Helena SOSINOWICZ (1919-1989)
Lot No.331
Martwa natura z żarówką, 1975
olej, płótno; 43 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Sosinowicz 1975.
Z. KASPRZAK, XX w.
Lot No.333
Martwa natura
olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Z. K. oraz na odwrocie: Z. KASPRZAK.
Artysta nieokreślony
Lot No.335
Motyw z Kościołem św. Krzyża
olej, płótno; 68,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy).
Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)
Lot No.337
Drzewa
olej, płótno; 55 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LURCZYŃSKI.
sygn. p. d.: LURCZYŃSKI.
Karol ADLER (ur. 1936)
Lot No.339
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 27,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: K. Adler.
sygn. p. d.: K. Adler.
Edward GRELA (ur. 1916)
Lot No.341
Pejzaż czarnogórski, 1985
olej, płótno; 45 x 59,5 (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d. E. GRELA / 85;
Andrzej OPALIŃSKI (1952-2013)
Lot No.343
Akt kobiety, 1977
olej, płótno (tkanina bawełniana); 39,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Opaliński / 1977.
Bronisław KŁOSOWSKI (1923-2011)
Lot No.345
Dolina Chochołowska, 1984
olej, płótno; 40 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: B. Kłosowski.84;
Lot No.347
Wiejskie chałupki w śniegu, 1984
olej, płótno; 40 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: B. Kłosowski.84.
Kazimiera MOSKAŁA (ur. 1932)
Lot No.349
Czas, 1983
pastel, tkanina; 58,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Kazimiera / Moskała / 83 r.;
Lot No.351
Giewont zimą, 1984
olej, płótno; 54,5 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Kłosowski.84.
Artysta nieznany
Lot No.353
Kobieta z bukietem kwiatów á la lata 30. XX w.
olej, płótno; 60 x 50 cm.
David LAN-BAR / LANDBERG (1912-1987)
Lot No.355
Abstrakcja, 1979
olej, płótno; 61 x 38 cm;
sygn. l. d. nieczytelna;
sygn. l. d. nieczytelna;
MANUFAKTURA PORCELANY VON SCHIERHOLZ
Lot No.602
Kobieta z dzbanem oraz dwoma flakonami kwiatowymi po bokach
porcelana, farby naszkliwne; wys. 29,5 cm.
Plaue (Turyngia), XIX/XX w.
Plaue (Turyngia), XIX/XX w.
ROCERAM
Lot No.606
Scena w altance (bardzo słodka)
porcelana, farby naszkliwne; 33 x 23,5 x 18,5 cm.
Rumunia, koniec XX w.
Rumunia, koniec XX w.
WŁOCŁAWEK
Lot No.608
Żardiniera z motywem róż tzw. sieczka
fajans, farby podszkliwne; 19 x 35 x 20 cm.
Włocławek, pocz. XX w.
Włocławek, pocz. XX w.
BAVARIA
Lot No.610
Zestaw śniadaniowy
porcelana, złocenie; filiżanka: 5,8 x 12,5 x 10 cm, spodek: śr. 14,7 cm, talerzyk: śr. 19,5 cm.
Niemcy, Bavaria, 2 ćw. XX w.
Niemcy, Bavaria, 2 ćw. XX w.
BAVARIA
Lot No.612
Zestaw śniadaniowy z lilią
porcelana, złocenia, kalka; filiżanka: 5,5 x 12,5 x 10,2 cm, talerzyk: śr. 19 cm, spodeczek: śr. 14,6 cm.
Niemcy, Bavaria, 2 ćw. XX w.
Niemcy, Bavaria, 2 ćw. XX w.
KÖNIGLICHE PORZELLAN-MANUFAKTUR
Lot No.614
Zestaw śniadaniowy
z pomarańczowymi kwiatami
porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenia;
Niemcy, okres międzywojenny.
Niemcy, okres międzywojenny.
Lot No.
618
Lekcja muzyki
porcelana, farby naszkliwne, kalka złocenia; 16 x 15,5 x 9,1 cm.
Niemcy, 1 poł. XX w.
Niemcy, 1 poł. XX w.
KUZNIECOW
Lot No.620
Maselniczka w formie barana
porcelana, farby naszkliwne; 12 x 16 x 7 cm.
Cesarstwo Rosyjskie, Ryga, Kuzniecow, po 1890?