Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.1
Śmierć Wapowskiego
drzeworyt, papier; 30 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. monogramem wiązanym „JM” na płycie l. d.
Kasia von SZADURSKA (1886-1942)
Lot No.3
Zapatrzone, 1921
autolitografia kolorowana temperą przez artystkę, papier 50 x 40 cm (wymiary arkusza);
sygn. na płycie p. d.: v. Szadurska.
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.5
Pejzaż miejski z kościołem
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,3 x 14 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis ołówkiem: NO68? / NetYTORMALARZK.
Arnold GRABONE (ur. 1896)
Lot No.9
Pejzaż z rzeką
olej, płótno; 28,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Arnold Grabone;
sygn. l. d.: Arnold Grabone;
Andy WARHOL (1928-1987)
Lot No.11
Motyl
litografia barwna, gruby papier litograficzny; 36 X 36 cm (wymiar kompozycji);
sygn. z płyty pod kompozycją: Andy Warhol oraz ołówkiem 82/100.
Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)
Lot No.13
Kompozycja
akwarela, papier; 45 x 35 cm ( w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: R. ARTYMOWSKI.
Władysław RZĄB (1910-1992)
Lot No.15
Chaty
olej, płótno naklejone na sklejkę; 59 x 68 cm;
sygn. p. d.: Rząb.
sygn. p. d.: Rząb.
Eugeniusz ARCT (1899-1974)
Lot No.17
Pejzaż zimowy, 1960
olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eug. Arct 1960.
Jean PATOUE
Lot No.19
Akt kobiety - Marzenie
brąz patynowany; 21,3 x 11,7 x 11,7 cm.
Francja, Paryż, 2 poł. XX w.
Francja, Paryż, 2 poł. XX w.
TIRSHENREUTH
Lot No.21
Zestaw do herbaty na 6 osób
z kobaltowymi gałązkami podszkliwnie
porcelana, kalka kobaltowa podszkliwna.
Niemcy, 3 ćw. XX w.
Niemcy, 3 ćw. XX w.
VILLEROY & BOCH
Lot No.23
Zestaw obiadowy na 6 osób
porcelana o odcieniu kości słoniowej, złocenia.
Niemcy, 2 poł. XX w.
Niemcy, 2 poł. XX w.
HUTA OLEŃKA
Lot No.25
Zestaw naczyń
szkło kryształowe przezroczyste, powlekane kobaltem.
Tarnów, Huta Oleńka, 3 ćw. XX w.
Firma Josef Carl KLINKOSCH
Lot No.27
Musztardniczka
srebro pr. 3, wnętrza pozłacane; 6,3 x 3,8 cm, waga 48 g.
Austria, Wiedeń, koniec XIX w.
Lot No.
31
Zestaw do serwowania potraw
plater; dł. łyżki: 22,5 cm, dł. widelca: 21,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Lot No.
33
Rama salonowa, eklektyczna
drewno, gipsatura, malowana w barwie starego złota; rama wym. całk.: 97,5 x 127 x 7 cm, wym. w świetle: 61 x 91,5 cm.
Lot No.
39
Stolik ośmiokątny z blatem marmurowym eklektyczny
drewno, marmur; 75 x 51 x 50 cm.
Europa Zachodnia.
Europa Zachodnia.
Paul KRAISEL
Lot No.101
Bazylika Mariacka w Gdańsku
akwaforta, sucha igła, papier; 21 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Paul Kraisel.
Zofia STANKIEWICZ
Lot No.103
Warszawa, Stare Miasto-podwórze kamienicy Fukiera
litografia, papier; 21 x 28 cm (w świetle passe-partout).
Litografia barwna z teki "Warszawa" wydanej w 1922 przez zakład „Drukarnia i Litografia Jan Cotty”.
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.105
Kmicicowa kompania, 1898
heliograwiura (widoczny odcisk płyty); 20 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: „Kossak”.