101
Album z fotografiami Zangakiego, ok 1870
1. strona okładki ze sceną japońską
2. strona okładki - motyw kwiatowy z pszczołą;
wewnątrz albumu 50 fotografii - z motywami z Egiptu
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)
Nr katalogowy103
Kościół św.Andrzeja od strony wschodniej
litografia, papier,
37 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SF
Cena wywoławcza.
500 zł
Elwiro ANDRIOLLI (1836 - 1893) - według
Nr katalogowy105
Mikołaj Kopernik, jego poprzednicy
i następcy;
drzeworyt, papier, 52 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie - p.d.: Andriolli / w Warszawie 1872
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)
Nr katalogowy107
Żołnierze armii francuskiej
piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier,
15,8 x 23,5 cm; sygn. p. g.: St. Kamocki
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)
Nr katalogowy109
Kobieta we wnętrzu
kredka, papier, 18 x 27,9 cm
Na odwrocie słabo czytelny szkic.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Nr katalogowy111
Śmiejąca się dziewczyna
ołówek, papier, 30 x 21 cm;
sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903 - 1979)
Nr katalogowy113
Scena z wydarzeń rewolucji francuskiej
piórko, tusz, papier, 29,4 x 20,8 cm;
sygn. p.d.: AU
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Adam STYKA (1890 - 1959)
Nr katalogowy115
Ilustracje do "W pustyni i w puszczy"
H. Sienkiewicza
- 7 plansz numerowanych i opisanych
na ozdobnym passe-partout
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905 - 1995)
Nr katalogowy117
Dziewczęta grające w koszykówkę
piórko, tusz, papier, 34,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
Cena wywoławcza.
2 000 zł
David TENIERS mł. (1610 - 1690)
Nr katalogowy119
Rozbój na drodze
ołówek, papier, 9,5 x 12 cm;
napis - sygnatura? - p. d.: D.Tenier (tuszem)
Cena wywoławcza.
19 500 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Nr katalogowy202
Motyw miejski z kościołem
i postacią świętego;
gwasz, tektura, 20,5 x 12,3 cm;
napis autorski u dołu: JAROW SWIATYSEŁO
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Józef GURANOWSKI (1852 - 1922)
Nr katalogowy204
Pejzaż nadwodny
gwasz, papier, 41 x 29 cm;
sygn. l. d.: J. Guranowski / 1910 r.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)
Nr katalogowy206
Ilustracja do "Monachomachii"
Ignacego Krasickiego, Kraków 1921;
gwasz, papier, 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Julian FAŁAT (1853 - 1929)
Nr katalogowy208
Polesie zimą
akwarela, gwasz, papier, 37 x 74 cm;
sygn. l. d.: jFałat / Polesie
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)
Nr katalogowy210
Portret młodej kobiety
ołówek, pastel, tektura,
42 x 35,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. a. karpiński - 925 -
Cena wywoławcza.
4 700 zł
Mela MUTER (1876 - 1967)
Nr katalogowy212
Wnętrze pracowni artystki
akwarela, papier,
34,5 x 49 cm;
Cena wywoławcza.
17 000 zł
Nr katalogowy214
Wiosna
olej, tektura, 55 x 49,5 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski
Cena wywoławcza.
60 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)
Nr katalogowy216
Chłopiec w ogrodzie, ok. 1910
olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy218
Akt kobiety
olej, płótno, 51 x 66 cm; sygn. l.d.: WW
Na odwrocie na płótnie oznakowanie: 0844 / WW4
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)
Nr katalogowy220
Pejzaż z rzeką
olej, tektura, 65 x 89,5 cm;
sygn. l.d.: FPautsch 29
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)
Nr katalogowy222
Rybacy ciągnący sieć
olej, płótno, 60,5 x 90 cm;sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
Cena wywoławcza.
4 800 zł
Nr katalogowy224
Zaułek przy kościele św. Barbary
w Krakowie;
olej, płótno dublowane, 74 x 73,5 cm;
sygn. p.d.: SKamocki
Cena wywoławcza.
45 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)
Nr katalogowy226
Saint Tropez
olej, płótno, 81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: Włod Terlikowski
Cena wywoławcza.
70 000 zł