08 września 2021

Aukcja: 08 września godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 30.08 - 08.09.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Marta LEŚNIAKOWSKA (ur. 1950)

397
Basen nr 230. Hommage a David Hockney, 2010 fotografia barwna, wydruk cyfrowy na papierze Hahnemühle Photo Rag Baryta 315g (semi-flash), (papier archiwalny bezkwasowy); 40 x 40 cm;
sygn. i dat.: MLeśniak
estymacja: 500 - 600 zł

Marta LEŚNIAKOWSKA (ur. 1950)

398
Pokój Emily Dickinson, 2013 fotografia barwna, wydruk cyfrowy na papierze Hahnemuhle Photo Rag Baryta 315g
estymacja: 500 - 600 zł

Irena POPIOŁEK-RODZIŃSKA (ur. 1939)

399
Kompozycja figuralna, 1979 akwarela, papier; 24,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn i dat. p. d.: Irena Popiołek / 979 (tuszem, pisakiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

400
Pejzaż z łódkami, 1966 akwarela, papier; 46 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna) / 66 (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Ewa BIŃCZYK (ur. 1977)

401
Wojownik grafika, papier; 30 x 30 cm (odcisk płyty), 40,5 x 39 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Wojownik, wklęsłodruk 8/20
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Ewa BIŃCZYK (ur. 1977)

402
Ogrodnik, 2008 wklęsłodruk barwny, papier; 60 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany wraz z nakładem u dołu: Ogrodnik,
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Ewa BIŃCZYK (ur. 1977)

403
Gracz, 2009 wklęsłodruk barwny, papier; 60 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany wraz z nakładem u dołu: Gracz
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Wiesław HAŁADAJ (ur. 1959)

404
Symetria, 2020 linoryt, papier; 68 x 98 cm (wymiar kompozycji), 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: SYMETRIA LINOCUT 2/36 Haładaj'20 (ołówkiem);
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Wiesław HAŁADAJ (ur. 1959)

405
Compassion, 2019 linoryt, papier; 67,5 x 97 cm (wymiar kompozycji), 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: COMPASSION LINOCUT 4/36 Haładaj'19 (ołówkiem);
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Izolda KOTLARCZYK (1933-2005)

406
Wróżka, 1964 akwaforta, papier; 38 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: "WRÓŻKA" I.Kotlarczyk 64 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Izolda KOTLARCZYK (1933-2005)

407
Bez tytułu, 1997 technika własna, papier; 32 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: IZOLDA KOTLARCZYK / 1997.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Szymon KOBYLIŃSKI (1927-2002)

408
Gryzipiórek piórko, tusz, papier; 20 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: SK (w kompozycji), poniżej, pośrodku napis: Gryzipiórek (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Szymon KOBYLIŃSKI (1927-2002)

409
W pracowni piórko, tusz, papier; 21,5 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: SK (w kompozycji).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Julitta KARWOWSKA-WNUCZAK (ur. 1935)

410
Przygody Kota Filemona, 1977 Oryginał ilustracji: "Przygody kota Filemona", str. 53
gwasz, papier; 11 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

411
Przygody Kota Filemona, 1977 Oryginał ilustracji: "Przygody kota Filemona", s. 77
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Dariusz MILIŃSKI (ur.1957)

412
Księżyc, 2021 litografia, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe partout);
sygn., dat. i opisany u góry: „D. Miliński Lito m 6/20 2021” (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

413
Tramwaj parowy - Włochy fotografia czarno-biała, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier fotograficzny;
estymacja: 600 - 700 zł

Piotr MICHNIKOWSKI (ur. 1960)

414
Kółka i kreski, 2020 ceramika szkliwiona w drewnianej obudowie; 74,5 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Piotr Michnikowski "Kółka i kreski" / 2020 / PM (inicjał wiązany).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Piotr MICHNIKOWSKI (ur. 1960)

415
Pejzaż z narożników, 2019 ceramika szkliwiona w drewnianej ramie; 60 x 74 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Piotr Michnikowski / "pejzaż z narożników" / 2019.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

MN

416
Para rysunków 1. Rycerze - piórko, tusz czarny, akwarela, papier; 23,5 x 16,5 cm; 2. Rynek - piórko, tusz czarny, akwarela, papier; 24 x 16,5 cm; estymacja: 2 000 - 2 400 zł

501
Lampa podłogowa podstawa metalowa, klosz szklany; wys. 195, klosz 56 x 27 x 12 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

502
Stoliczek kawowy mahoń, tworzywo sztuczne; 47,5 x śr. 42
estymacja: 700 - 800 zł

503
Gazetnik modernistyczny stał niklowana, tkanina; 56,5 x 45 x 43 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

504
Kilim wełna, len; 108 x 270 cm (z frędzlami);
na odwrocie wszywka z informacją o tkaninie: WANDA ZAKŁADY WŁÓKIENNICZE / KRAKÓW RĘKAWKA 30 - 32, lata 50 - 70. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

505
Zajączek ceramika; wys. 11 cm, podstawa 4 x 2 cm;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł

506
Wazon dekoracyjny szkło barwione w masie, warstwowe, wys. 33,5 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

507
Komplet do napojów: dzbanek i 8 szklanek szkło malowane, złocone; dzbanek: wys. 28 cm, śr. 9 cm; szklanka: wys. 8 cm, śr. 8,5 cm;
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

508
Karafka z 3 kieliszkami szkło malowane, złocone; karafka: wys. 22 cm, śr. 9 cm, kieliszek: wys. 5 cm, średn. 4 cm;
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 600 - 800 zł