834
Model zbroi turniejowej, renesansowej blacha stalowa i mosiężna, siatka stalowa;
wys. zbroi 42 cm; wys. całk. 52 cm
Cena wywoławcza 3 500 zł

835
Para pistoletów duelowych, w puzdrze stal, drewno orzechowe; dł. luf z warkoczem
20,3 cm; dł. całk. 29 cm; puzdro 6 x 36,5 x 27,5 cm.
Cena wywoławcza 25 000 zł

836
Szabla paradna oficera marynarki, w pochwie stal, mosiądz złocony; ebonit, drewno, skóra, nić lita;
dł. głowni 70 cm, krzywizna 1,8 cm, dł. całk. 82,8 cm, dł. w pochwie 88 cm
Cena wywoławcza 5 000 zł

837
Lampa naftowa majolika, kompozycja metali brązowiona, szkło,
mosiądz; wys. 45 cm, średnica 19 cm.
Cena wywoławcza 900 zł

838
Lampka gabinetowa, elektryczna mosiądz, żeliwo; wys. 35 cm
Cena wywoławcza 900 zł

839
Lampa naftowa fajans, żeliwo, mosiądz, szkło;
wys. 58 cm, średnica klosza 22 cm.
Cena wywoławcza 2 000 zł

840
Para lichtarzy brąz złocony i patynowany, marblit;
wys. 36 cm, szer. podstawy 19 cm.
Cena wywoławcza 5 700 zł

841
Zegar kominkowy z alegorią oświaty marblit, brąz patynowany i złocony, mosiądz;
wys. 63 cm, szer. 57 cm, głęb. 24,5 cm.
Cena wywoławcza 15 000 zł

842
Zegar ścienny, okrągły drewno, blacha żelazna, mosiądz;
średnica 53 cm, głęb. 9,5 cm.
Cena wywoławcza 2 300 zł

843
Zegar kominkowy z Artemidą i Amorem kompozycja metali brązowiona, złocona; brąz złocony,
mosiądz; szkło; wys. 56,5 cm, szer. 49 cm, głęb. ca 18 cm.
Cena wywoławcza 12 000 zł

844
Zegar kominkowy z figurką Bachusa brąz złocony, mosiądz, stal;
wys. 38,5 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 12,8 cm.
Cena wywoławcza 14 000 zł

845
Zegar konsolowy „religieuse”, w typie Boulle’a wys. 67 cm, szer. 37,5 cm, głęb. 14 cm.
Francja, Paryż, XVIII w.; mechanizm XIX w.
Cena wywoławcza 17 000 zł

846
Torba Tekke 34 x 97 cm (frędzle 30 cm)
Azja Środkowa, ok. 1900 r.
Cena wywoławcza 3 500 zł

847
Kobierzec Tekke 168 x 121 cm;
Azja Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza 2 900 zł

848
Kilim Senne osnowa i wątek - wełna;
183 x 118 cm;
Cena wywoławcza 8 300 zł

849
Czuwał Jomut 76 x 122 cm;
Azja Środkowa, k. XIX w.
Cena wywoławcza 4 800 zł

850
Torba Tekke 36 x 121 cm (frędzle 16 cm);
Azja Środkowa, k. XIX w.
Cena wywoławcza 3 800 zł

851
Kobierzec modlitewny Beludż 160 x 102 cm
Persja, Beludżystan, ok. 1900 r.
Cena wywoławcza 3 600 zł

852
Kobierzec Kazach osnowa - wełna koloru naturalnego;
243 x 172 cm,
Kaukaz, pocz. XX w.
Cena wywoławcza 8 300 zł

853
Para kinkietów drewno, mosiądz, szkło;
Europa Środkowa, XX w.
Cena wywoławcza 800 zł

854
Para kinkietów dwuświecowych, elektrycznych mosiądz polerowany, szkło prasowane, powlekane;
Europa Zachodnia, Niemcy? lata 70. XX w.
Cena wywoławcza 1 500 zł

855
Polifon dąb, mahoń, żeliwo, stal, mosiądz;
Niemcy, Lipsk, XIX/XX w.
Cena wywoławcza 3 200 zł

856
Meblowa obudowa adaptera drewno, sklejka, okleiny orzechowe;
metal niklowany, masa plastyczna;
Europa Zachodnia, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza 2 000 zł

857
Parawan w motywy dalekowschodnie drewno, laka; wys. 183 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 15 000 zł

901
Barek w stylu art-deco drewno orzechowe, brzozowe;
uchwyty metalowe, niklowane;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza 2 600 zł

902
Stolik w typie art-deco sklejka liściasta, okleina jesionowa;
Polska?, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

903
Stolik-szafka art deco z okraglym blatem umieszczonym na półkolistej szafce zamykanej jednoskrzydlowo, opartej na okraglej platformie i czterech giętych nóżkach. Całość fornirowana
i
Cena wywoławcza 4 000 zł

904
Szafka - słupek dębina, sosna, mahoń, sklejka;
Dania, Kopenhaga, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 2 000 zł

905
Para szafek nocnych Europa Środkowa, k. XIX w.; przeróbka współczesna,
Polska.
Cena wywoławcza 3 300 zł

906
Biurko - Thonet drewno dębowe i bukowe;
Europa Środkowa, Wiedeń? ok. 1910.
Cena wywoławcza 2 000 zł

907
Zestaw mebli do salonu, w tradycji biedermeieru konstrukcja sosnowa, mahoń, tapicerka, snycerka;
Europa Środkowa, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza 6 000 zł

908
Szafka neobarokowa dąb czerniony, snycerka; mosiądz;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza 2 400 zł

909
Etażera w typie Ludwika Filipa sosna, mahoń, tafle lustrzane;
Europa Środkowa, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza 7 300 zł

910
Biblioteczka w typie Ludwika Filipa konstrukcja dębowa, mahoń piramidowy;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza 4 000 zł

911
Sekretera eklektyczna orzech kaukaski; antabki mosiężne;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza 6 600 zł

912
Para foteli eklektycznych drewno, snycerka, tapicerka;
obicie z czerwonego pluszu;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza 3 300 zł

913
Zestaw gabinetowy w typie art-deco dębina i sklejka dębowa, okleina palisandrowa, szkło;
Cena wywoławcza 20 000 zł

914
Sekretera klasycyzująca konstrukcja - sosna, orzech;
fornir - orzech, wnętrze - jesion karpa;
Europa Środkowa, (Polska?), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza 4 500 zł

915
Szyfoniera z sekretarzykiem w stylu biedermeierowskim konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1840
Cena wywoławcza 5 000 zł

916
Sekretera w typie Ludwika Filipa mahoń piramidowy;
Europa Zachodnia, 1870-1890.
Cena wywoławcza 5 300 zł

917
Komoda klasycystyczna, intarsjowana konstrukcja sosnowa, okleiny czereśniowe,
intarsje z brzozy, oliwki, orzecha, drewna barwionego,
czernionego dębu; Europa Środkowa, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza 10 000 zł

918
Etażerka w stylu empirowym konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
Niemcy (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza 6 400 zł

919
Szafka kątowa klasycystyczna konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń;
intarsje - drewno drzewa owocowego (grusza?);
Polska (?), koniec XVIII w. lub pocz. XIX w.
Cena wywoławcza 8 000 zł

920
Szafka kątowa w stylu Ludwika Filipa konstrukcja sosnowa, okleiny
z mahoniu piramidowego; snycerka;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza 4 000 zł

921
Sekretera orzechowa konstrukcja sosnowa, okleiny orzechowe;
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza 5 300 zł