Elwiro Michał ANDRIOLLI, Adam MICKIEWICZ
Lot No.2
Pan Tadeusz
Ilustracje w drzeworycie: 25 tablic, 10 ilustracji
w tekście, 12 inicjałów, 13 finalików; wg rysunków
M. E. Andriollego, sygnowanych i datowanych "1881"
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 400 zł
Lot No.
3
Heroldya Królestwa Polskiego - patent z 1852 r.
rękopiśmienny, kaligrafowany dokument potwierdzający
dziedziczne prawo do tytułu szlacheckiego
Cena wywoławcza.
4 000 zł
3 400 zł
Ernest ŁUNIŃSKI
Lot No.4
Napoleon (Legiony i Księstwo Warszawskie)
ilustracje według obrazów, portretów, rzeźb,
rycin, pamiątek itp.;
Warszawa, 1911
rycin, pamiątek itp.;
Warszawa, 1911
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 200 zł
Ferdynand RUSZCZYC
Lot No.5
Życie i dzieło
Księga zbiorowa wydana staraniem Komitetu
uczczenia pamięci Ferdynanda Ruszczyca w Wilnie;
Wilno, 1939
Wilno, 1939
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 600 zł
Juliusz KOSSAK
Lot No.6
Stanisław Witkiewicz
260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków,
6 faksymiliów kolorowych z akwarel, portrety według
Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Witkiewicza;
Cena wywoławcza.
1 700 zł
1 400 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.8
Trójka koni krakowskich
litografia, papier; 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JKossak
sygn. p. d.: JKossak
Cena wywoławcza.
900 zł
900 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.9
Portret kobiety
litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g.: Jacek Malczewski;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 500 zł
Jan Piotr NORBLIN DE LA GOURDAINE (1745-1830)
Lot No.10
Ecce Homo
akwaforta, papier; 36,5 x 39,4 cm (w świetle oprawy);
(załamanie arkusza na osi pionowej).
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.11
Stańczyk
litografia, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp.1881.
Cena wywoławcza.
2 400 zł
3 700 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Lot No.12
Akt, 1922
litografia barwna; 61,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI * 1922;
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Adam HOFFMANN (1918-2001)
Lot No.14
Akt
tusz, papier, 20,6 x 14 cm;
sygn. p. d.: A. Hoffmann
sygn. p. d.: A. Hoffmann
Cena wywoławcza.
800 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.15
Akt stojącej kobiety
ołówek, papier; 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żur
sygn. p. d.: St. Żur
Cena wywoławcza.
1 100 zł
1 100 zł
Giovanni Battista SILVESTRI (1796-1873)
Lot No.16
Sybilla Delficka, 1843
piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 72,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Giovanni Silvestri cr.dis etradus
/ se dat vero l’anno 1843.
/ se dat vero l’anno 1843.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Lot No.18
Wenecja - Ponte Rialto, 1913
ołówek, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Maciej BÓBR
Lot No.20
Mistrzowie grafiki
Warszawa 2000r, 26 x 25 cm,
oprawa współczesna skóra
oprawa współczesna skóra
Cena wywoławcza.
400 zł
380 zł
Barbara BRUS MALINOWSKA
Lot No.21
Eugeniusz Zak
Katalog wystawy, MNW Warszawa 2004r.
30x22 cm, oprawa współczesna skóra
Cena wywoławcza.
400 zł
400 zł
Lot No.
22
Słownik terminologiczny sztuk pięknych
pod redakcją Krystyny Kubalskiej-Sulkiewicz,
PWN 1996, 25x18 cm, oprawa współczesna skóra
Cena wywoławcza.
400 zł
Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)
Lot No.24
Wskrzeszenie Łazarza
akwaforta, papier,
17,8 x 16,4 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Kathe KOLLWITZ (1867-1945) - według
Lot No.26
Twarz kobiety, 1916
litografia, papier żeberkowy; 35,9 x 30,6 cm;
napis p. d.: Kathe Kollwitz 1916
Cena wywoławcza.
1 200 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.101
Miasto
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, piórko, tusz,
papier; 27 x 36,5 cm;
papier; 27 x 36,5 cm;
Cena wywoławcza.
2 500 zł
3 500 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.102
Powódź, ok. 1950
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
17,4 x 25 cm; sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.103
Wyjazd na polowanie
14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 900 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.104
Górale przed chatą
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 900 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.105
Z wesela krakowskiego
gwasz, papier; 33 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
5 400 zł
5 400 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.107
Ułan na koniu, 1916
akwarela, papier; 27 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Kossak / 1916
Cena wywoławcza.
20 000 zł
17 000 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.108
Akt kobiety
akwarela, kredka, węgiel, papier;
35,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: l. gottlieb.
sygn. l. d.: l. gottlieb.
Cena wywoławcza.
11 000 zł
10 000 zł
Lot No.109
Maryla w łodzi na Praterze w Wiedniu 1915
akwarela, papier; 21,8 x 29,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: WW (ołowkiem);
sygn. l. g.: WW (ołowkiem);
Cena wywoławcza.
4 500 zł
4 000 zł
Lot No.111
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, ok. 1920
akwarela, papier; 34,6 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.113
Motyw z Kazimierza
akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
60 000 zł
45 000 zł
Marcin SAMLICKI (1878-1945)
Lot No.115
Uliczka w Sevres
olej, płótno, 46 x 56 cm;
sygn. p. d.: Samlicki 923.
sygn. p. d.: Samlicki 923.
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.118
Wrzosowisko, ok. 1960
olej, płótno; 49,5 x 71,5 cm;
sygn. u dołu.: WIKTOR KORECKI
sygn. u dołu.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Wacław DAWIDOWSKI (1882-1962)
Lot No.119
Na brzegu morskim w Jastarni, 1935
olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opis: Jastarnia Bór 935. / W. Dawidowski
Cena wywoławcza.
4 500 zł
4 500 zł
Lot No.120
Plaża w Jastrzębiej Górze, ok. 1925
olej, płótno; 45 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza.
19 000 zł
16 000 zł