Oferta

Kontakt:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

Thomas ROWLANDSON (1756-1827)

2
Odpoczynek, 1799 miedzioryt, miedzioryt punktowy; papier; 12,5 x 19 cm (wymiary kompozycji), 15 x 21 cm (w świetle oprawy), 31 x 36,5 cm (wymiary passe-partout).
estymacja: 500 - 600 zł

Louis BERTHOMME-SAINT-ANDRÉ (1905-1977)

3
W ustronnym miejscu, ok. 1940 litografia barwna, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy), 42,5 x 34,5 cm (wymiary passe-partout); opisany i sygn. u góry: 1/100 IR (monogram).
estymacja: 700 - 800 zł

4
Przed lustrem, ok. 1940 litografia barwna, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy), 42,5 x 34,5 cm (wymiary passe-partout); opisany i sygn. u góry: 1/100 IR (monogram).
estymacja: 700 - 800 zł

5
Wiosenny powiew, ok. 1940 litografia barwna, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy), 42,5 x 34,5 cm (wymiary passe-partout); opisany i sygn. u góry: 1/100 IR (monogram).
estymacja: 700 - 800 zł

6
Dwie damy, ok. 1940 litografia barwna, papier; 30 x 21 cm; opisany i sygn. u góry: 1/100 IR (monogram).
estymacja: 700 - 800 zł

Franz von BAYROS - ps. Choisy LE CONIN

7
Dzieci, 1907 akwatinta, akwaforta, papier; 23,5 x 22 cm (odcisk płyty), 33 x 29 cm (wymiary arkusza), 45,5 x 35 cm (w świetle passe partout); opisany u dołu: Kinder.
estymacja: 700 - 800 zł

8
Wspólne muzykowanie, 1907 akwatinta, akwaforta, mezzotinta, papier; 23,5 x 21,5 cm (odcisk płyty), 32,5 x 27,5 cm (wymiary arkusza), 45,5 x 35 cm (w świetle passe partout).
estymacja: 700 - 800 zł

9
Scena erotyczna w salonie, 1907 akwaforta i akwatinta, papier; 23 x 22 cm (odcisk płyty), 34,5 x 28,5 cm (wymiary arkusza);
opisany na odwrocie.
estymacja: 700 - 800 zł

10
Przyciąganie, 1912 akwaforta i akwatinta, papier; 19 x 17,5 cm (odcisk płyty), 25 x 21 cm (wymiary arkusza), 42 x 32 cm (w świetle passe partout).
estymacja: 700 - 800 zł

Franz VON BAYROS - ps. Choisy LE CONIN

11
Dama w gronostajach z dwórką, 1912 akwaforta i akwatinta, papier; 19 x 17,5 cm (odcisk płyty), 25 x 21 cm (wymiary arkusza), 42 x 32 cm (w świetle passe partout);
sygn. i opisany.
estymacja: 700 - 800 zł

12
Biczowanie [Pięć zmysłów - Dotyk], 1912 akwaforta i akwatinta, papier; 19 x 17,5 cm (odcisk płyty), 25 x 21 cm (wymiary arkusza), 42 x 32 cm (w świetle passe partout);
sygn. p. d. na płycie.
estymacja: 700 - 800 zł

13
Dama w futrze [Pokusa], 1912 akwatinta, papier; 19 x 17,5 cm (odcisk płyty), 25 x 21 cm (wymiary arkusza), 42 x 32 cm (w świetle passe partout);
sygn. i opisany (po francusku).
estymacja: 700 - 800 zł

Wilhelm LIST (1864-1918)

14
Słoneczny maj, ok. 1910 litografia barwna (jasnozielona), papier; 34 x 26,5 cm (zadruk), 48 x 36 cm (wymiary arkusza);
opisany (druk) poniżej obrazu.
estymacja: 400 - 500 zł

Carl STRELLER (1889-1967)

15
Pogromczynie lwa, lata 1930. akwaforta, sucha igła, ruletka, odbitka barwna, papier; 37 x 27,5 cm (odcisk płyty), 54 x 44 cm (wymiary arkusza);
opisany l. d. (nieczytelne).
estymacja: 700 - 800 zł

Max BRÜNING (1887-1968)

16
Frywolna wdowa [Frivole Witwe], lata 20. XX w. akwaforta, kolorowana, papier, 35 x 14 cm;
sygn. p. d. poniżej obrazu, ołówkiem: Max Brüning.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Angelo CAMPANELLA (1746-1811)

18
Wenus zraniona strzałą Kupidyna wg obrazu Rafaela SANTI (1483-1520)
miedzioryt, papier; 56 x 37,5 cm (odcisk płyty: 34 x 20 cm).
estymacja: 700 - 800 zł

François VOYEZ (1746-1805)

19
Nieoczekiwana wizyta [La visite inattendue], 1774 wg kompozycji T. H. E. oraz rysunku Sigismonda FREUDENBERGERA (1745-1801)
miedzioryt, papier; arkusz: 38 x 28,5 cm.
estymacja: 700 - 800 zł

Nicolas IV LARMESSIN (1684-1753)

20
Brat Luce [Frere Luce], 2 ćw. XVIII w. wg obrazu Nicolasa ULEUGHELSA (1668-1737)
miedzioryt, papier; 32,5 x 38 cm.
estymacja: 700 - 800 zł

William HOGHART (1697-1764)

21
Para rycin: Przed / Po [Before, After], 1736 miedzioryt, papier; 40 x 32,5 cm (ryciny obcięte wzdłuż krawędzi, naklejona razem na jednym arkuszu).
estymacja: 2 800 - 3 000 zł

Gilles II DEMARTEAU (1750-1802)

22
Zaskoczona w kąpieli wg Françoisa BOUCHERA (1703-1770)
miedzioryt punktowany, sangwina, papier; 58 x 44 cm.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Lucian ZABEL (1893-1936)

23
Dwie sceny z „Dekameronu”, 1924 druk barwny, papier; 25 x 18 cm (arkusze obcięte wzdłuż krawędzi, naklejone na jeden, wspólny arkusz).
estymacja: 300 - 400 zł

Alfons MUCHA (1860-1939)

25
Świt, 1899 litografia barwna, papier litograficzny d’Arches o wysokiej gramaturze; 27 x 51 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Egon SCHIELE (1890-1918)

26
Prowokatorka, 1918 / 1978 litografia, satynowy papier o wysokiej gramaturze, 50 x 64 (arkusz), 37 x 54 cm (kompozycja);
sygn. na płycie p. d.: EGON / SCHIELE /1918.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Egon SCHIELE (1890-1918)

27
Przyjaciółki, 1918 / 1978 litografia, satynowy papier o wysokiej gramaturze 50 x 64 (arkusz), 43 x 28 cm (kompozycja);
sygn. na płycie p. d.: EGON / SCHIELE.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Amedeo MODIGLIANI (1884-1920)

28
Nude Reclining [Akt leżący], 1918 druk szlachetny barwny, papier bawełniany, 40 x 62 cm (kompozycja), 51 x 78 cm (arkusz), numerowany ołówkiem: 44/50;
sygn. pod kompozycją na płycie.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

29
Girl on Rhino [Kobieta na nosorożcu], 1967 litografia barwna, papier welinowy BFK RIVES France (znak wodny), 66 x 50 cm, edycja limitowana, numerowana ołówkiem XX/MM, sucha pieczęć wydawcy.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

René MAGRITTE (1898-1967)

31
Akt z gołębiem litografia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 42 x 30 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz), numerowana ołówkiem: 46/100.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

32
Nude Wringing Her Hair [Naga kobieta wykręcająca włosy], 1952 / 1995 litografia barwna, papier litograficzny 32 x 25 cm (kompozycja), 40 x 29 cm (arkusz)
sygn. na płycie pod kompozycją p. d.: Picasso oraz numerowana ołówkiem.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

33
Grupa nagich kobiet, 1936 / 1995? litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 50 x 34 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d.: Picasso.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

34
Dwie kobiety w łaźni, 1934 / 1973 litografia, papier czerpany, 44 x 33 cm; oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie; 50 x 40 cm;
sygn. p. d. faksymile sygnatury Picassa.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Maria RITTER (1899-1976)

35
Akt piórko, tusz, tusz lawowany, papier jasnobrązowy, na podrysowaniu ołówkiem; 25 x 20 cm;
sygn. l. d.: monogram wiązany MR (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Auguste RENOIR (1841-1919)

36
Leżąca kobieta, 1906 akwaforta barwna na tincie, papier Arches o wysokiej gramaturze, 20 x 24 cm (odcisk płyty), 32 x 45 cm (arkusz),
sygn. na płycie p. d.: Renoir.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Artysta nieokreślony - TEMAGUY (?), XX w.

37
Odaliska / Zaklinaczka węży, ok. 1930 miedzioryt, papier; 45 x 38 cm (odcisk płyty), 65 x 49 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Temaguy (?), odbitka numerowana: 85/150 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kasia von SZADURSKA (1886-1942)

38
Przyjaciółki, 1921 autolitografia kolorowana temperą przez artystkę, papier; 34,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: K. v. Szadurska.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

39
Odpoczynek, 1921 Autolitografia kolorowana temperą przez artystkę, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)

40
Akt litografia, papier; 18,5 x 32 cm (w świetle passe-partout).
Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem S. Dębickiego, J. Pankiewicza, W. Weissa i K. Laszczki.
estymacja: 500 - 600 zł

Rudolf KELLER (1890-1948)

41
Ujeżdżanie, lata 1920.-1930. sucha igła, papier; 19,5 x 13 cm (odcisk płyty), 32,5 x 24,5 cm (wymiary arkusza), 45,5 x 35 cm (oprawa, passe-partout);
sygn. p. d.: Keller.
estymacja: 700 - 800 zł

42
Akt, 1915 drzeworyt, papier, 15 x 9,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

44
Akt klęczący z niebieską draperią olej, płótno; 57 x 41 cm;
sygn. z tyłu na płótnie: Kasper Pochwalski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Tadeusz STYKA (1889-1954)

46
Portret kobiety olej, płyta, 62 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: TADE. STYKA.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

47
Śniadanie na trawie [Miłość ziemiańska i niebiańska] olej, płótno, 49,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: JUnierzyski.
estymacja: 4 600 - 5 400 zł

M. WOHLBRÜCK (XIX / XX w.)

50
Laska z uchwytem zdobionym płaskorzeźbioną figurą nagiej kobiety rwącej winne grona [Pomona?, Bachantka?];
sygn. M. Wohlbrück.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

ARGENTOR WERKE RUST & HETZEL

51
Świecznik dwuświecowy secesyjny z figurą nagiej, młodej kobiety wśród lilii wodnych
cyna, srebrzenie; wys. ok. 31 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Bruno ZACH (1891-1945)

52
Miniaturowe pudełeczko z figurą małpki i niespodzianką w środku brąz odlewany, cyzelowany, patynowany, polichromowany na zimno; 5 x 6 x 9 cm;
na spodzie podstawy i nakrywy bity nr: 54.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

53
Dziewczyna I fotografia czarno-biała, papier fotograficzny bromowy; 21 x 15 cm;
z tyłu pieczątka autorska.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

54
z tyłu pieczątka autorska
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

55
10 seconds before crash, 2022 fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 27,5 x 32,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

56
Fucking buck, 2022 fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 28 x 27,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 600 zł