Haldane MACFALL

1
Malarstwo francuskie tłumaczenie Jan KASPROWICZ
z 39 ilustracjami, w purpurowej płóciennej oprawie,
luźny grzbiet;
Cena wywoławcza 600 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

2
Ulica Krótka w Sandomierzu, 1925 drzeworyt barwny, papier;
32, 7 x 26 cm (odcisk klocka);
Cena wywoławcza 500 zł

KUNISADA UTAGAWA (1786-1865)

3
Aktor teatru kabuki: Yamamura Fusahito, 1853 drzeworyt barwny, papier;
30,5 x 22 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 600 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

4
Quai d’Orleans - Bibliotheque Polonaise Quai d’Orleans - Biblioteka Polska w Paryżu - stan II, 1936
akwaforta, sucha igła, papier;
21,8 x 27,9 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Luigi ROSSINI (1790-1857)

5
Świątynia Vesty, 1819 akwaforta, papier; 46,7 x 37 cm (wymiar odbitki);
sygn. l. d.: Rossini dis. e inc.; p. d.: Roma 1819
Cena wywoławcza 1 000 zł

Konstanty PRZYKORSKI (?-1882)

6
Na drodze, 1876 Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925) - według
drzeworyt, papier; 24 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na rycinie: J. Chełmiński / 1875
Cena wywoławcza 600 zł

Konstanty PRZYKORSKI (?-1882)

7
Ulica w Chocimiu, 1876 Józef BRANDT (1841-1915) - według
drzeworyt, papier, 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
na rycinie sygn. p. d.: JB / 75 (monogram)
Cena wywoławcza 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

8
Komplet 5 rycin z cyklu "Sielanki polskie", 1886 drzeworyt (reprodukcje), papier,
24 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 600 zł

Jose FUENTES DE SALAMANCA (ur. 1934)

9
Chrystus i Madonna z teki: From the heart and hands of Jose Fuentes
de Salamanca, Christ and the Madonna
Cena wywoławcza 800 zł

J. BARNEY

10
U wodopoju grafika, papier, 46,5 x 61 cm
(wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Engraved by J Barney
Cena wywoławcza 600 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

11
Krajobraz z Zadusznik w lipowskim, zagajnik, 1913 akwaforta, papier; 5,8 x 8,6 cm;
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem, słabo czytelne)
Cena wywoławcza 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

12
Postać świętej kredka, papier; 7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół
Cena wywoławcza 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

13
Św. Mikołaj kredka, papier; 7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół
Cena wywoławcza 600 zł

Stefan ANDERS (1889-1970)

14
Szkice - zestaw 3 rysunków ołówek, papier;
sygn. p. d.: SAnders
Cena wywoławcza 1 700 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

15
Szkic pejzażu ołówek, papier;
19,8 x 17,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 700 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

16
Nad stawem ołówek, papier,
9,8 x 14 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 700 zł

Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)

17
Szkicownik z 52 szkicami krajobrazów ołówek, papier; płócienna beżowa okładka,
30 kartek, 12,6 x 17,5 cm
Cena wywoławcza 9 000 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

18
Koń, 1873 ołówek, papier; 29,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
data p. d.: 16/9 73
Cena wywoławcza 2 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

19
Szkice postaci - kartka ze szkicownika, 1885 piórko, tusz, papier; 11,6 x 19,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d. Fałat (czerwoną farbą);
Cena wywoławcza 1 900 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

20
Portret młodej kobiety, 1917 ołówek, pastel, papier; 49,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński. 17.;
Cena wywoławcza 6 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Dom z okolic Krynicy akwarela, papier w kratkę, całość obwiedziona
przez artystę paskami czerwonego papieru
tworzącymi ramkę; 23 x 16,5 cm;
Cena wywoławcza 1 300 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

102
Zimą przed chatą akwarela, papier, 44,3 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza 2 400 zł

Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)

103
Szałasy na Hali Gąsienicowej, 1931 gwasz, akwarela, karton; 17 x 33 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI;
Cena wywoławcza 1 100 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

104
Postój we wsi akwarela, papier; 17 x 33 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
Cena wywoławcza 2 500 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

105
Jazda saniami gwasz, ołówek, papier; 48 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Holzmuller.
Cena wywoławcza 1 200 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

106
Dragon na koniu - z cyklu umundurowanie wojska polskiego akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 30, 5 x 21,8 cm;
sygn. p. d.: Karol Stobiecki
Cena wywoławcza 1 200 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

107
Pejzaż z jeziorem gwasz, papier; 44 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: KMackiewicz
Cena wywoławcza 5 000 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

108
Morze, 1896 akwarela, papier; 25 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TPopiel;
data p. d.: 1896
Cena wywoławcza 2 300 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)

109
Nokturn gwasz, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa
Cena wywoławcza 5 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

110
Pejzaż z Bystrej, 1919 akwarela, papier jasnobrązowy,
32,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra 1919
Cena wywoławcza 13 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

111
Las akwarela, papier;
43 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 2 900 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

112
W parku akwarela, papier;
32,5 x 26,5 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
Cena wywoławcza 1 400 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

113
Widok na Sukiennice w Krakowie akwarela, papier;
18,8 x 23,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Sajdak
Cena wywoławcza 1 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

114
Żółte róże pastel, akwarela, papier;
48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 21 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

115
Jeździec na koniu - Oficer na koniu ołówek, akwarela, karton;
61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 8 000 zł

116
Martwa natura z zegarem akwarela, papier; 28 x 17 cm;
sygn. l. d.: W. Skoczylas
Cena wywoławcza 1 200 zł

117
Kwiaty w wazonie, 1907 akwarela, papier; 27,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 3 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

118
Mojżesz, 1904 ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
Cena wywoławcza 170 000 zł

119
Łuskanie grochu akwarela, papier; 22,5 x 30,3 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 3 500 zł

120
Kosze z jabłkami - Kalwaria, 1912 akwarela, papier,
20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 500 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

121
Portret kobiety w chuście sangwina, papier; 45 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. STACHIEWICZ.
Cena wywoławcza 7 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

122
Pejzaż górski akwarela, papier, 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem)
Cena wywoławcza 3 200 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

123
Bukiet kwiatów, 1945 gwasz, papier; 34,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Cyankiewicz 45
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

124
Martwa natura - szkic olejny olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza 6 600 zł

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

125
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 67 x 61 cm;
sygn. p. d.: K. Dzieliński
Cena wywoławcza 4 500 zł

126
Słoneczniki, 1905 olej, tektura; 14 x 19 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie owalny stempel
Cena wywoławcza 9 600 zł

Emil SZINAGEL (1899-1943)

127
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: sinagel
Cena wywoławcza 9 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)

128
Stare Miasto w Warszawie olej, płótno; 71,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: W. Chmieliński
Cena wywoławcza 9 000 zł