Nr katalogowy: 618
Para wazek tralkowych z pokrywami z lwem Fô z dekoracją w typie dalekowschodnim
Holandia, Delft, warsztat „De Twee Scheepjes”,
sygnatura Pennisów (Antony’ego?)
z 3 ćw. XVIII w.? (ok. 1760-1770)
wazki tralkowe, przyścienne, z krótkimi szyjkami, z pieskiem Fo^ jako uchwytem na pokrywach; dekoracja kobaltowa; od frontu w reliefowych kartuszach na brzuścach motyw kwitnącego drzewa otoczony pędami kwiatowymi, na pokrywach - motyw kwiatowy; na szyjkach, stopkach i ściankach tylnych- gałązki i wici kwiatowe; wyszczerbienia krawędzi, klejony piesek na jednej pokrywie, duże wyszczerbienie przy krawędzi szyjki oraz przy brzegu jednej pokrywy;
fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. ok. 34,5 cm (z pokrywą);
sygn. (oba wazony) kobaltem podszkl. monogram wiązany AP.
Holandia, Delft, warsztat „De Twee Scheepjes”(Dwie łódeczki), założony 1642, sygnatura Pennisów (Antony’ego?) z 3 ćw. XVIII w.? (ok. 1760-1770)