Lot No.
49
Para lamp z przedstawieniem kwiatów
mosiądz, farby emaliowe, złocenia; wysokość trzonu: 32 cm
pocz. XX w.,
pocz. XX w.,
Lot No.
53
Sypialnia
drewno, okleina orzechowa, mosiądz (aplikacje);;
- szafa trzydrzwiowa z lustrem: 222 x 160 x 50 cm; w środku szafy 5 szuflad.
Lot No.
55
Toaletka sypialniana z taboretem
drewno, fornir czereśniowy, mosiądz (aplikacje); 206 x 134 x 59 cm;
okres międzywojenny.
okres międzywojenny.
Lot No.
57
Stół art déco okrągły rozkładany
drewno sosnowe, okleina czereśniowa; 72 x 98 [148] x 98 cm;
okres międzywojenny;
okres międzywojenny;
Zakład Fotograficzny I. KRIEGER, Kraków
Lot No.101
Nagrobek Jana Mrowińskiego, 1865-1890
fotografia 20,4 x 25 cm, naklejana na karton 25,3 x 33,3 cm.
Przybrudzenia na krawędziach, poza tym stan dobry.
Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)
Lot No.103
Kapliczka na Podhalu
akwaforta papier; 19 x 24 cm ( w świetle passe-partout)
sygn. Kapliczka na Podhalu (akwaforta i tinta) Wł. Zakrzewski;
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według
Lot No.105
Jawnogrzesznica
heliograwiura, papier; 12,9 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. na płycie;
sygn. p. d. na płycie;
Napoleon ORDA (1807-1883), litografia Maksymiliana FAJANSA (1825-1890)
Lot No.107
6 litografii
litografia, papier;
- Horodyszcze - Kościół księży Karmelitów: 27,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
Artysta nieokreślony, francuski, XVIII w.
Lot No.109
Para rycin: Spacer poranny, Spacer wieczorny
miedzioryt; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygnowane poniżej obrazu (nieczytelnie)
J. Y. SCHLEY, XVIII w.
Lot No.111
Para rycin z widokami portów
opisane w obrębie obrazów: Ontong, Java, Isle Takiel, Isle Jamna, Modemo
miedzioryt, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
Artysta nieokreślony, XIX w.
Lot No.113
Widok Zamku Chillon nad Jeziorem Genewskim
staloryt; 13 x 19,4 cm w świetle oprawy;
l. d. napis: CHILLON ;
l. d. napis: CHILLON ;
Johann Elias RIDINGER (1698-1767) - według
Lot No.115
Jazda paradna na koniu
staloryt?; 35,5 x 27 cm w świetle oprawy;
praca opisana u dołu; odbitka późniejsza XIX w.?
Artysta nieokreślony
Lot No.117
Para rycin ze scenami pasterskimi
miedzioryt, sepiowany, papier; 31,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
prace oprawione.
prace oprawione.
Rytował Dean WOLSTENHOLME SR (1757-1837) wg John DEARMAN (1824-1856)
Lot No.119
Przedstawienia czterech pór roku (opisane po angielsku)
Spring; Summer; Autumn; Winter
Jan MATEJKO (1838-1893) - według
Lot No.121
Radziwiłł - Zebrzydowski - Stadnicki
[fragment obrazu Jana Matejki „Kazanie Skargi" (1862-1864), obecnie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie]
heliograwiura, papier;
heliograwiura, papier;
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) - według
Lot No.123
U krzyża
chromotypia, papier; 14,2 x 11,5 cm;
chromotypia wg obrazu Jacka Malczewskiego (1904) wykonana przez Jana Bukowskiego
KUDŁA, XX w.
Lot No.125
Czekam, 1939
akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: Kudła 39;
sygn. i dat. p. g.: Kudła 39;
Leonard PĘKALSKI ( 1896-1944)
Lot No.127
Siostrzenica z kwiatkiem
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 50 x 35 cm.
Lit.: „Katalog wystawy pośmiertnej artysty”, Warszawa 1969, ZPAP Okręg Warszawski;
Leonard PĘKALSKI ( 1896-1944)
Lot No.129
Studium portretowe - Pani Wanda P., ok.1933
olej, tektura; 45 x 37 cm;
sygn. na odwrocie ołówkiem p. g.: Leonard Pękalski /Studium portretowe;
Stanisław DĘBICKI (1866-1924)?
Lot No.133
Portret mężczyzny
olej, tektura; 12,2 x 8 cm;
sygn. p. d.: St. Dębicki?;
sygn. p. d.: St. Dębicki?;