1
Klasztor na Jasnej Górze - Pamiątka z Częstochowy, kon. XIX w.
fotografia na szkle,
10,5 x 14 cm
10,5 x 14 cm
Cena wywoławcza.
1 200 zł
BOCCACCIO Giovanni
Nr katalogowy3
Dekameron
pełne wydanie stu opowieści.
Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego.
Ilustracje Mai Berezowskiej. Warszawa 1930.
Cena wywoławcza.
900 zł
900 zł
STRYJEŃSKA Zofia
Nr katalogowy5
Piastowie
Warszawa 1929; wydał J. Mortkowicz.
42 x 30 cm.
42 x 30 cm.
Cena wywoławcza.
4 500 zł
4 500 zł
LEPECKI Mieczysław
Nr katalogowy7
Józef Piłsudski na Syberji.
Warszawa 1936. 42 cm; 8 całostronicowych
drzeworytów Stanisława Ostoi-Chrostowskiego,
załączona teka barwnych 12 plansz
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Józef PANKIEWICZ (1866-1940)
Nr katalogowy9
Castello del’Ovo, Neapol, 1900
akwaforta, sucha igła, papier czerpany, kremowy;
9,5 x 14,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)
Nr katalogowy11
Warszawa Nowe Miasto - Widok na kościoły OO. Dominikanów i Paulinów, 1929
akwaforta, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: 1929 T. Cieślewski syn in. del et Sc.
Cena wywoławcza.
800 zł
Michel FINGENSTEN (1884-1943)
Nr katalogowy13
Ex Eroticis-Ledoux - exlibris erotyczny
litografia (piórko), papier; 14 x 9,5 cm (odcisk płyty),
15,5 x 10,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy15
Koń pasący się na łące oraz zarys konia, 1922
ołówek, papier; 20 x 30 cm;
na odwrocie szkice górala i góralki oraz konia
z zarysowanym częściowo jeźdźcem
Cena wywoławcza.
1 200 zł
900 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy17
Śniąca
flamaster, długopis, papier; 14,5 x 19,5 cm
sygn. l. d.: maja, napis autorski p. g.: Dla Irusi/ na imieninki
Cena wywoławcza.
500 zł
600 zł
Maksymilian OBORSKI (1809-1878)
Nr katalogowy19
Szkic wiejskiej kobiety, ok. 1856
ołówek, papier; 11,5 x 7 cm;
u góry ołówkiem nr 345
u góry ołówkiem nr 345
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Nr katalogowy21
Podróż wozem, 1876
ołówek, papier;
10,2 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Nr katalogowy23
Przejażdżka dorożką, 1880
ołówek, papier; 16 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany: JM,
tuszem data: R. 1880
tuszem data: R. 1880
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy101
I zdrowie i uciecha są to dobre rzeczy, 1944?
tusz, akwarela, papier; 21,5 x 30 cm;
sygn. śr. d.: Maja
sygn. śr. d.: Maja
Cena wywoławcza.
2 000 zł
2 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy102
Niewinne igraszki
tusz, akwarela, papier; 14 x 15 cm;
napis l. d.: Niewinne igraszki
Cena wywoławcza.
1 600 zł
2 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy104
Widok miasta - scena z dwoma biskupami
akwarela, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski:
25 ZŁ/ ZARSZOWMIASTOWIEŚPOWIAT
u dołu napis autorski:
Cena wywoławcza.
3 200 zł
5 300 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy106
Konie i kury
akwarela, papier; 28,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza.
1 800 zł
1 700 zł
Nr katalogowy108
Pejzaż z chatą, ok. 1900 r.
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Stanisław CYANKIEWICZ (1912-1981)
Nr katalogowy110
Pejzaż ze stawem
akwarela, papier; 35,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan
sygn. p. d.: Cyan
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)
Nr katalogowy112
Ogrójec przy kościele św. Barbary
w Krakowie, 1920
akwarela, gwasz, papier; 31 x 46,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Thuro BALZER (1882-1967)
Nr katalogowy114
Miasteczko, 1914
pastel, papier brązowy; 52 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: THURO BALZER 14;
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)
Nr katalogowy116
Żona i córeczka Anusia w ogrodzie
akwarela, ołówek, papier;
32 x 43,5 cm; (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
2 000 zł
Nr katalogowy118
Renia leżąca, 1909
akwarela, papier; 21 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Nr katalogowy120
Stare Miasto w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 900 zł
Stanisław REJCHAN (1858-1919)
Nr katalogowy121
Na paryskim bulwarze, ok. 1900
tusz, gwasz, papier; 41,5 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Rejchan
sygn. l. d.: St. Rejchan
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 100 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Nr katalogowy122
Mojżesz, 1904
ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
Cena wywoławcza.
160 000 zł
120 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy124
Dziewczyna z kwiatem, 1938
olej, sklejka; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil 1938 / Hofman
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy125
Muzy i wędrowiec, 1909
olej, tektura; 12,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu z prawej: J Malczewski 1909
Cena wywoławcza.
15 000 zł
13 000 zł