Viktor SZCZEBLEWSKI (XIX / XX w.)
Lot No.804
Paterka z figurą Wenus w muszli ciągniętą przez Trytony
kompozycja metali; wys. 30 cm.
pocz. XX w.
pocz. XX w.
Lot No.
806
Para trójramiennych świeczników w typie art. deco
biały metal; wys. 13 cm, szer. 26 cm.
Europa Zachodnia, ok. połowy XX w.
WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK
Lot No.808
Szczypce do ciasteczek
biały metal; dł.: 15,5 cm.
Niemcy, XX w.
Niemcy, XX w.
Firma KIENZLE?
Lot No.810
Zegar gabinetowy w obudowie w manierze Chippendale
drewno, metal, szkło; 25 x 50,5 x 15,5 cm.
Niemcy, firma Kienzle?, 2 ćw. XX w.
Lot No.
816
Chusta - narzuta szydełkowana
nić bawełniana; 154 x 105 cm (bez frędzli).
Okres powojenny.
Okres powojenny.
Lot No.
820
Lampa naftowa z figurą Iris
kompozycja metali patynowana, drewno, szkło barwne, malowane, szkło przezroczyste; wymiar całkowity: 82 x 14 x 14 cm.
Europa Zachodnia, Belgia?, 1. ćw. XX w.
Lot No.
822
Puzderko tatrzańskie z motywem szarotek
drewno czernione, malowane; wys. 6 cm, śr. 9,9 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
Polska, 1 poł. XX w.
RITMÜLER
Lot No.824
Mandolina z rzeźbioną główką
drewno, kość; 103,5 x 35 x 16 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
Niemcy, pocz. XX w.
Lot No.
826
Zestaw a la „Chinka”
emalia, komórkowa, mosiądz; 2 wazoniki wys.: 13 cm, popielniczka śr.: 13 cm.
Chiny, 2 poł. XX w.
Chiny, 2 poł. XX w.
LOEWE OPTA
Lot No.828
Radioodbiornik lampowy-Komet-Loewe Opta - Typ 1782
płyta fornirowana, lakierowana, tworzywo sztuczne; 40 x 58,5 x 28,5 cm.
NRF, Loewe Opta, lata 50./60. XX w.
CEPELIA
Lot No.830
Wieszak z motywami zakopiańskimi
drewno snycerowane; 21 x 48,5 x 9 cm.
Polska, 2 poł. XX w.
Polska, 2 poł. XX w.
Lot No.
832
Torebka
skóra, metal, wnętrze wyściełane piaskowym zamszem; 16,3 x 28,2 x 5,9 cm (bez paska).
Francja?, ok. połowy XX w.
Francja?, ok. połowy XX w.
Lot No.
836
Cztery serwetki szyfonowe
bawełna biała, kolorowe nici bawełniane; 24,5 x 24,5 cm.
Niewielkie dziurki i plamki.
Niewielkie dziurki i plamki.
Lot No.
838
Trzy serwetki kołkowe dobierane
bawełna biała; wymiary od 25,5 x 25,5 cm do 28 x 28 cm.
Stan zach.: plamy.
Stan zach.: plamy.
Lot No.
842
Serwety kołkowe owalne dobierane
bawełna biała; wymiary od 47 x 26 do 72,5 x 34 cm.
Stan zach.: plamy, poprucia.
Stan zach.: plamy, poprucia.