24 maja 2023

Z bogatej oferty nadchodzącej 300. Aukcji Sztuki Dawnej,
wybraliśmy pozycje, na które w sposób szczególny chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę.

Aby przejść do pełnej oferty:

300. Aukcja Sztuki Dawnej- malarstwo, rysunek, grafika i rzeźba- katalog
300. Aukcja Sztuki Dawnej- rzemiosło artystyczne i antyki- katalog

Aukcje odbędą się 24 maja 2023 o godz. 18:00 i 19:00.

Zapraszamy do naszego salonu wystawienniczego online:

ZWIEDZANIE ONLINE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

1
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 220 000 - 250 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

2
Górski potok akwarela, papier; 34 x 50 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

3
Portret kobiety pastel, papier; 61,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis l. g.: … (nieczytelny);
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

4
Na rynku w Krakowie olej, tektura; 36 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: E Erb / Kraków.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

24
Polowanie par force, 1930 olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1930
estymacja: 17 000 - 19 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

25
Powrót z polowania olej, tektura; 44 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

38
Pejzaż morski, 1923 gwasz, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1923
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Isis KISCHKA (1908-1973)

45
Widok z Braux (Prowansja) olej, płótno; 72 x 60 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

46
Na spacerze olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Peske
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

53
Widok Krakowskiego Przedmieścia olej, płótno; 63 x 90 cm;
p. d. napis: Veduta di Varsavia, l. d.: 247C5.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

74
Żółte kwiaty w wazonie, 1927 olej, deska (sklejka); 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

89
Cyganka, 1937 olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. g.: G. Mendoly / 1937
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

94
Jerusalem, 1924 olej, płótno naklejone na tekturę; 44 x 31 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A Laszenko / Jerusalem 1924
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

101
Wiejska para, 1925 olej, tektura; 49 x 69 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

113
Śpiący Staś, ok. 1928 olej, płótno; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

122
W polu, 1929 olej, płótno;46 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. KORECKI / 1929
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony / Północno-niderlandzki lub Dolno-reński, XVI w.

136
Portret mężczyzny na tle krajobrazu, 1522 tempera z olejnymi laserunkami, deska; 34,5 x 24 cm;
na ramie u dołu data: 1522 oraz po prawej stronie cyfra: 23.
estymacja: 65 000 - 70 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

137
Portret gen. Levina Friedricha von Hake olej, płótno dublowane; 81,5 x 67 cm;
na odwrocie opisany; obraz reprodukowany.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

143
Album „Beijing Rongbao Zhai Xin Ji Shi Jian Pu” teka z 2 tomami drzeworytów barwnych (łącznie 200),
m.in. według Qi Baishi (1864-1957) i Zhang Daqian (1898-1983); Pekin, 1952.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

145
Stańczyk, 1881 litografia, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp. 1881.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

150
Zestaw trzech autolitografii: -) Matka z dzieckiem
-) Madonna Gaudiosa
-) Gorejące serce
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Postać kobieca drewno, ciemno barwione; wys. 51 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Bernhard FRYDAG (1879-1916)

208
Przemijająca pieśń [Verklungenes Lied] brąz, marmur; wys. 53 cm.
Niemcy, Berlin, pocz. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Saturnin ROSMAŃSKI (1884-1961) - odlewnia (czynna 1923-1942)

212
Marszałek Józef Piłsudski - popiersie brąz, odlew cyzelowany; wys. 24 cm; Polska, Warszawa,
Władysław Wasiewicz (1888-1971) - projekt, lata 20. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

BRACIA ŁOPIEŃSCY - Firma brązownicza (czynna od 1865)

213
Figurka chłopca - Gazeciarz brąz, odlew patynowany; wys. 17 cm;
Warszawa, Bracia Łopieńscy, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Henri FUGERE (1872-1944)

219
Tancerka i Faun brąz srebrzony, marmur; wys. 27 cm; szer. 45,5 cm;
Francja, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Firma ÉMILE GALLÉ

601
Lampa elektryczna, z jesiennym pejzażem szkło warstwowe, trawione, barwione proszkami, powlekane; srebro; wys. 45 cm.
Francja, Nancy, 1.-2. dekada XX w.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

604
Puchar masoński szkło przezroczyste, bezbarwne, grubościenne, szlifowanie, grawerunki, fasetowanie; wys. 15 cm.
Śląsk, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

605
Puchar masoński szkło przezroczyste, bezbarwne, grubościenne; szlifowane, rżnięte, grawerunek; wys. 13,5 cm.
Śląsk, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

PACYKÓW - Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie / k. Stanisławowa

610
Popiersie Tadeusza Kościuszki fajans delikatny, szkliwo ołowiowo-boraksowe z drobną krakelurą;
Polska, lata 20. XX w. (lata 1921-1929).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

DĘBNIKI, Fabryka Fajansów Józef Niedźwiedzki i S-ka

614
Byk fajans, szkliwo ołowiowe barwione czarno (manganowo -żelazowe?), wys. 25,5 cm;
Dębniki pod Krakowem, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

FABRYKA PORCELANY W ĆMIELOWIE

619
Kubek ze scenką: dojenie owiec porcelana, druk czarny uzupełniany barwnie, złocenia;
wys. 9 cm; Polska, poł. XX w. (po 1951 r.?)
estymacja: 500 - 600 zł

FABRYKA PORCELANY M. S. KUZNIECOWA

620
Samowarek - zabawka porcelana, złocenia; brak pokrywki;
wys. 10 cm; Rosja, Dulewo, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

621
Grupa figuralna z Hermesem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 36 cm;
Niemcy, książęca manufaktura porcelany w Ludwigsburgu ? - naśladownictwo, XVIII w.? - XIX w.?
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

BRACIA HENNEBERG (firma czynna 1856-1939)

701
Maselniczka art deco plater cechowany, szkło;podstawa: wys. 5 cm, szer. 29 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Roman PLEWKIEWICZ & Co - Fabryka Wyrobów Metalowych Posrebrzanych i Pozłacanych

703
Kałamarz - motorówka plater cechowany, wys. 10 cm, szer. 29 cm;
Warszawa, lata 20.-30 XX w. (przed 1935)
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

713
Świecznik srebro próby 3 cechowane; waga 265 g.
Polska, 1932-1939.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan JARZYNA (1860-1926, firma do lat 30.)

715
Para chochelek srebro cechowane; waga 304 g.
Lwów, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

R. Hersz SZYLDBERG (czynny od lat 50. do lat 70.XIX w.)

717
Skarbonka z napisem hebrajskim srebro próby 84 cechowane; waga 136 g.
Warszawa, 1862.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

801
Kolczyki z akwamarynem 2 szt. naturalnych akwamarynów + 30 szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, oprawa kamieni srebro pr. 0.900
estymacja: 30 000 - 34 000 zł

821
Taca art déco drewno, szkło lane, przeźroczyste, niebieskawe; tkanina rypsowa; 4,5 x 64,5 x 42 cm.
Polska?, XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

822
Zamek, cztery zawiasy żelazo, blacha stalowa, grawerunki; zamek: 24,5 x 11,5 x 2 cm; zawiasy: 23 x 10,5 x 3 cm;
Europa Zach., XVIII w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

827
Żardiniera brąz złocony, szkło przeźroczyste, kobaltowe, lane; wymiary z wkładem 10 x 22 x 15 cm.
Warszawa, ok. 1910.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

834
Ikona - Matka Boża Tychwińska, w okładzie tempera na desce, okład mosiężny, z elementami srebrnymi oraz inkrustacjami z imitacji kamieni; 89,5 x 70 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Zegarmistrz PILLARD a TROYES (czynny XVIII/XIX w.)

841
Zegar kominkowy z amorkiem i postacią kobiecą brąz złocony, emalia, szkło, stal; wys. 28 cm, szer. 31 cm, głęb. 11,5 cm.
Francja, Troyes, k. XVIII w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

901
Komplet mebli w stylu biedermeier Komplet pochodzi z kolekcji mebli z pałacu księcia Radziwiłła z Nieświeża.
Meble zostały wykonane na zamówienie księcia Radziwiłła w latach 1830-1860.
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

907
Para szafek nocnych w stylu art déco orzech, palisander, mahoń, płyta stolarska; 48,7 x 54 x 41 cm.
Polska, ok. 1930.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł