11 sierpnia 2023

LETNIA AUKCJA INTERNETOWA

SZTUKA WSPÓŁCZESNA - Fotografia, Rysunek, Akwarela na papierze

25.07.2023 - 11.08.2023, godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Regulamin aukcji

Kontakt w sprawie obiektów:

Katarzyna Marciniak
tel. +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: +48 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

301
Marynarz, 2003 pastel, papier; 37 x 23,5 cm (nieregularny arkusz);
sygn., dat. i opisany na odwrocie oprawy: Stasys / Marynarz / 37 x 23,5 / pastel / 2003 (ołówkiem).
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

302
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

303
Z cyklu Termogramy. Gorące obrazy, 1998 technika własna, 61,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: z cyklu "Gorące obrazy" 1998/ J. Robakowski/ technika własna.
estymacja: 7 000 - 11 000 zł

Marek RADKE

304
Tannenberg, 1990 akwarela, ołówek, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: m. radke 1990;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Maria RITTER

305
Kompozycja abstrakcyjna, lata 60.-70. XX kredka, ołówek, długopis, papier; 18 x 24 cm;
na odwrocie pieczątka: MARIA RITTER …/ NOWY SĄCZ RYNEK 2.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Andrzej BIELAWSKI

306
Bez tytułu, 2001 pastel olejny, sucha igła, wosk, bibuła; 48 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: AB. 27.3.01;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef SZAJNA (ur. 1922)

307
Trąba, 1998 technika mieszana (akwarela, gwasz, kredka, ołówek), papier; 29 x 42 cm;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Józef SZAJNA (ur. 1922)

308
Akt z cyklu "Rysunków erotycznych", 2001 papier, ołówek; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Szajna
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)

309
Porte Saint Denis w Paryżu, 1962 ołówek, papier; 23 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Szancenbach (ołówkiem), l. d. napis: Porte St. Denis 1962 (tuszem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Lech KUNKA (1920 - 1978)

310
Leżące, lata 50./60. XX w. tempera, papier; 41 x 28 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie papierowa nalepka: 130. LEŻĄCE tempera (pismo maszynowe).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (ur. 1929)

311
Czytający + fotele, ciąg dalszy 2, 1976 fotografia czarno-biała, brom, papier; 58 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: `Ireneusz Pierzgalski 1976.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Władysław PAWELEC

312
Zestaw 3 fotogramów fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, odbitka autorska;
1) 18 x 10,5 cm; na odwrocie pieczątka autorska artysty, numer: 35 / 238 / "MONIKA" / oraz opi
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Aneta GRZESZYKOWSKA

313
Bez tytułu, 2015 fotografia barwna, tusz pigmentowy na papierze bawełnianym; 22 x 18 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Grzeszykowska / AP / 2015 (ołówkiem), wydruk autorsk
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Marta LEŚNIAKOWSKA

314
Pokój Emily Dickinson, 2013 fotografia barwna, wydruk cyfrowy na papierze Hahnemuhle Photo Rag Baryta 315g (półbłysk, papier archiwalny, bezkwasowy); 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisana l.
estymacja: 500 - 600 zł

Marta LEŚNIAKOWSKA

315
Basen nr 230. Hommage a David Hockney fotografia barwna, wydruk cyfrowy na papierze Hahnemühle Photo Rag Baryta 315g (semi-flash), (papier archiwalny bezkwasowy); 40 x 40 cm;
sygn. i dat.: MLeśniak
estymacja: 500 - 600 zł

Stanisław SKOCZEŃ

316
Grand Bazaar I (Istambuł-Turcja), 1975 fotografia czarno-biała, brom, papier
64 x 50 cm;
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Krzysztof WOJCIECHOWSKI

317
Rozbity Plymouth, Garden City, N.Y. fotografia czarno-biała, brom, papier Ilford MG IV, 30 x 40 cm (arkusz);
na odwrocie sygn., dat. oraz opis. (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: 1/15, lifetim
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Andrzej DUDEK-DURER

318
Sztuka butów w Wałbrzychu, 1969-2018 technika mieszana, fotografia, gniecenie, laserografia, rysunek, metal; 27 x 24,5 x 2,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: AD (monogram wiązany) 69/18;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Wojciech PLEWIŃSKI

319
Wanna Pani, 1956/2008 fotografia czarno-biała, papier Hanhnemuhle; 28 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na passe-partout (ołówkiem): W Plewiński;
estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Aleksandra BUCZKOWSKA

320
Z cyklu: Boginie kolaż, fotografia, papier fotograficzny; 70 x 45 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Aleksandra BUCZKOWSKA

321
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Roman OPAŁKA (1931 - 2011)

322
Twarz ołówek, papier; 19,7 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: R.OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Andrzej KOT

323
Ptaszek ołówek, pastel, papier szary; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygnowany p. d. AK.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Andrzej KOT

324
Rybka ołówek, kredka, pastel, papier szary; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygnowany p. d.: AK.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Woszczyński M.

325
Cyrkowa grupa zjazdowa, 1995 akryl, pastel, papier; 32 x 49 cm;
opisany l. d.: CYRK, napis p. d.: Cyrkowcy. Grupa zjazdowa;
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Woszczyński M.

326
Przejazdy w naturze akryl, pastel, papier; 33 x 48 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opisany: M. Woszczyński / Akryl, pastel / 48 x 33 / 1995
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929 - 2000)

327
Motyle gwasz, papier; 48 x 35 cm;
sygn. l. d.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929 - 2000)

328
VII-VIII gwasz, papier; 54x45 cm;
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC, u góry napis: VII-VIII.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ryszard MIŁEK

329
Oczekiwanie pastel, papier, 67 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: R. Miłek 2002.
estymacja: 1 000 - 2 000 zł

Jan CHRZĄSZCZ

330
W oczekiwaniu na łabędzia, 1987 pastel, karton; 70,5 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: J 87 / Chrząszcz (inicjał wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Roman Jarosław HEGER

331
Pejzaż letni akwarela, papier; 23 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Heger (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Fryderyk HAYDER

332
Dachy, 1965 akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

333
Pejzaż, 1961 gwasz, papier; 31 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: H.Hayden / 61.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891 - 1971)

334
Kąpiące się akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 8,5 x 22,5 cm.
na odwrocie naklejki inwentarzowe
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Daniel Jerzy DE TRAMECOURT (1950 - 2015 ŁÓDŹ)

335
Martwa natura z cytryną, 2003 pastel, papier; 33 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Daniel MMIII.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Klara JOSKOWICZ

336
Martwa natura z gruszkami gwasz, pastel, tektura; 60 x 47.5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: K. JOSKOWICZ.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Kazimierz HAŁAJKIEWICZ

337
Kompozycja z postaciami, 1976 technika mieszana (tusz, gwasz), papier; 23 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: Hałajkiewicz 76.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

KOCHEISEN THOMAS I ULRIKE HULLMANN

338
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Halina CHROSTOWSKA

339
Byk, 1987 technika mieszana, papier; 42,5 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 87 (ołówkiem), opisana l. d.: BYK (ołówkiem), nakład
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ryszard TOMCZYK

340
Bez tytułu (Biomy), 1983 akwarela, papier; 51 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: R.Tomczyk 83.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

341
Pejzaż fantastyczny akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: Henryk Waniek;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Krystyna BRZESKOT

342
Z cyklu ptaki: XVI, 2008 technika własna; tusz, pastel, papier; 52 x 37 cm (w świetle passe partout)
sygn. i dat. p. d.: 2008/KB
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Mieczysław JURGIELEWICZ

343
Dom wśród drzew, 1955 gwasz, papier naklejony na tekturę, 37 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.JURGIELEWICZ 1955
estymacja: 3 400 - 3 600 zł

Jerzy ZNAMIEROWSKI (1948 - 1999)

344
Rytm życia, 1994 piórko, tusz, papier; 28 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: JZnamierowski 94
estymacja: 600 - 700 zł

345
Nokturn I, 1987 technika własna, tusz, papier; 35 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Znamierowski 87 (w kompozycji);
estymacja: 700 - 800 zł

346
Zestaw 4 rysunków tusz, piórko, papier; 31 x 25 cm (wymiar każdego z arkusza)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912 - 1984)

347
Diabełek, 1937 ołówek, piórko, tusz, papier; 19 x 18 cm;
sygn. p. d.: "S Ż"/ 1937;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Krystyna BRZECHWA (UR. 1928)

348
Pięć gracji, 1972 tusz, brystol; 66,8 x 49,7 cm;
sygn. p. d.: K. BRZECHWA 72;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł