna Joachima Kaendlera
z ok.1761 roku, 3 ćw.- kon. XVIII w.
Cena wywoławcza. 38 000 zł

616
Patera dekoracyjna ze sceną z Falstaffem(?) Niemcy, Mettlach, wytwórnia kamionki i porcelany
Villeroy & Boch, projekt dekoracji: Johann Baptiste
Stahl (1869-1932), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

617
Wazon Imari z dekoracją kwiatową i motywami ogrodowymi Japonia, okres Meiji (1868-1912),
XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

618
Para wazek tralkowych z pokrywami z lwem Fô z dekoracją w typie dalekowschodnim Holandia, Delft, warsztat „De Twee Scheepjes”,
sygnatura Pennisów (Antony’ego?)
z 3 ćw. XVIII w.? (ok. 1760-1770)
Cena wywoławcza. 5 400 zł

619
Wazka tralkowa z dekoracją kwiatową i z ptakami, w typie dalekowschodnim Holandia, Delft, warsztat „De Grieksche A”,
XVIII w. (sygnatura Pietera Adriaensza Kocksa? - naśladownictwo ?)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

1601
Wazon opalizujący szkło warstwowe, ciemno-miodowe, z wierzchnią
warstwą zielonkawo-złotawą, opalizującą;
Francja, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

1602
Wazon w kształcie beczułki szkło warstwowe; wys. 22 cm;
Europa Zachodnia, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1603
Patera z flamingami szkło przeźroczyste, prasowane;
Francja, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

1604
Wazonik - czarka szkło przeźroczyste, miodowe,
barwione w masie, prasowane;
Polska, Huta Juliusza Stolle „Niemen”; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

1605
Wazon zielony szkło warstwowe, z pęcherzykami powietrza;
Cena wywoławcza. 1 100 zł

1606
Karafka z korkiem szkło szlifowane, srebro pr. sterling,
częściowo złocone; wys. 25 cm,
Anglia, Londyn, 1891.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

1607
Karafka z korkiem i 6 kieliszków do likieru szkło bezbarwne, lazura ciemno-miodowa,
bogate złocenia; wys. karafki 22 cm; Czechosłowacja,
Chŕibska, firma BOROCRYSTAL, lata 70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

1608
Chłopczyk grający na flecie porcelana, farby podszkliwne; wys.12 cm;
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), Fabryka Porcelany
Karl Ens (zał.1898), XX w.(okres międzywojenny).
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1609
Chłopczyk grający na skrzypcach porcelana, farby podszkliwne; wys.12 cm;
Karl Ens (zał.1898), XX w. (okres międzywojenny).
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1610
Amforka neorenesansowa z nakrywką majolika, farby podszkliwne; wys.35,5 cm;
Szwecja, manufaktura fajansu i porcelany w Rörstrand,
XX w. (okres międzywojenny?)
Cena wywoławcza. 900 zł

1611
Wazonik ceramiczny w żółto - czarne pasy glinka garncarska, wys.22 cm;
Polska, Zygmunt Flin (1909 - 1993), XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

1612
Bombonierka kobaltowa z bukietem na wieczku porcelana kobalt (bleu roi), farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, lata 1924 - 1934 (tzw. Pfeiffermarke)
Cena wywoławcza. 600 zł

1613
Misa ceramiczna z kompozycją z porcelanowych róż fajans, szkliwa ołowiowe barwne (misa),
kwiaty porcelanowe;
Misa - Włochy, kwiaty - wytwórnia nieustalona, XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

1614
Komplet deserowy z dekoracją owocową Niemcy, Marktredwitz (Bawaria), Fabryka Porcelany
F. Thomas, lata ok.1922 - 1940
Cena wywoławcza. 1 600 zł

1615
Cache - pot z dekoracją w typie dalekowschodnim porcelana (lub kamionka?), druk kobaltem podszkl.;
Anglia? ,Japonia?( wyrób na rynek europejski),
XIX/XX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

1616
Paterka z żółtą różą porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1617
Aplika ścienna z papugą majolika, farby wys. temperatur, szkliwo ołowiowe;
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy ?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

1618
Wazon z bukietami kwiatowymi i seledynową szyjką porcelana, farby nszkliwne, druk barwny i złocony;
Niemcy, Bahnhof -Selb (Bawaria), 2 połowa XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1619
Amfora złocona z miniaturą rodzajową porcelana, biskwit, złocenia błyszczące i matowe,
grawerowane, farby naszkliwne;
Rosja? Francja?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1620
Orzeł zrywający się do lotu fajans delikatny, farby ceramiczne,
szkliwo ołowiowe z krakelurą;
Nieustalona manufaktura środkowoeuropejska, XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

1621
Wazon z liliami - smolinosami Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany L.Hutschenreuther
oraz manufaktura Hansa Wormsa
w Schlottenhof - złocenia, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1622
Wazonik zielony fajans ze szkliwem zielonym; wys.41,3 cm;
Cena wywoławcza. 800 zł

1623
Dziewczyna z robótką ręczną Dania, Królewska Manufaktura Porcelany w Kopenhadze,
model: Lotte Benter z ok.1911 r. ( model 1314),
powtórzenie późniejsze - 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

1624
Para ptaków: bażant i kura Dania, Królewska Manufaktura Porcelany
w Kopenhadze, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1625
Figurka chłopca pijącego z kubka Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany
J. Bing and F. Gröndahl, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

1626
Matka bawiąca się z dzieckiem Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany
Cena wywoławcza. 600 zł

1627
Kobieta grająca na gitarze Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany
Cena wywoławcza. 700 zł

1628
Czytająca książkę Czechy, manufaktura porcelany
Royal Dux Bohemia, Duchcov, lata 1918 -1945
Cena wywoławcza. 2 400 zł