13 czerwca 2023

1. Aukcja „Damy i Dżentelmeni”

Wtorek, 13 czerwca, godz. 17.00.

Przedstawiamy Państwa uwadze nową i kolejną odsłonę naszych tematycznych aukcji. Mamy nadzieję, że przeglądając ten katalog, razem z nami przeniosą się Państwo do pięknych czasów uroczych, kokieteryjnych Dam i eleganckich, odważnych Dżentelmenów.

Wszystkie obiekty z katalogu można obejrzeć w naszym Salonie w Warszawie przy ul. Karowej 31.

Serdecznie zapraszamy!

Zlecenia aukcyjne:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

1
Szkatułka na biżuterie obrotowa, z ośmioma schowkami na wycinku koła konstrukcja drewno sosnowa, okleina zróżnicowana, intarsja, okucia mosiężne, aksamit bordo (z wgłębieniami na biżuterię).
Europa Zachodnia?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 400 zł

2
Lustro ścienne z głową lwa w zwieńczeniu drewno, gipsatura, złocenia, szkło fazowane; 122 x 70 cm; tafla szklana: 74,5 x 41 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

3
Pierścionek romantyczny z miniaturą złoto 0.585,, kość, gwasz; szkło; wys. z szyną 2,4 cm, oczko 2,8 x 1,6 cm; waga 4,970 g.
Europa Zachodnia, pocz. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

4
Sygnet z herbem hrabiów Szembek kompozycja srebra i miedzi; pole pieczętne: 1,5 x 1,2 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

5
Szpilka ze znakiem zodiakalnym Waga złoto niecechowane; dług. 6,5 cm, waga 2,3 g.
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

6
Broszka w kształcie floretu złoto pr. 585 (cechowane na uchwycie floretu: pięcioramienna gwiazda; dług. 6,8 cm, waga: ok. 3 g.
ZSRR, koniec XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

7
Szpilka ze słoniem złoto pr. 583?, dług. 6,6 cm, waga: 3,22 g.
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

8
Zestaw do zakładania butów, przenośny, w etui stal (oznaczenie ENGLISH MAKE STEEL), srebro dmuchane (uchwyty).
Anglia, Birmingham, zakład Walker & Hall, 1900.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

WALKER & HALL

9
Zestaw toaletowy art déco plater, giloszowanie, emalia jasnobrązowa, szczecina naturalna, szkło lustrzane fazowane, drewno, tkanina.
Anglia, Sheffield, firma Walker & Hall, ok. 1920.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 400 zł

10
Para flakoników na pachnidła naczynie: szkło bezbarwne fazowane, szkło matowione (zatyczki), zamknięcie: plater na mosiądzu, giloszowanie, emalia (brązowa).
Francja?, pocz. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł

11
Flakon podwójny / dwustronny szkło bezbarwne fazowane, srebro (bez oznaczeń; zamknięcia: na małym zawiasie, zakręcane), korek (warstwa pod zamknięciami).
Francja?; 3 ćw. XIX w.
estymacja: 350 - 400 zł

12
Flakon na pachnidła z motywem mężczyzny z parasolką i winoroślą szkło bezbarwne, lane, szlifowane; dekoracja powlekana warstwą rubinową, srebro (? - bez oznaczeń, zamknięcie na małym zawiasie).
Anglia?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 350 - 400 zł

13
Flakon na pachnidła szkło bezbarwne, lane, szlifowane, srebro (? - bez oznaczeń, zamknięcie na małym zawiasie).
Anglia?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 350 - 400 zł

14
Flakon na pachnidła szkło bezbarwne, lane, srebro (? - bez oznaczeń, zamknięcie na małym zawiasie).
Anglia?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 350 - 400 zł

15
Flakon na pachnidła w kształcie kła szkło bezbarwne, lane, mosiądz; 14 x 3,5 x 2,5 cm.
Francja?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł

16
Zestaw 3 szklanych flakoników w porcelanowym etui flakoniki: szkło bezbarwne, mosiądz; 5 x 2,2 x 2,2 cm; oznaczenia na spodzie: MADE / FRANCE.
Francja, koniec XIX w.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 600 zł

KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY (KPM)

17
Dzban toaletowy porcelana, farby naszkliwne.
Niemcy, Berlin, koniec XIX w. lub przełom XIX i XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

FIRMA MOSER (zał. 1857)

18
Puzdro toaletowe z nakrywką szkło aleksandrytowe, neodymowe, w świetle naturalnym - fioletowe, w świetle sztucznym - niebieskie, szlifowane,otrawiane,złocone.
Czechosłowacja,lata 30. XX w
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

19
Para naczyń toaletowych porcelana,farby naszkliwne złocenia,mocno przetarte złocenia, pęknięta i klejona pokrywka jednego naczynia,z wyszczerbieniem.
Francja,2 poł. XIX w.- XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

ELEKTORSKA MANUFAKTURA PORCELANY W MIŚNI

20
Kobieta wąchająca kwiat - Węch - z serii: „Pięć zmysłów” Miśnia, Churfürstliche Porcellain Fabrique, model Johanna Carla Schönheita (1745-1794) z ok.1772 r. , XVIII/XIX w. (1774-1814).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

21
Pojemnik z herbem Mikuliński rodu Milowiczów kryształ fazowany, zamknięcie srebro złocone.
Anglia, Londyn, firma THornhill & Co, 1889.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

22
Puderniczka z portmonetką na bilon art déco, z łańcuszkiem, z monogramem J.C.F. srebro? (bez oznaczeń, napis PAT. APPLIED FOR), piklowane, wewnątrz pozłacane; 1,5 x 9 x 6 cm, waga 89 g.
USA?, Anglia?, lata 20. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 400 zł

23
Puderniczka art déco z motywem geometrycznym srebro pr. 875 (cechowane 2/głowa kobiety w lewo/W, cecha imienna? LEMIA?), tafla lustra fazowanego.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł

24
Wazon art déco szkło przezroczyste, lekko żółte, barwione w masie.
Polska?, Huta Niemen?, ok. 1930.
estymacja: 400 - 450 zł

25
Torebka balowa - muszla muszla morska, biała, perłowa, metal; 6 x 9 x 3,5 cm, długość łańcuszka ok. 70 cm.
Polska?, 2 poł. XX w.
estymacja: 200 - 250 zł
Cena sprzedaży 600 zł

26
Torebka damska z ruchomym uchwytem, łańcuszkiem Francja?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 300 - 400 zł
Cena sprzedaży 200 zł

27
Torebka balowa art déco Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

28
Sakiewka balowa srebro pr. 3 cechowane, szafir (dwa kamienie na zwieńczeniu zatrzaska), bawełna wzorzysta (podszewka), ircha (obicie paska).
Polska, złotnik JB, 1921-1931.
estymacja: 800 - 900 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

29
Torebka balowa srebro; 16,5 x 18,5 cm, waga 84 g.
Polska?, ok. 1930.
estymacja: 600 - 700 zł

30
Torebka balowa welur czarny, podszewka jedwabna łososiowa, metal srebrzony srebrem pr. 830?, łańcuszek metalowy o okrągłych ogniwach.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł

31
Torebka balowa prostokątna, z rytym motywem secesyjnym wnętrze z podziałami; srebro pr. 84, grynszpan oliwkowo zielony (podszewka, podziały).
Rosja, Moskwa, złotnik AK, 1899-1908.
estymacja: 900 - 1 000 zł

32
Torebka balowa w kształcie sakiewki welur czarny, metal srebrzony?, mosiądz (łańcuszek o wzdłużnych ogniwach); 22 x 17 cm (wymiar bez łańcuszka).
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 300 - 400 zł

33
Torebka balowa art déco zdobiona wisiorkami; alpaka; 22 x 13,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł

34
Torebka balowa z ozdobnym zapięciem alpaka, jedwab kremowy (podszewka).
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

35
Zestaw dwóch torebek damskich w formie sakiewki Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

36
Torebka damska bakelit przezroczysty, „marmoryzowany”, metal (zamek, zawias).
Europa Zachodnia?, lata 30. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł
Cena sprzedaży 400 zł

37
Lornetka teatralna w futerale mosiądz barwiony na brunatno, szkło, skóra barwiona na brunatno.
Włochy, Messyna, Giuseppe Squerri, ok. 1910
estymacja: 300 - 400 zł

38
Lornetka teatralna damska mosiądz, szkło, emalia, kalka, macica perłowa.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł

39
Lornetka teatralna w futerale mosiądz, macica perłowa; 4,2 x 11 x 4,5 cm.
Niemcy, Wiesbaden, optyk Alfred Reimann, ok. 1910.
estymacja: 300 - 400 zł

40
Zestaw 3 par rękawiczek damskich „wyjściowych” Europa Zachodnia, Polska?, ok. 1920-1930.
estymacja: 400 - 500 zł

41
Zestaw 2 par rękawiczek damskich „wyjściowych” Europa Zachodnia, Polska?, ok. 1920-1930.
estymacja: 450 - 500 zł

42
Kapelusz damski, czarny, aksamitny z szarfami konstrukcja tekturowa, ryps, aksamit, pasmanteria.
Austria?, k. XIX- pocz. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

43
Parasolka damska przeciwsłoneczna drewno snycerowane, częściowo barwione, kościane obrączki zdobione reliefem, jedwab z dekoracją kwiatową, mosiądz.
Francja?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

44
Portmonetka damska srebro pr. 925 (cechowane), skóra jasnobrązowa (podszewka, podziały).
Anglia, Birmingham, złotnik W.A., 1918.
estymacja: 500 - 600 zł

45
Zestaw 3 portmonetek damskich na bilon owalne zdobione motywami kwiatowymi.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

46
Pugilares męski z portmonetką i notesem Polska?, ok. 1860.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

47
Puzderko owalne srebro pr. 925 (cechowane), wewnątrz złocone; 2,8 x 6,7 x 4,7 cm, waga 48,5 g.
Europa Zachodnia, Niemcy?, 2. poł. XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 600 zł

48
Szkatułka / Pudełko na papierosy srebro pr. 3 (cechowane 3/Diana/P, cecha imienna PJ), złocenie (wieko wewnątrz), drewno orzechowe (wnętrze, dno).
Austro-Węgry, Pest [Budapeszt], przed 1918.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 700 zł