24 maja 2023

Aukcja: 24 maja 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

1
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 220 000 - 250 000 zł
Cena oferowana 190 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

2
Górski potok akwarela, papier; 34 x 50 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

3
Portret kobiety pastel, papier; 61,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis l. g.: … (nieczytelny);
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

4
Na rynku w Krakowie olej, tektura; 36 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: E Erb / Kraków.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

5
Ułani prowadzą jeńców bolszewickich, 1927 olej, płótno; 69 x 116 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 27.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Władysław LAM (1893-1984)

6
Poranek, ok. 1930 olej, płótno; 57 x 66 cm;
sygn. p. d.: LAM (w kole)
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

7
Metro, 1919 tusz, piórko, papier; 23 x 19 cm;
na odwrocie odręczny list autorski
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

8
Mały koncert, 1919 tusz, piórko, papier; 27 x 20,5 cm;
u góry data: 1919 (piórem), na dole autorska dedykacja
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

9
Port w Surinamie piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 17 x 21 cm; sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

10
Sceny miejskie - 2 prace piórko, tusz, papier;
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

11
Krowy - dwa rysunki -) Krowa przy poidle
-) Dojenie krowy
ołówek, papier; 20,3 x 25 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

12
Szkice koni - rysunek dwustronny ołówek, papier;
42 x 26,5 cm.

estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

13
Wiejska dziewczyna - szkic ołówek, papier; 31,5 x 23 cm.
Dodatkowo dołączony rysunek dwustronny: zarysy postaci.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

14
Żołnierze - szkic dwustronny piórko, tusz, papier;
36 x 22,3 cm;
na odwrocie szkic krowy.

estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

15
Pejzaż, 1948 węgiel, papier; 17 x 23 cm; sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Jan STĘPIEŃ (1895?-1976)

16
Derby, 1940 ołówek, papier;
43 x 63 cm;
sygn. l. d.: Jan Stępień / ...-1940 r.

estymacja: 2 500 - 3 000 zł

17
Śpiący kot na schodach, ok. 1917 akwarela, papier, 25 x 36 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

18
Antyczne meble z XIX wieku, 1975 tusz, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
Oryginał ilustracji do książki Krystyny Uniechowskiej "Uniechowski opowiada, czyli tajemnice mafii antykwarskiej";
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

19
Wnętrze zamkowe, 1925 tusz lawowany, akwarela, papier naklejony na tekturę;
30 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: SN (monogram wiązany) / 2 15/IX 5.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

20
W warsztacie ślusarskim, ok. 1910 ołówek, papier; 26,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Artur Markowicz / 1910 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

21
Góral, ok. 1918 węgiel, papier; 49,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.: Panu J. Gohlingowi / na pamiątkę / SBatowski / 1918.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

22
Zuzanna i starcy kredka, ołówek, papier; 32 x 23 cm;
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

23
Akt, ok. 1904 ołówek, papier; 40 x 31 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

24
Polowanie par force, 1930 olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1930
estymacja: 17 000 - 19 200 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

25
Powrót z polowania olej, tektura; 44 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

J. [Józef] KOSIŃSKI, XIX w.

26
W miasteczku podkrakowskim akwarela, papier; 17,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: J. Kosiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

27
Ułani akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 35 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

28
Studium końskich głów I akwarela, ołówek, papier; 24,2 x 32,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Juliusz Holzmüller
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

29
Studium końskich głów II akwarela, ołówek, papier; 24,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Karol KOSSAK (1933-2004)

30
Głowa konia, 1941 akwarela, papier; 24,5 x 20,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KKossak / 1941
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

31
Szykowanie wojska do bitwy, 1894 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 16/4 1894 / WE (ołówkiem)
estymacja: 3 000 - 3 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

32
Spotkanie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

33
Wesele krakowskie akwarela, tektura;
35 x 50 cm;
sygn. l. d.: K. Kosiński
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

34
Sanna olej, płótno; 19 x 26 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Roman Antoni BREINTENWALD (1911-1985)

35
Partyzanci olej, płótno; 120 x 60 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Adolf BAUMGARTNER / Constantin STOILOFF (1850-1924)

36
Na targu olej, płótno; 50,5 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: A. Baumgartner
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

37
Morze, 1939 gwasz, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1939
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

38
Pejzaż morski, 1923 gwasz, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1923
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

39
Bretania - Widok na morze w pobliżu Kergroes olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i opisany l. d.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

40
Nad brzegiem morza, 1931 gwasz, tektura; 24 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1931
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

41
Na wzburzonym morzu olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Olga SŁOMCZYŃSKA (1881-1941)

42
Słoneczne wybrzeże olej, płótno; 33 x 55 cm;
sygn. p. d.: Olga Slom.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

43
Młyn Zamkowy w Toruniu, 1930 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: WĄSOWICZ 1930
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

44
Zabudowania olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Markiel / 64
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Isis KISCHKA (1908-1973)

45
Widok z Braux (Prowansja) olej, płótno; 72 x 60 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

46
Na spacerze olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Peske
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

47
Pierrot grający na gitarze olej, tektura; 50 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: N. Gutman
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Efraim MANDELBAUM (1884-1943)

48
Dziewczyna przy kołowrotku, 1925 olej, tektura; 63,5 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. MANDELBAUM / 1925 (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł