Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Nr katalogowy423
2 + Lampa -1, 1989
olej, płótno; 130,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: E. Markowski
sygn. l. d.: E. Markowski
Cena wywoławcza.
55 000 zł
Jadwiga SANOWSKA-GAJEK (1910-1989)
Nr katalogowy425
Gwiezdne uniesienie
olej, płótno; 118,5 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Gajek Sanowska
Cena wywoławcza.
7 600 zł
Maria ANTO (1937-2007)
Nr katalogowy427
Filiżanka, 1973
olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p. d.: Maria Anto;
sygn. p. d.: Maria Anto;
Cena wywoławcza.
8 000 zł
8 000 zł
Jadwiga TRZCIŃSKA (ur. 1933)
Nr katalogowy429
Cyrk - po przedstawieniu, 1961
olej, płótno;
82 x 100 cm;
82 x 100 cm;
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Marek SAPETTO (ur. 1939)
Nr katalogowy431
Zadymiony Yves Klein z cyklu: Czyste Ręce, 1985
technika mieszana, płótno,
65 x 45 cm; sygn. i dat. p.d.: M. Sapetto 85
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)
Nr katalogowy433
Piknik pod gruszą, 2011
olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: J Pałucha 2011
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)
Nr katalogowy435
Leda z łabędziem, 2008
olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Eugeniusz Gerlach 08, p. d.: Z`
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Marian KRUCZEK (1927-1983)
Nr katalogowy501
Przedmowa, 1967
relief cementowy, technika własna;
61,5 x 38 cm;
61,5 x 38 cm;
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Bronisław CHROMY (ur. 1925)
Nr katalogowy503
Rodzina
brąz patynowany, kamienie półszlachetne;
33 x 26 x 46 cm
33 x 26 x 46 cm
Cena wywoławcza.
6 400 zł
Marek KOWALSKI (ur. 1954)
Nr katalogowy505
Gabryela, 1998
drewno polichromowane;
wys. 150 cm (wraz z podstawą);
Cena wywoławcza.
13 000 zł
601
Wazon dekoracyjny
szkło z formy, przezroczyste, zielonkawe,
warstwa zewnętrzna matowiona;
Francja, firma René Lalique, ok. poł. XX w.
warstwa zewnętrzna matowiona;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
603
Paterka kobaltowa
szkło dmuchane, kobaltowe, farby emaliowe, złocenie;
Czechy lub Śląsk, lata 60. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
605
Kielich biedermeier z postacią powstańca, 1830
szkło przezroczyste, czara pokryta
żółtą listrą, szlifowane, rytowane;
Śląsk?, Niemcy?, ok. 1830.
Śląsk?, Niemcy?, ok. 1830.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
607
Dziewczyna z koziołkiem
Niemcy, Wallendorf, VEB „Schaubach-Kunst”
Lichte - Wallendorf, lata 50. - 60. XX w. (ok. 1953-1960)
Cena wywoławcza.
1 300 zł
609
Paterka - koszyk z puttem
Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH,
XX w. (ok. 1930-1950?)
XX w. (ok. 1930-1950?)
Cena wywoławcza.
1 300 zł
611
Para ptaków na konarze
Niemcy, naśladownictwo Miśni (temat rzeźby i sygnatura),
wytwórnia nieustalona - Turyngia?, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
613
Talerz deserowy z ażurowym kołnierzem
porcelana, kobalt podszkliwny;
Wiedeń, cesarska manufaktura porcelany, 1802
Cena wywoławcza.
1 400 zł
615
Patera deserowa dwupoziomowa, z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XX w.
Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
617
Patera deserowa z parą wieśniaków (ogrodników)
pocz. XX w. (XIX/XX w.?).
pocz. XX w. (XIX/XX w.?).
Cena wywoławcza.
2 800 zł
619
Cache-pot w oprawie mosiężnej
porcelana biała, mosiądz; wys. 20,5 cm;
Francja?, 2 poł. - kon. XIX w.?
Cena wywoławcza.
1 600 zł
620
Lampka porcelanowa z dziewczynką
Ćmielów, proj. Józefa Szewczyka (1910-1987)
z 1936 roku, realizacja powojenna.
Cena wywoławcza.
650 zł
650 zł
621
Kufel ze scenkami chińskimi w rezerwach
Wyrób europejski, Anglia?, Chiny?, XIX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
623
Wazon z dwiema scenami figuralnymi z samurajami, gejszami (?) i dostojnikami dworskimi
nie sygnowany.
Japonia, Satsuma, 2 poł. XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
9 000 zł
703
Paterka secesyjna
plater cechowany; Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, ok. 1900
Cena wywoławcza.
1 300 zł
1 100 zł
705
Lustro owalne
szkło lustrzane, odwrocie drewniane z podpórką,
plater cechowany; Warszawa, Norblin i Ska,
k. XIX w. (przed 1896)
k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza.
3 800 zł
706
Żardiniera secesyjna
szkło, plater cechowany; Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, przed 1904
Cena wywoławcza.
3 000 zł
2 800 zł