820
Brosza z turkusem okrągły turkus naturalny w szlifie kaboszon,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.320 g.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

821
Wisior z opalami 15 szt. opali australijskich,
złoto pr. 0.375, masa całkowita 5.730 g.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

822
Pierścionek z szafirem owalny szafir naturalny + 12 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.550 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

823
Pierścionek z szafirem niebiesko-zielony szafir naturalny + 10 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 5.380 g.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

824
Pierścionek z rubinem rubin naturalny + 10 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 5.280 g.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

825
Pierścionek z diamentem diament + 4 szt. diamentów w szlifie rozeta;
złoto pr.0.585, masa całkowita 2.660 g.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

826
Pierścionek z szafirem szafir naturalny + 6 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 5.550 g.
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

827
Bransoleta z brylantem brylant + 2 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.ok. 0.500, masa całkowita 19.200 g.
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

828
Broszka z szafirem szafir naturalny + 4 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. ok.0.580, masa całkowita 6.140 g.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

829
Broszka - szpila koral naturalny oraz 18 szt. rozet diamentowych;
złoto pr. ok.0.585, masa całkowita 2.910 g.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Firma LONGINES

830
Zegarek naręczny, damski, biżuteryjny złoto pr. 0,585; srebro pr. 0,925; 4 szt. rozet diamentowych;
masa całkowita 15,550 g. Szwajcaria, 3 ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

831
Tłok pieczętny z monogramem „R.D” srebro, kość; wys. 8,3 cm; pole pieczętne 1,5 x 0,8 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

832
Tłok pieczętny z monogramem wiązanym srebro, wys. 6,5 cm; pole pieczętne 2 x 1,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

833
Tłok pieczętny z monogramem wiązanym srebro, kość; wys. 8,5 cm; pole pieczętne: 1 x 1,2 cm. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

834
Wachlarz kość, jedwab (?); dł. 32 cm, szer. po rozłożeniu ca 62 cm.
Francja, 1840-1860.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

835
Róg w oprawie srebrnej srebro, niello, róg bawoli; dł: 26 cm.
Rosja - ZSRR, Kaukaz, lata 20. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

836
Rybak kość, drewno; wys. całkowita: 13 cm (bez wędki).
Chiny (?); XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY

837
Plakieta z figurą siedzącego lwa - symbolem Lwowa brąz, wymiary: 20,5 x 15,5 cm.
Polska, po 1918.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Jerzy NOWAKOWSKI (ur. 1947)

838
Plakieta - Hejnał na falach brąz; 23 x 20 cm.
Polska, Kraków; lata 70.-80. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

839
Szabla oficera kawalerii, austriacka, w pochwie, wz. 1904 stal, mosiądz, skóra, drewno, dł. całkowita: 103,5 cm.
Austro-Węgry, po 1904
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

840
Taca i łyżnik w stylu zakopiańskim drewno rzeźbione i barwione; mosiądz;
Polska, Zakopane, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

841
Pudło na konfekcję drewno intarsjowane, inkrustowane; 52 x 45 cm; wys. 12,5 cm.
Europa Zachodnia, l. 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

842
Skrzynka do przechowywania korespondencji drewno, mosiądz, skóra tłoczona, tkanina;
wys. 27,5 cm; szer. 20 cm; głęb. 21 cm. Polska, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

843
Wazon dalekowschodni brąz; wys. 33,5 cm.
Chiny, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

844
Waza dalekowschodnia, trzyczęściowa brąz, mosiądz; wys. 86,5 cm.
Chiny, XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

845
Aspersorium - kropielniczka domowa mosiądz złocony, onyks, emalia; 22,5 x 13,5 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

846
Aspersorium - kropielniczka domowa mosiądz złocony, emalia, onyks; 12 x 8 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

847
Ikona - Związek miłości tempera na desce z płytkim kowczegiem; 35,5 x 31 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

848
Ikona - Święty Sergiej - miniatura porcelana, farby emaliowe; mosiądz; 4 x 3 cm (bez ramki).
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

849
Ikona - składnia z przedstawieniem Deesis mosiądz, odlew; wymiary po rozłożeniu: 15,5 x 42 cm;
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

850
Ikona - Ofiarowanie Maryi w Świątyni Jerozolimskiej tempera na desce; 64 x 42 cm.
Rosja, Susałka, Moskwa, pocz. XIX w.
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

851
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce; 31,5 x 26 cm.
Rosja, Moskwa, 1 poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

852
Ikona - Prazdniki porcelana malowana, wypalana, deska z dwiema szpongami;
Rosja, Moskwa, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

853
Tapiseria z czaplą wełna; podszycie płócienne; 280 x 146 cm.
Bruksela, XVIII w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

854
Kobierzec Kazak w typie lori pampak wełna na wełnie; 135 x 82 cm.
Azerbejdżan, prowincja Gazach; pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

855
Kobierzec - Modlitewnik z mihrabem jedwab na jedwabiu; 178 x 113 cm.
Bałkany, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

856
Kobierczyk asmałyk ersari (?) (lub sakwa namiotowa) wełna na wełnie, naturalne barwniki; 126 x 42 cm (bez frędzli).
Turkmenistan, XIX / XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

857
Kobierzec Kaszan wełna na bawełnie; 213 x 133 cm.
Iran Centralny, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

858
Kobierzec perski typu „senne” wełna na bawełnie; 302 x 248 cm.
Iran, prowincja Horasan, l. 30. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

859
Kilim w typie art-deco wełna na osnowie lnianej; 94,5 x 195 cm.
Polska, lata 20-30. XX w,
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

860
Zegar z Temidą - boginią sprawiedliwości brąz patynowany i złocony; wys. 68 cm; szer. 44,5 cm;
Francja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

861
Zegar kominkowy z puttami - Alegorią Oświaty brąz złocony, mosiądz emaliowany; wys. 39 cm; szer. 43 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

862
Zegar gabinetowy art déco alabaster, onyks, marmur żyłkowany; kompozycja metali malowana, szkło; wys. 33 cm;
Europa Zachodnia; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

RAINGO FRERES (firma zegarmistrzowska i brązownicza, od 1829)

863
Zegar kominkowy z postacią kobiecą brąz patynowany i złocony, szer. 53 cm; wys. 45 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

864
Lampa naftowa porcelana, kompozycja metali, szkło; wys. 81 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 800 - 8 000 zł

865
Lampa naftowa ze smokami porcelana, kompozycja metali brązowiona, szkło; wys. 71,5 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

MIŚNIA, Carl TEICHERT

866
Para lamp naftowych porcelana, szkło; mosiądz; wys. ok. 65 cm.
Niemcy; wazony: Miśnia, Carl Teichert, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

867
Lampa gabinetowa, elektryczna brąz, abażur tekstylny współczesny; wys. 100 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł