Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

218
Kowal brąz, podstawa marmurowa; wys. 31,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Frederic Sackrider REMINGTON (1861-1909)

219
Ujeżdżanie konia; rzeźba znana pod nazwą „Rattlesnake” [Grzechotnik] brąz, podstawa z zielonego marmuru; wys. 35,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 25,5 cm.
Stany Zjednoczone Ameryki, XIX/ XX w.; odlew późniejszy.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stefan POPOWSKI (1870-1937)

220
Potęga lotnictwa brąz, odlew patynowany; 21 x 18 cm.
Polska, 1927.
estymacja: 6 600 - 7 600 zł

221
Żniwiarka kompozycja metali; wys. 29,3 cm.
Europa Zachodnia, nie sygn.; pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

ODLEWNIA żeliwa „KUSA”

222
Żniwiarka na koniu żeliwo; wys. 21 cm; szer. 22 cm; głęb. 8,5 cm.
Rosja, Południowy Ural, odlewnia Kusa, ok. 1917.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł