Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Białorusinka, 1921 z cyklu: „Typy ludzkie”, Kolekcja: „Litwa”
fotografia czarno-biała,
brom, papier; 13 x 10,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

2
Poranek, 1921 Kolekcja: „Litwa”
fotografia czarno-biała, brom,
papier; 10 x 16,2 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

3
Pejzaż, 1921 Kolekcja: „Litwa”
fotografia czarno-biała, brom, papier;
11 x 16 cm; sygn. p. d.: JAN BUŁHAK / WARSZAWA
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

4
Album - „Polska”, 1938 album w płóciennej oprawie; 31 x 26 x 7 cm;
z napisem: J Bułhak / POLSKA
/ POLEN-POLAND / POLOGNE;
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

5
„Dzieje Cywilizacyi w Polsce” zeszyt I i II we wspólnej oprawie, każdy
zawierający 6 heliograwiur;
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jean Ignace Isidore GRANDVILLE(1803-1847)- wg

6
Zestaw 6 prac satyrycznych, 1848 drzeworyt kolorowany akwarelą, papier;
14,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

7
Teka autolitografij Czartaka zespół 8 autolitografii oraz frontispis zestawione
w 2 wspólnych oprawach.
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 2 900 zł

8
Kostiumy - moda damska - 6 szt.,1 ćw. XIX w. miedzioryt, kolorowany akwarelą, papier;
ok. 16 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

9
Wilno - Stare Obserwatorium akwaforta, papier; 26,5 x 20 cm (odcisk płyty);
poniżej ryciny sygn. l. d.: Zofia Stankiewicz (ołówkiem),
Cena wywoławcza. 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

10
Skałka [Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie, Drzewa nad wodą], ok. 1907 akwaforta, papier; 25 x 27,5 cm (odcisk płyty);
poniżej ryciny sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

11
Zabawa podmiejska, 1930 drzeworyt, papier; 16,5 x 12 cm (w świetle oprawy);
poniżej ryciny sygn. p. d.: StefMrożewski / (...) 30
Cena wywoławcza. 600 zł

Janusz GRABIAŃSKI (1929-1976)

12
Kwiatowa panienka piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela,
papier; 19,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 800 zł

Stanisław BOHUSZ SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

13
Portret młodej kobiety, 1911 ołówek, kredka, papier, 54,5 x 38 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: Siestrzencewicz / 911
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 5 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

14
Matka Boża kredka, papier; 10,5 x 14,5 cm;
u dołu napis kredką: KOSEBPAX KSANA
Cena wywoławcza. 600 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

15
Kościół Minorytów w Wiedniu, 1876 ołówek, papier; 14,8 x 9,7 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis l. d.: TRyb / Minoritenkirche
/ Wien 16/6 76.-
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

16
Widok na Arco S. Marco, 1905 ołówek, papier, 19 x 15 cm, (w świetle oprawy);
napis l. d.: Arco S Marco
Cena wywoławcza. 1 500 zł

17
Na kresach, 1898 tusz, papier; 43 x 61 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: St Bohusz - Siestrzeńcewicz/ 98
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Cerkiewka ołówek, akwarela, papier;
31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu (nieczytelny)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

102
Droga w lesie akwarela, papier;
59 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

103
Obieranie porzeczek, 1912 akwarela, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

104
Nicea, 1925 akwarela, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

105
Las akwarela, papier; 47 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Stefan KALIŃSKI (1892-1948)

106
Tatry - Murań o zachodzie słońca, 1939 akwarela, papier;
32,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

107
Widok na kościół akwarela, papier;
35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)

108
Wiejska dziewczyna pastel, papier; 46 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Czechowicz
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Kazimierz BRZOZOWSKI (1871-1945)

109
Święta Barbara gwasz, papier;
40 x 29,5 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 1 300 zł

110
Akt siedzącej kobiety ołówek, akwarela, karton;
59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. : WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Mojżesz LEJBOWSKI (1876-1942 lub 1943)

111
Akt kobiety pastel, papier szary; 61,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: M LEJBOWSKI
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

112
Akt pastel, papier; 73 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LBakałowicz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

113
Zima w górach akwarela, papier; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 6 500 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

115
Żółte róże pastel, akwarela, papier;
48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Przedwiośnie w Bystrej, 1916 akwarela, tektura; 39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra / 1916
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

117
Starość i młodość pastel, papier; 46,5 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ -WITKACY (1885-19

118
Portret kobiety, 1938 pastel, papier ciemnoszary; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: NP N? / S. I. Witkiewicz
/ 1938 IX / (T. B.+E)
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena sprzedaży 35 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

119
Portret malarza Zygmunta Badowskiego pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy,
47 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. SW / 1898
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

120
Mężczyzna grający na fujarce gwasz, tempera, papier;
61,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

121
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

122
Młodość olej, tektura; 69 x 99 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

123
Dzieci olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. g.: WBłocki
Cena wywoławcza. 8 000 zł

124
Odpoczynek w lesie olej, tektura; 50,5 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

125
Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910 olej, tektura;
46,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Młyn / Motyw z Ukrainy (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Grzegorz MENDOLY (?-1943)

126
Wenecja olej, tektura, 50 x 69 cm
sygn. p. g.: G.Mendoly
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Ernst LORENZ MUROWANA (1872-1939)

127
Pejzaż z rybakami olej, płótno; 36,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: Lorenz - Murowana
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

128
Rybacy olej, tektura; 70 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: Wł Jarocki / 1924
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

129
Róże i jabłko olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

130
Azalia pontyjska, 1948 olej, tektura; 60 x 50 cm;
sygn. z prawej strony po środku: a. Karpiński / a. Karpiński (słabo czytelny) / 1948
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

131
Akt młodzieńca olej, sklejka; 48 x 31 cm;
sygn. l. d.: K. Lasocki
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

132
Marzenie olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: StŻurawski.
Cena wywoławcza. 5 200 zł
Cena oferowana 4 600 zł