Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)
Lot No.109
Dama w fotelu, 1922
drzeworyt, papier; 18 x 13 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: „J.HOLEWIŃSKI”.
Henryk PIĄTKOWSKI (1853-1932)
Lot No.111
Dama z XVIII wieku
drzeworyt, papier; 18 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. g.: H Piątkowski 1880.
Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)
Lot No.113
Jeździec w galopie
drzeworyt, papier; 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Walery Eljasz 1880.
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Lot No.115
Rzymianka
drzeworyt, papier; 21 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: „HSiemiradzki Rzym 1880”.
Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)
Lot No.117
Gazda,1923
linoryt, papier; 20 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: JK.
sygn. na płycie p. d.: JK.
Stanisław TOPFER (1917-1975)
Lot No.119
Z serii „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza
drzeworyt, papier; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout).
Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)
Lot No.121
Dęby, 1882
drzeworyt, papier; 32 x 23 cm (w świetle passe-partout,);
sygn. i dat. na płycie p. d.: L. Benedyktowicz 1882.
Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Lot No.123
Łąka pod lasem
druk barwny, papier; 26,2 x 36 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie metka z tytułem, autorem i datą oraz nalepka z wierszem.
Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)
Lot No.125
Na bitwie
drzeworyt, papier; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d.: JKrzesz 884 Kraków.
Wilhelm KOTARBIŃSKI (1848-1921)
Lot No.127
Śmierć Petroniusza-z: „Quo vadis”
heliograwiura (widoczny odcisk płyty), karton; 25 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: HSiemiradzki.
sygn. l. d.: HSiemiradzki.
Franciszek ŻMURKO (1859-1910)
Lot No.129
Marzenie
drzeworyt, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: „Franciszek Żmurko”.
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.131
Pochód zbójników
drzeworyt, papier; 14,5 x 15 cm (w świetle passe-partout).
Henryk HERTZ BARWIŃSKI (1877-1970)
Lot No.133
Podporucznik Konstanty Abłamowicz, 1916
litografia barwna, papier; 24 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d. HB oraz l. d.: miejsce i data
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.135
Chcemy do mamy, 1893
drzeworyt, papier; 20 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: „F.KOST”.
sygn. p. d.: „F.KOST”.
Kazimierz DZIELIŃSKI(1894-1955)
Lot No.137
Braterstwo ognia, 1934
autolitografia, papier; 31 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. dat. i zatytułowana ołówkiem przez autora: K. Dzieliński 1934 Braterstwo ognia.
Leon PICCARD (1843-1917)
Lot No.139
Pustelnik z Balladyny, 1884
drzeworyt, papier; 21 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: LPiccard 884.
Jan TARASIN (1929-2009)
Lot No.141
Zapis, 1990
serigrafia; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Artysta nieznany
Lot No.143
Widok na dolinkę
chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.
sygn. p. d. nieczytelna.
Leo ARNDT (1857-1945) wg Lionello BALESTRIERI
Lot No.145
Beethoven
akwaforta, papier; 15 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Balestrieri / PARIS.
Ryszard PRAUSS (1902-1955)
Lot No.147
Wiejski zamek, 1942
rysunek ołówkiem, papier; 22 x 30 cm;
sygn. ołówkiem i dat. p. d.: RPrauss 1942.
Henryk WILL
Lot No.149
Akt kobiecy
sepia, piórko, papier; 28 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Henryk Will.
sygn. p. d.: Henryk Will.
Artysta nieznany
Lot No.151
Ulica Kanonia w Warszawie
olej, tektura; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. nieczytelnie.
Artysta nieznany
Lot No.153
Motyw zimowy
olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelne.
sygn. p. d. nieczytelne.