29 czerwca 2022

Aukcja: 29 czerwca 2022 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

BUCZACZ - Manufaktura POTOCKICH (ok. 1879-1939)

850
Makata Buczacka technika żakardowa, przędza jedwabna i bawełniana, nici z oplotem metalowym, złocone; 150 x 200.
Buczacz, 1905-1913 (lub później).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

851
Kobierzec Dżosan (Kieszan) wełna na bawełnie, barwniki naturalne, 204 x 133,5 cm.
Persja, k. XIX w.
estymacja: 4 400 - 5 200 zł

852
Kobierzec w typie perebedil (Kuba Szirwan) wełna na bawełnie, 205 x 142 cm.
Azerbejdżan, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

853
Kobierzec Meszgin wełna na bawełnie, naturalne barwniki; 145 x 135 cm.
Persja, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

854
Para kinkietów neorokokowych, zelektryfikowanych, z lustrami brąz złocony, tafle lustrzane; 54 x 41 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

855
Słupek marmurowy marmur wielobarwny; wys. 101 cm, wymiary blatu: 19,5 x 19, 5 cm.
Włochy?, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

856
Parawan czteroskrzydłowy drewno, laka, farby lakowe; rzeźbienia; aplikacje; wys. 183,5 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

857
Żyrandol trzyramienny art déco metal niklowany, szkło prasowane, mleczne; wys. 74 cm.
Europa Środkowa, l. 20. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

858
Żyrandol sześcioramienny art déco mosiądz, szkło mleczne; wys. 64 cm.
Polska, l. 30. XX w.,
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 600 zł

VERRERIE DE NANCY, DAUM FRERES (pracownia czynna od 1887)

859
Żyrandol elektryczny brąz, szkło różowo-łososiowe, warstwowe, powlekane, trawione,
barwniki proszkowe; wys. ok. 110 cm; średnica 83 cm.
Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

860
Wieszak podłogowy drewno, brąz, onyks; wys. 182 cm.
Europa Środkowa, k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

861
Wieszak wiszący neostylowy dębina; 26 x 100,4 x 19 cm.
Europa Zachodnia (Niemcy ?), lata 30. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Manufaktura SARREGUEMINES

862
Piecyk secesyjny ceramika (fajans), żeliwo, marmur; wys. 111 cm, szer. 52 cm, głęb. 42 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

901
Komoda klasycystyczna okleina: czereśnia i róża, intarsje: dębina, jawor; 79,8 x 105,5 x 57,5 cm.
Europa Zachodnia (Niemcy ?), kon. XVIII w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

902
Postument w stylu secesji geometrycznej dębina; 103,4 x 26 x 26 cm.
Europa Środkowa, lata 20. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

903
Para szafek w stylu art déco orzech; 72,5 x 56 x 36,5 cm.
Europa Środkowa, lata 50. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

904
Komódka w stylu klasycystycznym okucia mosiężne współczesne; 77 x 45,5 x 34,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), pocz. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

905
Barek w stylu art déco metal platerowany; wys. 76 cm; szer. 69 cm; głęb. 44 cm;
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

906
Sekretarzyk w stylu rokokowym orzech, palisander, brzoza, jawor; 96,5 x 83 x 50 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

907
Postument w stylu empirowym orzech, marmur, mosiądz; 82 x śr. 40 cm.
Europa Zachodnia (Francja ?), pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

908
Komódka neorokokowa orzech; 80,2 x 64 x 33 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

909
Komplet mebli eklektycznych orzech, masa perłowa, mosiądz;
Europa Zachodnia (Niemcy ?), XIX/ XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

910
Fotel w stylu rokokowym buczyna; 105,5 x 76 x ok. 76 cm.
Europa Zachodnia (Francja ?), 3 ćw. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

911
Serwantka neoklasycystyczna mahoń, 137,5 x 136 x 45 cm.
Europa Zachodnia, Anglia?, pocz. XX w.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Franco ALBINI (1905-1977) - projekt

912
Fotel "Fiorenza" buczyna; 104 x 69 x 90 cm.
Włochy, projekt Franco Albini z 1952 r., lata 50. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

913
Stolik pomocniczy w stylu biedermeier mahoń, wsporniki i stopy czernione; 77 x 79,6 x 47 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

914
Stolik pomocniczy w stylu rokokowym okleina: orzech wzorzysty; 77,2 x 63 x 47 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

915
Witrynka drewno, brąz złocony, szkło; wys. 144,5 cm; szer. 88,5 cm; głęb. 46,5 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

916
Stół eklektyczny orzech, 72,5 x 118 x 104,5 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

917
Fotel w stylu neorenesansowym orzech, masa perłowa; 91 x 56 x 71 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1860.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

918
Sekretera empirowa mahoń piramida; 140 x 89 x 44,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, pocz. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł