Józef GURANOWSKI (1852-1922)
Lot No.157
Zmierzch
olej, płótno; 28,5 x 57,5 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Guranowski.
sygn. p. d.: J Guranowski.
Władysław FUSEK-FOROSIEWICZ (…-1983)
Lot No.163
Martwa natura z wiosennymi kwiatami
olej, płyta; 39,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: W Fusek-Forosiewicz;
Artysta nieznany
Lot No.165
Pejzaż wiejski, 1927
olej, płótno; 35 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: ... [monogram?] 1927.
Emil LINDEMAN (1864-1939)
Lot No.167
Świtanie
olej, tektura; 14,3 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Lindeman.
sygn. l. d.: E Lindeman.
Artysta nieznany, XX w.
Lot No.169
Pejzaż białoruski
olej, płótno; 68,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: ... ? (cyrylicą);
Lot No.
201
Popiersie Chopina
kamień mydlany; 15 x 8,7 x 5,5 cm;
na przodzie cokołu napis: "F. CHOPIN".
Lot No.
203
Putto z rogiem obfitości w typie barokowym
drewno; wys. 63 cm, podstawa: 20 x 19 cm.
Europa Zachodnia?, XX w.
Europa Zachodnia?, XX w.
Gwidon MIKLASZEWSKI (1912-1999)
Lot No.301
Humor
flamaster, papier; 14 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: "mi".
sygn. u dołu: "mi".
Wiktor ZIN (1925-2007)
Lot No.303
Kościół gotycki
tusz, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wiktor Zin.
sygn. p. d.: Wiktor Zin.
Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)
Lot No.305
Awantura w Recco, 1979
flamaster, papier; 30 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: "Rysunek do programu opery "AWANTURA W RECCO" Panu Józefowi Matyskowi,
K. JASIŃSKI
Lot No.307
Szkic-kompozycja geometryczna
ołówek, kredka, papier; 70,5 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JASIŃSKI 1978 (ołówkiem).
Artysta nieznany polski, 1. poł. XX w.
Lot No.309
Akt kobiety
ołówek, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout).
Jan TARASIN (1929-2009)
Lot No.311
Przedmioty, 1990
serigrafia; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d. JTarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Maria WERTEN (1888-1949)
Lot No.313
Cudowny ptaszek
litografia barwna, papier; 61,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.
sygn. l. d.
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.315
Zabytki Polskich miast. Dziesięć oryginalnych drzeworytów.
drzeworyt, papier, wymiar: 24x16 cm;
każda sygn. ołówkiem p. d.: St. Raczyński.
Lot No.
317
Teka: Zofia STANKIEWICZ - Akwaforty i akwatinty, 1954
druk, papier; wstęp - Joanna Szczepińska + 16 plansz; 42 x 31 cm.
Wydawnictwo "Sztuka", Warszawa, 1954.
Tadeusz STYKA (1889-1954)
Lot No.319
Akt siedzącej kobiety
litografia barwna, papier; 50 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TS.
sygn. l. d.: TS.
Paweł BOCIANOWSKI (ur. 1954)
Lot No.321
Trzy Gracje wg Rubensa, 1980
akwaforta, akwatinta, papier; 32,2 x 25 cm;
sygn.. i dat p. d.: Paweł Bocianowski 1980.
Artysta nieznany
Lot No.323
Pejzaż z domem góralskim, 1958
akwarela, ołówek, papier; 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
miejsc. i dat. p. d.: ? / 10 VII 58 r.
Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)
Lot No.325
W łaźni, 2002
ołówek, akwarela, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat p. d.: TK / 2002.
sygn. i dat p. d.: TK / 2002.
Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1989)
Lot No.327
Katedra Wawelska
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21 x 13,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: J. Pawłowski / WAWEL.