Haldane MACFALL
Nr katalogowy1
Malarstwo francuskie
tłumaczenie Jan KASPROWICZ
z 39 ilustracjami, w purpurowej płóciennej oprawie,
luźny grzbiet;
luźny grzbiet;
Cena wywoławcza.
600 zł
KUNISADA UTAGAWA (1786-1865)
Nr katalogowy3
Aktor teatru kabuki: Yamamura Fusahito, 1853
drzeworyt barwny, papier;
30,5 x 22 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
600 zł
Luigi ROSSINI (1790-1857)
Nr katalogowy5
Świątynia Vesty, 1819
akwaforta, papier; 46,7 x 37 cm (wymiar odbitki);
sygn. l. d.: Rossini dis. e inc.; p. d.: Roma 1819
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Konstanty PRZYKORSKI (?-1882)
Nr katalogowy7
Ulica w Chocimiu, 1876
Józef BRANDT (1841-1915) - według
drzeworyt, papier, 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
na rycinie sygn. p. d.: JB / 75 (monogram)
Cena wywoławcza.
600 zł
Jose FUENTES DE SALAMANCA (ur. 1934)
Nr katalogowy9
Chrystus i Madonna
z teki: From the heart and hands of Jose Fuentes
de Salamanca, Christ and the Madonna
Cena wywoławcza.
800 zł
Konstanty BRANDEL (1880-1970)
Nr katalogowy11
Krajobraz z Zadusznik w lipowskim, zagajnik, 1913
akwaforta, papier; 5,8 x 8,6 cm;
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem, słabo czytelne)
Cena wywoławcza.
900 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy13
Św. Mikołaj
kredka, papier; 7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół
Cena wywoławcza.
600 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy15
Szkic pejzażu
ołówek, papier;
19,8 x 17,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)
Nr katalogowy17
Szkicownik z 52 szkicami krajobrazów
ołówek, papier; płócienna beżowa okładka,
30 kartek, 12,6 x 17,5 cm
30 kartek, 12,6 x 17,5 cm
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy19
Szkice postaci - kartka ze szkicownika, 1885
piórko, tusz, papier; 11,6 x 19,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d. Fałat (czerwoną farbą);
Cena wywoławcza.
1 900 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy101
Dom z okolic Krynicy
akwarela, papier w kratkę, całość obwiedziona
przez artystę paskami czerwonego papieru
tworzącymi ramkę; 23 x 16,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)
Nr katalogowy103
Szałasy na Hali Gąsienicowej, 1931
gwasz, akwarela, karton; 17 x 33 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI;
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)
Nr katalogowy105
Jazda saniami
gwasz, ołówek, papier; 48 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Holzmuller.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Nr katalogowy107
Pejzaż z jeziorem
gwasz, papier; 44 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: KMackiewicz
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy109
Nokturn
gwasz, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa
sygn. p. d.: S Jaxa
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Nr katalogowy111
Las
akwarela, papier;
43 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Henryk SAJDAK (1905-1995)
Nr katalogowy113
Widok na Sukiennice w Krakowie
akwarela, papier;
18,8 x 23,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Sajdak
sygn. l. d.: H. Sajdak
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Nr katalogowy115
Jeździec na koniu - Oficer na koniu
ołówek, akwarela, karton;
61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Nr katalogowy117
Kwiaty w wazonie, 1907
akwarela, papier; 27,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Nr katalogowy119
Łuskanie grochu
akwarela, papier; 22,5 x 30,3 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)
Nr katalogowy121
Portret kobiety w chuście
sangwina, papier; 45 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. STACHIEWICZ.
sygn. p. d.: P. STACHIEWICZ.
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)
Nr katalogowy123
Bukiet kwiatów, 1945
gwasz, papier; 34,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Cyankiewicz 45
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)
Nr katalogowy125
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 67 x 61 cm;
sygn. p. d.: K. Dzieliński
sygn. p. d.: K. Dzieliński
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Emil SZINAGEL (1899-1943)
Nr katalogowy127
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: sinagel
sygn. p. d.: sinagel
Cena wywoławcza.
9 000 zł