10 sierpnia 2023

LETNIA AUKCJA INTERNETOWA

SZTUKA WSPÓŁCZESNA - Sztuka współzcesna - Grafika

25.07.2023 - 10.08.2023, godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Regulamin aukcji

Kontakt w sprawie obiektów:

Katarzyna Marciniak
tel. +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: +48 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Władysław STRZEMIŃSKI wg

301
Postać z dzieckiem - z cyklu „Białoruś Zachodnia”, 1939/1985 akwaforta, papier czerpany, 29,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka: GALERIA / ANNA WESOŁOWSKA;
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Władysław STRZEMIŃSKI wg

302
Dwie postaci z dzieckiem, akwaforta, papier czerpany, 29,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Władysław STRZEMIŃSKI wg

303
Sosny nad morzem, 1939/1985 akwaforta, papier czerpany, 29,8 x 43,4 cm
na odwrocie papierowa nalepka: wg rysunku Władysława Strzemińskiego - „Sosny nad morzem”, 1939/1985 akwaforta na pap
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Henryk OPAŁKA

304
Biały żar litografia, papier, 49,5 x 57 cm;
opisany i sygn. u dołu: Biały żar Litografia 9/12 H. Opałka
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Henryk OPAŁKA

305
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jarosław MODZELEWSKI

306
Życie, 1969 litografia, papier; 61 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: MODZELEWSKI 1969 (ołówkiem), l. d.: „ŻYCIE” LIT BARW. ODB. AUTORSKA (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

307
Orkiestra, 1969 litografia barwna, papier; 37,5 x 62,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Hayden 1969; 66/150
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Tadeusz DOMINIK(1928 - 2014)

308
Pejzaż, 1960 drzeworyt barwny, papier; 23 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d: TDominik 60 (ołówkiem), opisany p. d.: 45 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Henryk PŁÓCIENNIK(1933 - 2020)

309
Monotypia +, 2010 monotypia, papier; 54 x 34 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

310
Bez tytułu linoryt, papier; 60 x 46 cm;
opisany na odwrocie: Potwierdzam że praca ta została wykonana przez mojego tatę/ HENRYKA PŁÓCIENNIKA / Piotr Płóciennik.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)

311
Taniec, 1955 litografia, papier, 56 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Szancenbach 55 (ołówkiem), l. d.: litografia (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

312
Trzy kobiety akwaforta, akwatinta, papier, 69,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein; numerowana l. d.: 21/75
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

313
Antenat, 1993 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 50 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 57 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: SROKA 1993 (ołówkiem),
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Katarzyna KOPAŃSKA-BŁASZCZYK

314
Zawirowanie, 1994 technika własna, papier; 37,5 x 57 cm (wymiar kompozycji), 41 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Kopańska-Błaszczyk (tuszem), opisana i
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Stefan SUBERLAK (1928 - 1994)

315
Teka grafik, 2013 linoryt (farby: Charbonnel), papier Fabriano; 90 x 70 cm (wymiar każdego arkusza);
Teka 10 litografii Stefana Suberlaka: 1. Glowa Sołtysa, 1959, 2. Cielenie, 1
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jerzy ZNAMIEROWSKI (1948 - 1999)

316
Genesis V, 1979 metaloryt trawiony, papier; 29,5 x 22,8 cm (kompozycja), 43 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Genesis V" / metaloryt trawiony / Znamiero
estymacja: 700 - 800 zł

Stefan RASSALSKI (ur. 1910)

317
Etiuda Rewolucyjna drzeworyt, papier; 50 x 35,5 cm (wymiar kompozycji), 61 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: SRassalski (ołówkiem), opisany p. d.: Etiuda Rewolucyjna (ołówki
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Stefan RASSALSKI(ur. 1910)

318
Stare drzewo, 1962 drzeworyt, papier; 45 x 32 cm (wymiar kompozycji), 51 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: SRassalski 1962 (długopisem), opisany l. d.: stare drzewo (
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Tadeusz DOMINIK(1928 - 2014)

319
Bałtyk, lata 50. XX w., POWT. 74637 drzeworyt sztorcowy, papier; 16 x 22 cm (wymiar kompozycji),
19 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

320
Wiatraki w Izbicy Kujawskiej, 1958 drzeworyt, papier; 20,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: P. Steller 1958. opisany l. d.: Drzeworyt Wiatraki w Izbicy Kujawskiej.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Marek SIERPIŃSKI

321
Ruda linoryt, papier; 30 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji: MS (inicjał wiązany);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI

322
3°°, 2013 linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji: MS. (inicjał wiązany);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI

323
2°°, 2013 linoryt, papier: 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI

324
Obiekt linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu: "Objekt"/Linoryt/ / 6/50 / M.Sierpiński.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI

325
Spotkanie linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI

326
Pole linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Pole" 2/50 M. Sierpiński (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI

327
Szczyt linoryt, papier; 24 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI

328
Madonna karmiąca linoryt, papier; 31 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: MS (inicjałem wiązanym w kompozycji).
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Vladimir FAVORSKY

329
Ilustracja bajki (?) akwaforta, papier; 13 x 10 cm;
sygn. p. d. :WF
estymacja: 600 - 600 zł

Aleksandra SUPIŃSKA

330
Powiśle, 2019 sitodruk, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana wraz z nakładem u dołu: „Powiśle”, sitodruk, 7/7, Aleksandra Supińska 2019 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

331
Charismatic Impulse serigrafia (inkografia), papier; 39,5 x 58 cm (zadruk), 51 x 68 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: Olbiński (ołówkiem), l. d.: 214/350 (o
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

332
She stops Folly serigrafia, papier; 55,5 x 40,5 cm (zadruk), 72,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. p .d.: Olbiński (ołówkiem); nr l. d.: 32/350 (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

333
Midsumer Marriage serigrafia (inkografia), papier; 76 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński., nakład: l. d.: 108/350
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

334
Texture of Casual Desire serigrafia; papier; 72 x 57 cm (kompozycja) 84 x 67 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Olbiński (ołówkiem), nakład l. d.:260/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

335
Nostalgia of slow motion serigrafia, papier; 65 x 45 cm (zadruk), 79 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr. l. d.: 72/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Lienhard VON MONKIEWITSCH

336
Bez tytułu, 1970 offset, papier; 55 x 73 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Halina CHROSTOWSKA

337
Głowa I, 1987 własna technika graficzna, barwna (litografia?), papier, 45 x 58,5 cm (kompozycja), 47 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu:
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Edmund PIOTROWICZ

338
Zmierzch, 1987 mieszana technika graficzna (płyta metalowa), papier; 40 x 57 cm (wymiar kompozycji), 50 x 70 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Piot
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Alicja TWAROWSKA

339
Bez tytułu, z cyklu: "Pozorna tożsamość" z cyklu "Pozorna tożsamość";
algrafia, papier; 50,5 x 72,5 cm (wymiar kompozycji), 64 x 85 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Hanna Kur

340
Ogród ornamentalny IV, 2019 litografia, papier; 86 x 86 cm;
estymacja: 800 - 1 200 zł

Hanna Kur

341
estymacja: 800 - 1 200 zł